Jump to content
Българският форум за музиканти

Малко класически хеви метъл от мен


Janick_Gers

Recommended Posts

Ето едно парче от мен, което по мое мнение си бие на класически хеви метъл...... Дано ви хареса...... а има една терцичка по-натам към двойните сола, която май не съм я изчислил, както трябва :P и звучи малко фалшиво, но другото е що годе окей.... (като изчисления имам предвид) ;) Enjoy...

 

http://4storing.com/qjzd7w/0f43ff5a9a20af4...ba567e0e6d.html

Редактирано от Janick_Gers
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам и двамата сте прави - доста голяма част от живота ми е прекарана в слушане на мейдън и следене на движенията на Дейв Мъри, (въпреки, че никът ми е Janick_Gers :punk_guitar: ), но всъщност идеята ми беше парчето да наподобява мелодичен класически хеви метъл подобен на групи като Running Wild и някои неща на Helloween.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

faflu, ти писа в темата ми за кавъра на рънинг нали? Ето тук в този запис, всичките ми ефекти са изцяло от процесора, включително и симулациите за амп, а не от програмата за смесване, както при кавъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, писах там. Добре се е получило, мой тип звук е. И свиренето е супер :punk_guitar: Ако не нахалствам много ще разкриеш ли симулациите на процесора?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драйв - Mеtal Distortion, симулацията ако не се лъжа беше или 2x12 AC30 или 4x12 Vintage, една от двете беше, ама не помня със сигурност коя. В смисъл тези ползвах от процесора, ако това имаш предвид.А гейна винаги го слагам или на полувината или съвсем малко над нея.

Редактирано от Janick_Gers
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Човеко,задобрял си доста в свирнята и миксирането!На мен повече ми прилича на ранните албуми на мейдън,най-вече интрото,с тия "близки" китари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за драгите думи, братя мои! :punk_guitar: Относно вокалите - мога да пробвам да го изпея, обаче нито имам хубав микрофон, нито мога да пея високо, а ми се ще да е нещо в стил - Тони Мартин, Дио, Дикенсън, Халфорд.... ако на някой му се занимава - да свирне, може пък да излезе добре :surprise:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Благодаря за драгите думи, братя мои! :offtopic-001: Относно вокалите - мога да пробвам да го изпея, обаче нито имам хубав микрофон, нито мога да пея високо, а ми се ще да е нещо в стил - Тони Мартин, Дио, Дикенсън, Халфорд.... ако на някой му се занимава - да свирне, може пък да излезе добре :thumbs_up:

 

Дай текст насам, аз ще го изпея :) нямаш проблем. Обичам Тони Мартин!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.