Jump to content
Българският форум за музиканти

Има ли надежда


chazy_chazz

Recommended Posts

Никога не съм се занимавал с пеене ... но се замислям доста сериозно върху това.

Записах 2 примерни песнички със обикновен микрофон вкъщи.

Въпроса ми е има ли смисъл да се занимавам по-сериозно?

Търся обективно и безпристрастно мнение. Сам не мога да преценя.

Благодаря Ви предварително.

 

 

http://www.4shared.com/file/129713755/2ea1...weet_Child.html

 

http://www.4shared.com/file/129720560/2377...ve_forever.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм ти слушал записите - но принципа е следния:

Щом можеш да говориш- значи ще можеш и да пееш, инструмента ти си функционира.

Всичко останало се постига с труд ( и творчество :hysterical: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето скромно мнение на непрофесионалсит е, че има смисъл да се занимаваш. Ако пеенето ти доставя удоволствие, просто продължавай напред и не мисли дали си струва или не. С течение на времето със сигурност ще ставаш все по-добър ако не се отказваш. Един пример - ако всеки ден тренираш рано или късно ще развиеш мускули. Според мен така е и с пеенето.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм ти слушал записите - но принципа е следния:

Щом можеш да говориш- значи ще можеш и да пееш, инструмента ти си функционира.

Всичко останало се постига с труд ( и творчество :cheers2: )

В много голяма заблуда си!!!Таланта или го имаш или го нямаш,не може да ми говориш за че след като може да приказва ше се научи да пее това е абсурдно,ние човеците се раждаме с различни таланти!!!!Едни пеят,други рисуват,трети са математици,това не можеш да го научиш както примерно ако се напънеш да се научиш на китара да свириш!!!Недей така,че от такива некомпетентни коментари,простооо ми прилошава!!!Аз съм певица,не съм се учила да пея,през годините се усъваршенствах,а относно записите,добри са човече имаш потенциал,вибратото ти е много добро,тембъра също обаче имаш мноо пропуски,така че работи!!!УСПЕХ!!!! :offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@chazy_chazz, поздравления за смелия опит, много уважавам! :D

В този раздел често постъпват такива питания, но техните автори обикновено не пускат записи, а питат: "Има ли смисъл?", "Как да пея по-добре?", "Как да пея по-високо?", "Как да пея с хрип?" и пр. И аз не добивам представа дали пита той, тя или ТО, колко е годишно, мутира ли, кое му е високо, кое - ниско и пр.

А ето, ти демонстрираш похвална степен на адекватност -(1) ГОЛЯМ ПЛЮС, който ще ти помогне в работата.

(2) Записите са направени при максимално неблагоприятни условия. Използваш оригиналните записи за сингбеци, те ти стоят височко на места, но не можеш да си ги транспонираш. Микрофончето не позволява да си подравниш динамиката на пеене (защото не можеш да се отпуснеш и да "викнеш", а и трябва да си близо). Вероятно пееш в апартамент и имаш съседи, вероятно микрофонът ти не е със стойка и не ти е удобна позата, в която си застанал.

Изобщо - купища пречки!

Но ти си пял и това дава много ориентири.

 

@chazy_chazz, това са много смислени опити! Имаш реални шансове да се развиеш с повече работа! :cheers2:

 

:offtopic-001:

@biala, ще си позволя да ти обърна внимание, че това е класически пример за повърхностен и безотговорен коментар. Не си чул записите, но даваш категорично мнение?! А ако береш гъби, така ли ще разсъждаваш: тази не я познавам, но с повечко варене и като изхвърлите бульона два-три пъти, всички стават за консумация...

А ако осигуряваш безопасността на труда на строеж например, така ли, без да дадеш инструкции и без да проверяваш условията, ще пуснеш хората - да падне някой от скелето или да го убие ток?

Браво бе!

Ако съм работодател и ми вържеш и едно такова изречение, на секундата поемаш пътя към чистия въздух!

