Jump to content
Българският форум за музиканти

С какви струни сте?


Sturmfuhrer

Recommended Posts

  • 2 months later...

Амче да зема и аз да се изкажа по темата - не че съм капацитет. Досега съм сменил три баса - Орфей, Ямаха, ИбанеЗъ. И съм ползвал 4 вида струни - Томастик(гладки), Фендер, Ямаха и Уоруик. Последните ми ги донесе жена ми от щатите (Black Label) - по 35$ комплекта. Няма база за сравнение между Уоруик и другите три вида струни. Звучат много по-отчетливо от Ямаха и Томастик и са далеч по-меки и здрави от Фендер. Свиря с тях вече почти година и не знам какво би ме накарало да сменя марката. Вероятно бих си взел един комплект от новото изобретение на фирмата - ЦЪК - поне да ги пробвам, макар да съм сигурен, че няма да остана разочарован.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За струни от Elixir, La Bella (а и за всякакви други екзотични или каквито и да са) ми пишете РМ или идете до сайта ми. Тенкс!

 

П.П. Да, ужасно скъпи са в БГ и то ако ги има. Аз за 100 лева давам цели 6 Еликсирски бас струнки... :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Пичове, аз съм пробвал доста струни но според мен Warwick, и D'Addario са най-добрите на които съм попадал. За съжаление никой не внася Warwick тук, или аз не знам

но пък съм зверски доволен от D'Addario. Малко са скъпички ( 57 камъка-5-струнния комплект), но пък най-дълго си пазят тона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

преди седмица си купих нов бас Warwick първите няколко (3-4) дена струнте вадеха смразяващ тон който обаче изчезна почти напълно на 6 ден (много интензивно свирене), друго нещо което ми направи впечатление беше че намотката е много 'широка' и при приплъзване се усещта съпротивление от страна на сруната ... някои може ли да ме светне дали случайно не са ме метнали със струните с които ми дойе баса. При вас колко издържат Warwick струните (и ако може малко повече детайли за различните етикети червен жълт и черен някой да даде ще съм много благодарен)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами по принцип всички басове Уоруик излизат от фабриката със струни от Black Label серията. До скоро това бяха най-високият клас струни от тази марка. Правят се от неръждаема стомана и се изработват ръчно. Свиря с такива от около година и като изключим характерната за всички стоманени струни загуба на звънтене след първите няколко дни свирене, мога да кажа, че запазват основният си плътен тон доста дълго. При мен един комплект издържа около 8 месеца, като скъсах трета струна, но аз така или иначе не съм мерило, щото доста здраво опъвам жици, така да се каже.

 

Относно намотката - на Черния етикет е доста гъстичка и смея да твърдя, че това предотвратява задържането на кожа, кир и всякакви други лайна, които по принцип скапват звученето на струните.

 

За отделните модели - вървят така:

 

1. Red Label (това е най-ниският клас) правят се от неръждаема стомана - излизат на поточната линия (масовото производство така да се каже) в и-бей и амазон струват около 17-20 долара комплекта за 4-струнен бас.

 

2. Yellow label (среден ценови клас) - ръчна изработка, никелирани. 4-струнният комплект може да се намери на цени между 22 и 29 долара.

 

3. Споментия вече по-горе Black Label (висок клас) - ръчна изработка, неръждаема стомана. Цена от 30 до 40 долара комплекта.

 

4. И накрая най-новото творение на фирмата - Warwick EMP Bass Strings. EMP ще рече enhanced molecular protection. Въпросните жици имат един микрон покритие, което ги предпазва от омазване с гадости и от корозия. Твърди се, че това запазва тона и здравината на струните много по-дълго от обичайното. Нямам обаче директни впечатления все още. Цената им е около 45 долара.

 

Дано да съм ти бил полезен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия много ли са зле?

BA-4505 NICKEL ROUND WOUND SET OF STRINGS FOR ELECTRIC BASS GUITAR

- medium (45-65-85-105).

18 гроша ...мисля да си взема такива за репетиции...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Warwick EMP Bass Strings. EMP ще рече enhanced molecular protection...

Тествал съм два комплекта китарни струни Clearton EMP и мога смело да заявя, че това покритие е тотален фарс. Струните ги изтраях 1 месец, а за това което рекламират и им искат като пари...ужасТ!

 

Не знам доколко аналогията ми е удачна, нищо лошо не искам да кажа за Warwick, просто споделям опита си със струни със същата технология (поне на заглавие). Може да взема да накупя малко за тестове. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Искам да си взема нови струни и се двуомя между тези два вида

 

http://www.thomann.de/gb/warwick_blacklabel_045.htm

 

http://www.thomann.de/gb/dr_black_beauties_bkb45.htm

 

Ако някои има опит с тези струни моял да пише с какви воечатления е останал :)

Редактирано от Oda Nobunaga
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От близо половин година свиря с едни гладки 105-ци (.045 .065 .085 .105) на Rotosound. В началото си имаха порядъчно много брилянс, който изчезна горе-долу след 15-тия час свирене. Обаче плътността в средите и в ниския регистър си е същата както когато ги взех :rolleyes: . Мисля да ги сменям, обаче - нямат едно специфично "ръмжене" при свирене с перо. А то ми е нужно за стила, който свиря (Рок&Рол, Рок). Иначе струнките имат доста приятен контрабасов тон, който се запазва и след много време активно свирене. Има ги в РФ, струват някъде към 65 кинта.

Сега мисля да си поръчам Еликсир от USA... Ще дам отзиви когато дойдат :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Oda Nobunaga, аз съм с DR Black Beauties и съм много доволен. Струните запазват тона си доста дълго време и при подходящо третиране ще свириш доволно. Тип coated string са, моите са за 5-струнен, мисля, че бяха около 38 ойро.

 

П.П. Пък и седят много фИешън на черен бас. :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не споделям мнението за Warwick било и блек лейбъл. Мятат се като телефонна жица и тона, ако не са coated умира за седмица-две. Скоро реших да екпериментирам с Ротосаунд по светлия пример на "Жако"(хахахаа), но и те издъхнаха на втората седмица. От голите май съм бил най-доволен от Фендър(въпреки, че сим си взимал само двапъти, но държаха високите почти 4-5 месеца) и ДаДарио, а иначе Elixir просто говорят сами за себе си- с две ръце за тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз пък вече съм горд притежател на DR Black Beauties, благодарение на Baby Thomas :cheers: . Супер готин тон вадят и стоят страхотно на черен бас. :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия DR Black Beauties са страшни, взех си ги преди неколко седмици от Мюзикстора, остави че звънят яко и тона на баса е далеч по различен (преди тва бях с Ърни Бол, зеления комплект, най-дебелите), ми и моята ямаха изглежда като на Дарт Вейдър баса :cheers2:

 

Единствено за слайд не са ми много удобни, нещо направо ми парят пръстите, като правя по-бързи слайдове, докато с Ърнитата и Ред Лейбъл на Уоруик, квито имах преди това, тоя проблем го нямаше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.