Jump to content
Българският форум за музиканти

Studio Projects B1 срещу Behringer B1


Neven

Recommended Posts

Здравейте , пред дилема сьм кой от двата микрофона да закупя. Надявам се който е работил с тях да сподели отзиви, приемам предложения и за други модели от този ценови клас. С микрофоните ще се записват главно вокали. Очаквам коментарите ви :girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Studio Projects разбира се.

 

Имам C-1. Благодаря на Киро - Bobalan за препоръката преди две години.

 

ПРосто разкошен микрофон. Какво ли не съм изпозаписал с него. Въобще нямам намерение да го сменям. 

 

А и за парите си е просто чудесен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я,точно микрофон търсех да купувам!Струва ми се ,че този е кондензаторен,и ако да-дали ще си пасне със саунд картата ми/имам 48в фантомно захранване/.А като качество съизмеримо ли е например със шуърите от този ценови клас ,които продават в бг?....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че има ли кондензаторен микрофон на Shure за толкова малко пари?

 

^Какво искаш да записваш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Какво искаш да записваш?

 

 

 

Ако въпроса е отправен към мен .... ами с една колежка си правим домашни записи на най различни песни.... немога да разбера идеята на въпроса ти. Благодаря за мненията .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Разбрах, че вокални партии.

 

Като стил музика?

Всъщност въпроса е към двамата, защото май двама души ще си купуват микрофон се оказа :)

 

 

А идеята е разбира се да вкарам 3-ти микрофон в уравнението -> Shure SM7

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък метализми и тук там някоя балада :greenangel: .Говорех за всякакъв микрофон на шуър от този клас,може и динамичен/всъщност не съм запознат с детайлната разлика м/у двата типа/.Знам че кондензаторния е по добре,ама защо.... :greenball:

Редактирано от sardaesox
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

sardaesox - хехехе по-добър, ами това е доста относително казано :cheers2:

 

Между другото с SM7 доста доста металургия е записана - доста :lol: А тези кондензаторни, които са по-добри от него (като това много зависи от гласа, конкретното парче и т.н.) са със значително по-сериозна цифра като пари :D Както и с други динамични микрофони де :godbless:

 

За поп, евръгрийни, женски глас, потенциално кондензаторен микрофон би следвало да се вписва по-добре :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами мойта работа от тртън та на глог.... купих си Берингер В 2 pro , втора рака от сигурно място за 190 лв .... дано не съм се набутал ... ще се разбере в последствие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Здравейте!

Виждам, че темата е отдавна но имам питане за микрофон Studio Projects B1 слушах ето в този клип 

интересува ме дали ще даде същия звук като този на клипа без значение какъв е пулта или не? Интересува ме някой който има лични наблюдения за микрофона да даде мнение.

На мен ми трябва за вокали, имам пулт с цена около 400 лв. беринджър. 

Дано съм бил изчерпателен.

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звука, освен от микрофона доста зависи от микрофонния предусилвател. Вградените микрофонни ампове в пултовете Берингер не са много добри. По-скоро се ориентирай към някакъв микрофонен амп, примерно този или в краен случай този

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.