Jump to content
Българският форум за музиканти

Китара с недъгава електроника


Amentis

Recommended Posts

Доста често ще се захващам да си оправям електрониката защото единия адатер не е включен (ако работи) а гледам да изкарам макса от сегашната си китара, освен това и тон потенциометъра е много куц и се нуждае от смяна(не че е трудно точно тфа де). Става въпрос за това,че вместо 5посочен суич имам 3 двупосочни и не знам как да оперирам. Китарата ми е с един хъм и два сингъла, нямам си идея какви са, но имаше тема за разгадаването на изводите на адаптер...та въпроса ми е как да оперирам? Става въпрос за един хъм два сингъла, 3 двупосочни суича(нямам възможност да ги сменя с нормален) , една врътка за тона и една за волюма. Може ли схема,съвети,нещо? Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В общия случай когато имаш три адаптера и три суича за адаптери, значи всеки суич за съответния адаптер. Ако толкова се чудиш кое кога е включено, пусни си китарата в усилвател, вземи една отверка и почуквай леко върху адаптера, за да разбереш дали е включен - ще чуеш.

 

Ако това питаш въобще. Почти нищо не се разбира от поста ти, чета го 10 минути, докато измисля какво искаш да питаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах предвид нормален суич,с една ръчка,б*л съм го колко е посочен,тей или иначе съм зле с математиката. Идеята беше как да свържа цялата електроника.Инак знам кой кога работи.Тъъъ как да свържа цялата електроника?Схема anyone? Плийс?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом няма такова нещо, защо на много места пише "5 way selector switch" ? Не означава ли "5 посочен превключвател" ?

Тоест превключваш между 5 позиции ? Или може би трябва да го преведа "5 позиционен" ?

Редактирано от Slav
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаех си че има 5посочен,а някой да помогне със схема за 3адаптера 3 двуподочни суича и два потенциометра(volume,tone)? Моля ви ке пукна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж тук !

 

Обаче ми се струва че трябва да се смени суича иначе няма как да превключваш 3-те адаптера,да правиш комбинации между тях и да делиш хъма на сингъл ако искаш примерно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5-степенен ключ можеш да си купиш от всеки музикален магазин,схемите на свързване ги има в сайтовете на Димарзио и Сиймор Дънкън и при чичката Гугъл.

И ако си в София има достатъчно форумци да ти свършат тази работа по свързването,без да ти вземат много пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимките са леко спортно некачествени и не вярвам да помогнат ама като има желание...

ключета и врътки

адаптери

много подредено guitar кътче

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам снимките би трябвало адаптерите да са свързани всеки към даден суич,а 3-те суича към волюм и тон потенциометрите.Така ще можеш да включваш всеки един от адаптерите и ще може да си правиш комбинации.Не мога да направя схема,ако някой може нека да направи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че зацепих, само трябва да знам как да вържа адаптерите към ключовете, в смисъл много места има там дето мое се запои

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.