(Аз пък чух и твоите записи. Добре "говориш"...)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласен с Ангелина :) Поредният много точен разбор на всичко, включително и страничните забележки :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

горе долу има признаци за вярно пеене момчето :) Определено може да станеш добър, но сам не мисля че ще се получи. Просто в началото все още не можеш съзнателно да различаваш фалшиво, грозно и т.н. Затова ти трябва или някой твой приятел който може да пее или някой вокален педагог. Не са нужни постоянно, но когато запееш фалшиво те да са там и да ти кажат - тук фалшивееш, тук звучи напънато ... Без тях не мисля че ще можеш, а вече по нататък когато те са стояли малко покрай теб, ще си си развил слуха и ще можеш да отсееш доброто от лошото.

 

Успехи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено ще се справиш и мисля, че ще има добър резултат. Блендата също ми харесва, което мисля, че е плюс!

Дени

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер си, пич, направо записвай в студио!:)

Шегувам се, но си си доста добре за човек, никога незанимавал се с пеене.(това беше сериозно)

Пей си. Ако не те мързи, ходи и на уроци. Малко ти трябва и си верен, още малко и добър :) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да ти кажа, талант не ти трябва, трябва желание. Тогава човек се науча най-лесно.

Щом си се решил - давай! ^^ Но наистина, най-добре намери някой да те учи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^

 

 

Желанието трябва , за да стигнеш до караокето на някоя вечеринка с приятели..

 

Талант трябва , за да станеш добър певец...Има неща които или ги можеш или не ги можеш ...И те не могат да се научат..Пеенето е едно от тях...

Ако нямаш талант гласа ти няма да остави нищо у хората които те слушат..Може би шум в ушите..

 

 

Иначе към автора на темата - добър опит :punk_guitar: ...Забележката ми към теб е само една - не чакай мнение на хора от форум за това има ли смисъл да се занимаваш или не...Тук можеш да получиш отговори , касаещи качеството на изпълнението ти като цяло..

 

Въпросът който задаваш е за някой вокален педагог...Отиди ,нека да те чуят професионални преподаватели...Те ще кажат има ли смисъл :music336: .

Редактирано от Zero Tolerance
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Те хората са си го казали 99% труд +1 % талант.

 

Аз бих казал такова нещо като талант няма има здраво бачкане, мъчене, пробване и така на татък докато не ти се драифа накрая. Точно поради тази заблуда че трябва да имаш талант в България свестните вокали се броят на пръсти, а 99% от тях са музикално ограничени и като цяло нищо ново под слънцето.Масово се слуша само и единственно хеви метъл (И чалга разбира се) , и се копира като крайния резултат е еднообразно и посредственно копие без грам орииналност.

 

Така че не кастрете крилцата на птичката преди да се е опитала да полети. И Айнщайн е имал слаби оценки по математика и физика дори учителите му са го смятали за бавно развиващ се ама накрая друго е излязло.

 

Така че ако ти прави кеф, труди се и ако се трудиш наистина много резултат ще има.

 

Аре стига че ще задълбая в наболяла тема пък не ми се занимава.

Редактирано от Coprophagus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

:) Алооооооо...с какви вокалисти работите вие,бе хора????Какви са тия проценти?Що за коментар изобщо???Предлагам да направим дуел...намираме един случаен пич от улицата, който няма грам талант за пеене,нека се скъса да работи над гласа си...после ви намирам едно дете, дето идея няма от техники,но е с талант и да видим кое имало значение!Спорът е абсурден!Талантът е едно,работата СЛЕД като го имаш,друго.

Относно конкретният въпрос...има надежда според мен...ама се отпусни,че така си стресиран много,видях ти чак вените и червеното от напън лице!Педагог препоръчвам и аз!Имаш над какво да работиш определено,но блендата ти е супер.Пък и като ти харесва...давай смело!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.