Jump to content
Българският форум за музиканти

Относно Boss МТ2


Recommended Posts

Здравейте! Имам една молба. Поради факта, че се правя на майстор за неща, които не разбирам съвсем прецаках камиончето и сега упорито мълчи.

Та молбата ми е следната-трябва ми снимка на платката , входа и изхода. Интересува ме окабеляването, че там май правя грешка. Ако някой има джаджата и му се занимава, ще бъда много благодарен. iceman06@abv.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не можеш да се справиш сам (в линковете има схема на ефекта) занеси го на човек вещ в тея дела.

 

Едит:

 

За да не бъда голословен :boss-mt2-metal-zone-schematic.gif

 

mt2_05.jpg

 

Тук всичко ясно го има черно на бяло .

 

п.с. линковете са от нета ще изчезнат след време ....

Редактирано от metalhammer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човека май имаше предвид, че не разбира от схеми и иска снимка ако някои има такова камионче щото би му било по лесно да се орентира от реална снимка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ахаа мерси , че ме светна !

Явно съм доста тъп та да не се сетя.

 

Човека като не разбира да не пипа , а като пипа ще си плаща за пипането (кеш, бира ,време ) ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако направиш достатъчно детайлна снимка на "проблемното място" може би ще се намери някой, който да ти помогне дистанционно. Естествено ако не си изпържил вече нещо по платката, но така като те чета оставам с впечатление, че си разглобил камиончето без да си записваш кое от къде сваляш и сега не можеш да го сглобиш по обратния ред!?! Сподели по-подробно какво точно се случи с ефекта и може и да "излезеш сух" от приключението!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе тя стана от празната ми глава и от любопитство. Стори ми се, че едно кабелче е хлабаво запоено и реших да го презапоя. Ама пусто нали вместо да го направя като хората и да си работя спокойно, закачих с едни щипци другите кабелчета. После без да искам дръпнах и 4, 5 кабелчета останаха във въздуха главно от входа и изхода на жака. Та за това ми е снимка, поне о цвят да се ориентирам кое къде е. И кофти че съм възможно най-далече от София :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разгледай в раздел "Продавам"и там има доста хора които продават МТ2 и може да ги помолиш да снимат проблемното ти място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже ми попадна преди малко... ЕТО сравнение между моднат и заводски Boss MT2. "Енджой"... :)

Това ще си го сейвна заедно с другото видео за DS-1 и всеки път като ги похвали някой, ще линквам. Даже почвам отсега! :P

 

 

 

И за да не съм турбо офф-топик, ето една малка снимка в полуотворено състояние:

DSC_4110_R.jpg

 

А ТУК една страничка посветена на клонирането му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-лесното в твоя случай ще е да разпечаташ схемата и платката на ефекта, които metalhammer-a ти предостави и да идеш при някой телевизионен техник примерно.

С тази информация за него не би трябвало да представлява някаква трудност да възстанови връзките.

Най-вероятно си оскубал входа и изхода, защото другите проводници са на лентовия кабел.

Ако си близо до Габрово може и аз да помогна.

 

Поздрави,

Христо

Редактирано от HRS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Лично аз не бих препоръчал телевизионните техници. Някак си не ми вдъхват довери за такива неща. Самите те нямат представа какво е това. Във форума има не малко хора, които се занимават точно с ремонти на китарни техники. Ако човекът напише от кой град е, веднага ще изкочи някой съфорумник да оправи проблема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.