Jump to content
Българският форум за музиканти

За кавърите и солцата


spotlight_kid

Recommended Posts

Аз се чудя Петручи как успява да си свири солата 1 към 1 почти 100% и без грешка. Някъде бях чел, че дори когато импровизира нещо, после може да си го изсвири абсолютно същото :rolleyes::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 43
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз се чудя Петручи как успява да си свири солата 1 към 1 почти 100% и без грешка. Някъде бях чел, че дори когато импровизира нещо, после може да си го изсвири абсолютно същото :rolleyes::)

СПОрЕД мЕН ВЪПрОС НА мОЗЪК

за съжаление НИЕ хората не сме с еднакви възможности по рождение

а и самото трениране - всеки го прави правилно,достатъчно и ефикасно в различна степен( СПОрЕД ВЪЗмОЖНОСТИТЕ СИ И НУЖДИТЕ СИ)

( а някои изобщо не - ГлАДЪК КАТО ПОрцЕлАН)

 

мАлмСТИЙН Е КАЗАл -

СВИРИШ ТОЛКОВА БЪРЗО - КОЛКОТО И БЪРЗО МИСЛИШ

 

( а двигателния рефлекс - координация на лява - дясна ръка - тя пак минава през мозъка - и дори да си изработил някакво рефлексно движение - то пак е вторично и отново е следствие на мозъка) :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз ако супер много харесвам солото го свиря 1 към 1, но принципно не съм фен на бързите сола, така че работата е по-лесна така.Предпочитам да го направя 1:1 защото принципно супер много се кефя на лайфчетата, а така като направя солото яко е почти като да я слушам на живо.Сега най-много ме радва солото в края на Брена на Пърфект съркъл пък и не е трудно:rolleyes:)Естествено ако нещо ми се опъва замазвам малко и така докато не го науча както трябва.Случва се и да го променя понякога когато не ми звучи както трябва но рядко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз процедирам така - мъча се да го изсвиря първо едно към едно. Ако успея - много хубаво. Ако ми харесва цялото, не го променям (примерно another day). Ако някоя малка част не ми харесва - свиря си го в същия дух, но малко по-различно. Ако цялото соло не ми харесва (или просто не мога да го изсвиря като хората :wall: пък е наложително да се свири тази песен) го свиря така, както ми харесва и както евентуално би се разпознало, че има нещо общо. Разбира се, гледам да спазвам акцентите и основните мотиви. Примерно солото на Smoke On The Water според мен си е абсолютна грехота да го свиря едно към едно - не че не е яко, напротив, ама просто не ми идва отвътре да го свиря същото и всеки пък го свиря както ми дойде. Но пък акцентите си ги правя :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се чудя Петручи как успява да си свири солата 1 към 1 почти 100% и без грешка. Някъде бях чел, че дори когато импровизира нещо, после може да си го изсвири абсолютно същото  :no:  :D

Ами човека цял живот това е правил :dance: ... пък и е адски добър имам чувството че дори като импровизира знае как ще му звучи солото и все едно изглежда че е замислено предварително :D .... макар че съм виждал да бърка 1-2 свои сола ... ама и ти излез и свири 3-4 часа пред публика и ти ще си сбъркаш нещо :happy:

Редактирано от Petrucci
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Петручито му е простено всичко.

Мисля, че ако в песента има много дълго соло (или цялата е инструментална) ако човек си импровизира другите трябва да си броят всичко такт по такт, което не винаги е прятна задача. Така че, съобразявайте се и с другите :no::dance: Случвало ми се е барабаниста да ми казва "сори, ама не разбрах, че свършваме, защото ти продължи солото и не го свърши там, където трябваше". В някои случи е безобидно, но в други - фатално. Хубаво е да се внимава особено с кавъри, в които солото е леснозапомнящо се и води другите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз лично първо си научавам оригиналното соло на определената песен и след това започвам да импровизирам става много ефектно :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз лично първо си научавам оригиналното соло на определената песен и след това започвам да импровизирам става много ефектно ;)

бе то така ама има песни дето солата не могат да се изсвирят 1 към 1 :( просто требе да си феноменален за да го изсвириш :wall:

 

:cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз лично първо си научавам оригиналното соло на определената песен и след това започвам да импровизирам става много ефектно  ;)

бе то така ама има песни дето солата не могат да се изсвирят 1 към 1 :) просто требе да си феноменален за да го изсвириш :wall:

 

:cheers:

Еми какво да то кажа . Много свирене . От една страна си прав дори и аз не мога да изсвиря някои сола 1 към 1 , просто трябва много упоритост и желание.Понеже ако нямаш желание никога няма да изсвирисш нещо като хората :):(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми какво да то кажа . Много свирене . От една страна си прав дори и аз не мога да изсвиря някои сола 1 към 1 , просто трябва много упоритост и желание.Понеже ако нямаш желание никога няма да изсвирисш нещо като хората :D:P

:P не се обиждай, нямам си друга работа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми какво да то кажа . Много свирене . От една страна си прав дори и аз не мога да изсвиря някои сола 1 към 1 , просто трябва много упоритост и желание.Понеже ако нямаш желание никога няма да изсвирисш нещо като хората :D:P

:P не се обиждай, нямам си друга работа

за какво да се обиждам ???? :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...
за мен изсвирването на чуждо соло си е един вид упражнение ...

точно така е, упражняваш си техниката и придобиваш представа за още един вид соло (в смисъл като начин на правене)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.