Jump to content
Българският форум за музиканти

Ibanez Rg570fm Vs Ibanez 540sltd


kolio_k

Recommended Posts

ПП: Аз наскоро си взех ампче Orange.И моята принцеса е във възторг :)

Като портокалче било, и стои страхотно в хола! :)

 

Това е интересно като идея. Никога не съм бил фен на външния вид на Orange, точно защото ми мязат на "мебел". Ама като поставяте нещата така се замислям...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 37
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Свирил съм на доста китари през годините и РГ-то е моя фаворит на Ibanez и лично аз не бих се поколебал да запазя него

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарите не са лоши, ама са с флойд.

Как се нави? Не е след пиянска вечер, нали? :icon_shithappens:

 

С-ката е трошачка. Наистина ли звучи яко брайт, имайки предвид класа на китарата, макар че е с флойд?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, в никакъв случай не след пиянска вечер. Просто отдавна си търся евтина китара с Флойд, която да е обаче прилична като звук. И Ската наистина звучи мнго добре като за китара с Флойд . И РГто е гот, но звука му не е мой тип, звучи по дебело и по наситено някак. Ската има супер дефиниция, направо съм впечатлен, като се има предвид и тънкия гриф, който никак не е предпоставка за саунд. Мисля, че ще постане в колекцията :offtopic-001: .

 

Вчера я пробвах на един концерт през 30 киловата апаратура и се изпънах, звучеше масивно почти като ЛПто ми (..е , почти де :icon_shithappens: )

Иначе вчера си поръчах още една от щатите, същата но сива

 

rg450.jpg

 

Имал съм такава преди време, грифа и беше като на Фендер но нямаше флойд, а тази , за мое учудване е с Едж. Въобще не знаех, че такива съществуват ( не че много разбирам от Ибанец ) и се полакомих да я взема. Като дойде ще се пофукам

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера я пробвах на един концерт през 30 киловата апаратура и се изпънах, звучеше масивно почти като ЛПто ми (..е , почти де :offtopic-001: )

Иначе вчера си поръчах още една от щатите, същата но сива

 

Евала! Аз имам две S-ки и са ми супер любими, точно защото звука е масивен, вида е секси, е теглото, като детска играчка. Въобще, който се е сетил да ги конструира, е направил малка революция, според мен. Ibanez S rule!

 

:icon_shithappens:

Редактирано от Vynyl Sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно па старите модели цената си им е много rules!..

Те с тази цел са правени - високо качество за малко пари... сега с новите неща е друга хава... откакто всичко японско стана Prestige цените са нормални за този клас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, то, тук вече нещата са субективни, за един една цена rules, за друг - друга. Според мен, за по-старите модели цена около 750-850 евро е напълно оправдана за нашите географски ширини (ако инструмента е запазен, разбира се).

И винаги бих предпочел да дам тези пари за улегнало дърво от 80-те или 90-те години, когато високото качество беше закон, а комерсиалния елемент винаги стоеше на заден план. Сега - 2600 лева за нещо, което ще ми мине живота, докато изчакам да зазвучи както трябва, а и няма гаранция, че ще стане. Но, да... гледни точки.

Редактирано от Vynyl Sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.