Jump to content
Българският форум за музиканти

Време за пазаруване


The Muksinator

Recommended Posts

Здравейте, пичове и мадами.

 

Дойде време за пазаруване на китара за... ъъ, свирене. Начинаещ съм, на нея планирам да се уча - за момента не знам много от Орфейката (вградени дисторшън и драйв от баща ми :drummer: ), но се надявам, че с тази сладурана ще вървя нагоре. 630 кинта, пробвах я, страшно ми хареса - удобна, мекичка, саунда плътен, респектиращ и в същото време може да си свириш тихичко и лекичко. Пробвах някакви Ямахи, но... някак дървено звучат, в сравнение с Ибанеца, а и не мога да се доверя на фирма, която прави и мотори, и китари. Отделно че определено не ме дървят (сори ако се чувства обиден някой).

 

Пробвах преди време един Скуайър Страт от xxxx, който ми беше хванал окото, но сега и без това го затвориха, а след като пробвах сладураната, не си мисля много за него.

 

Според мен, като за възможностите на Пловдив и моите лични, това е най-доброто. Може би ще намеря някъде (ПЛОВДИВ!) по-добро и затова пускам и тази темичка да видим можете ли да ми дадете полезно съветче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е яка но http://www.thomann.de/gb/ibanez_rgt6exfx_bk.htm незнам от къде я видя ако ми кажеш магазина зимам я на секудната ама..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако ти е хванала окото, ръката и душата просто я взимаи

 

като си купувах моята се колебаех точно между тази и една друга с флоид е при мене другата надделя :drummer:

Редактирано от Acei
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ок де ами тази колко струваше да не би той да я е объракал от евро в лева щото не вярам да има магазин дето да минава томан

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хмм да страно можеби говори за тази http://www.thomann.de/gb/ibanez_grg270b_bkn.htm

или тази http://www.thomann.de/gb/ibanez_rgr321exbk.htm но поради ценовата разлика малко вероятно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, може и да съм се объркал. Утре пак ще мина и ще видя какъв е точният модел.

 

Acei, каква е тази китара, за която говориш ти (тази, която си си купил)?

Редактирано от The Muksinator
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^xxxx-a в Пловдив е преместен, не затворен. Вече къде точно трябва да каже някой от колегите от Пловдив. А този ибанец явно наистина ти е харесал, така че не го мисли и го вземай. Другият вариант е нещо втора ръка, тъй като за 600-700 кинта има доста добри оферти. Но ако искаш китарката ти да е новичка - не го мисли чак толкова :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

китарата ибанез е страхотна ... още когато нямах китара се бях спрял на нея, но сега имам друга китара peavey... доста ъпгреидната и мн ми харесва от съфорумец от моя град и до сега поддържаме връзка .. съветвам те ако си се спрял на Ibanez да се поровичкаш във форума някой ще продава ибанез няма да съжаляваш ! успех! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки решава за себе си ,поогледай още малко ии се поразрови във Форума и след като си сигурен вече купувай...Иначе Ибанеза е страхотен ,мислех да си зимам същия ,но предпочитам китарка с тремоло

аре успех :whistle:)) :metalist::offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нова китара с активни EMG-та за -700 лева ? Възможно ли е и да се побърквам ли ?

Първо, какво е EMG? :)

 

А моделът е с два двойни адаптера. Но сайтът на Ибанец не работи и не мога да пусна линк. След малко ще опитам пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

EMG - марка китарни адаптери http://www.emgpickups.com/

А вече темата за активни/пасивни адаптери е малко по-дълга и с малко търсене във форума ще намериш достатъчно инфо :hysterical:

^xxxx-a в Пловдив е преместен, не затворен. Вече къде точно трябва да каже някой от колегите от Пловдив. А този ибанец явно наистина ти е харесал, така че не го мисли и го вземай. Другият вариант е нещо втора ръка, тъй като за 600-700 кинта има доста добри оферти. Но ако искаш китарката ти да е новичка - не го мисли чак толкова :cheers2:

Да , преместен е точната дума :wub:

Последно когато бях там , попитах защо се дава под наем и отговора беше , че магазинът се мести на Гладстон (някъде).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моля ви се уточнете за кой модел китара става въпрос защото тази rgt6exfx e супер жестока и за под 1000 лв я купувам веднага :greenangel: а ако случайно става въпрос за rg321 аз имам такава, идеална е и е на точно тази цена

 

( ;) трябва да си направим Ibanez фен клуб тука освен ако вече няма)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех я - Ibanez RG321MH. Не е тази от сайта, то я няма там даже тая. И един Line 6 ъъъ... комбинатор. :D Баси, тва има толкова ефекти, че... самото то е цяла наука ебази... досега с него си играх, не съм изсвирил нищо, само дрънкам, то... баси... :crazy:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.