Jump to content
Българският форум за музиканти

A Foggy Day


elasticman

Recommended Posts

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 32
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

За пьрви пьт го виждам този стандарт (то не че сьм виждал много де), но това не ми попречи да се включа от раз...и естествено се изгубих - няколко пьти и 2-ри тейк нямаше! :blink:

Никога не сьм ровил в тоя стил и реших на това парче за пьрви пьт да си компвам с лява сам и махнах оригиналното пиано. Пьлно е с грешки и недомислици, но за 1 вечер - толкоз! :) Пьк и така и така никой не джеми, да раздвижа малко, че е яко парчето:

ето го и моя опит - буф

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много яко си забил като за човек който не се е "ровил в тоя стил". :girl_witch::punk_guitar:

 

Поздравления и за свиренето на elasticman.

 

Драснах едно соло на тракчето, но ще си ги слушам само аз. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Ивелине, страшно добре си се справил, особено като се има предвид че е от първи опит :punk_guitar::D

 

@zwero

 

Гот ти се е получило :) , а това парче хич не е от лесните, а и бавно не е :D .

 

Аз специално доста се озорих защото плейбека забързва много неприятно и неравномерно, ама то това много често става при Абърсолд, иначе пък звучат добре, защото са живи инструменти все пак

 

Ето и един опит от мен

Foggy day

 

Опитах се да направя малко джем със себе си. Поради липса на Хамънд оргън, се пробвах да го изкарам от китарата. Доста ми беше трудно, не съм правил такива неща досега, а техниката на пикинг е доста различна от това , което обикновенно използвам ( говоря за второто соло ), опитвам се да свиря накъсано, но без да е заглушавам, за да мога , доколкото ми е възможно да се доближа до фразирането на Хамънда. Още много хляб имам да ям :(

 

Надявам се да допадне на някой, а и още хора да се включат

 

п.п. В началото свиря ужасно разклатено, не мога да свикна с темпото, в продължение на 3 минути, сигурно се променя с поне 30 единици. Ама нали е джем, колкото толкова :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коко - близо си! :godbless:

 

На места си 'право там' с 'Хамънда', в десятката; на други не чак, но пък приятно напомня традиционните унисонни импровизации с глас и китара (за миг помислих, че това правиш :headbang: ). Да живеят играчките!

 

Звука настрана, импровизациите са ти супер - и в двата маниера, топ клас мислене и усет (и ерудиция, то си върви комплект).

 

Ивелине - също! За пръв тейк с "една ръка вързана зад гърба" :) беше много класно. И ти мислиш малко по-нататък от 'онези' другите 'стандарти' (като 'Hello' и JTWYA). Давай по-често, де!

 

:godbless:

Редактирано от Бицев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като си чух солото днес и се изправих на нокти...както и да е. :)

 

@Кольо, ако щеш ми вярвай, но отначало помислих, че орган-компа е от клавир! :godbless:

Второто соло (на "органа") много ми допадна!

Не знам от кьде ги вадиш тия бленди, но са ми много интересни. :headbang:

 

Днес ми дойде и втори тейк, по-мелодичен с друг звук (повлиях се от идеята на Кольо!) :godbless:

бух

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

 

Втория тейк още по-супер! И свиренето, и инструмента (звука) са се утепАли. Тебе и двете ръце да ти вържеме зад гърба,пак ще го изсвириш май. (Само може да си малко монофоничен тогава :) ). Много флуидно импро, кефи безкрай! С нещо ми напомняш на моя някогашен приятел Ваньо Куртев като беше млад и надежден. (После станахме само надеждни, а сега сме само 'и')... Може от русенския въздух да е, от образците или от инструмента - знам ли...

 

Само че - какво си му слагал там ,някаква Лесли емулация или що? Резултата е бесен пинг-понг по панорамата, който прави слушателя разноглед. Поне този слушател тук. (Слушам 'near field', не просто името на мониторите, ами съм им буквално 'вътре' и тоя ефект ми къса мисълта. Твойто свирене се лее, а мойто слушане е объркано). Май не е tap-synch-нато с бийта?.. Не ми се анализира, искам да слушам музиката!

 

:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сега сме само "и"

Това беше яко! :D

 

От кьде го познаваш Куртев? Гледал сьм го в рьцете, като бях 7-ми клас и си мислех, че никога няма да мога да се науча да свиря така (те са добри приятели с баща ми, който е певец).

 

Rhodes-а е от един модул, който още не сьм седнал да разуча, за това и не сьм нагласил в темпо това pan-tremolo, което го има в блендата по подразбиране. Ще го разуча тия дни - нов ми е още (Yamaha Motif Rack).

А и инструментала е моно - викам да има там нещо дето да подскача... :lol:

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.