Jump to content
Българският форум за музиканти

Soundcraft Spirit E8 или Soundcraft Compact 10?


разбойник

Recommended Posts

Здравейте!

Всякакви мнения и коментари за двата модела са добре дошли. Ако някой даде сайт с отзиви за тях - тоже ще бъда благодарен :)

Чудя се дали Compact 10, който е по-ограничен откъм функции предлага по-качествени предусилватели и еквилайзер? :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някъв спирит бяха взели шефовете на Аквапарка като бачках там, беше от Фактор с процесор или 2 лексикон, но никога не беше използван по предназначение :), каквото съм ръчкал с микрофони Шур пг 58 е звучало доста добре, друго не мога да кажа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, Пешо.

Друг? :)

 

Може и на ЛС, както предпочитате.

Редактирано от разбойник
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм слушал Саундкрафти на живо и звъчат покъртително добре. Но щом ти трябва за запис вкъщи значи може би трябва да помислиш за един два качествени преампа, пулта няма много смисъл, ако правилно съм разбрал за какво ти трябва. Ако не съм разбрал моля за още малко подробности.

Искам да кажа, че за парите за които се намира пулт с вграден еквалайзер, лексикон реверб, незнамсикаквиси фейдъри и "някакви" преампи, можеш да си вземеш много сериозен преамп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На работата един от пултовете ни е Soundcraft spirit ES

И моето мнение, че за цена качество поне този модел е

приличен :) sptrit E8 e от този клас :think:

По - добър вариант за мен е от Берингер

това е мое мнение :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм слушал Саундкрафти на живо и звъчат покъртително добре. Но щом ти трябва за запис вкъщи значи може би трябва да помислиш за един два качествени преампа, пулта няма много смисъл, ако правилно съм разбрал за какво ти трябва. Ако не съм разбрал моля за още малко подробности.

Искам да кажа, че за парите за които се намира пулт с вграден еквалайзер, лексикон реверб, незнамсикаквиси фейдъри и "някакви" преампи, можеш да си вземеш много сериозен преамп.

 

Прав си за предусилвателя, но на този етап предпочитам миксер - ще мога да го ползвам за повече неща - репетиции и т.н. След време като порасна ще си взема и един добър предусилвател :D

 

Моделът E8, впрочем е без вградени ефекти, подробности тук - ЦЪК!

 

Другият модел - Compact 10, е тук - ЩРАК!

 

Сравнение с Behringer, Phonic и тем подобни не може да има, ясно е, че продуктите на Soundcraft са по-добри - все пак Rupert Neve не работил с Behringer, нито пък Behringer са правили АМЕК :green:

 

bobalanе, като казваш, че Soundcraft ти звучи добре включваш ли и по-бюджетните серии, като Spirit? Защото при скъпите е ясно.

 

 

Благодаря на всички за отговорите! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами точно за спирит имам впечатления - един озвучител си го носеше в малко куфарче и после го вади и то звучи.... Хареса ми.

Големите са ясни.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз да се присъединя за Саундкрафт пултовете.Това са най добрите пултове и малките серии и големите.Сега продавам такъв Студио Спирит ЛС 24/8/2 с 6/8 аукса.За сравнение имах преди и Аллен енд Хеат и Студиомастер е Мидас,Амек и Неев са......друга писта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що не се замислиш Маки оникс 1220 малко по скъп е

от саундкрафт но мисля че ще ти върши по добра работа,

а и преамповете са му добри и след време можеш да

му сложиш фаерлер карта 24/96 :unsure:

 

http://www.bozovmusic.com/catalog/index.ph...1417b3b819d9651

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някъв спирит бяха взели шефовете на Аквапарка като бачках там, беше от Фактор с процесор или 2 лексикон, но никога не беше използван по предназначение :metalist:, каквото съм ръчкал с микрофони Шур пг 58 е звучало доста добре, друго не мога да кажа :)

ей точно такъв имам.Невероятно доволен съм от него.С лексикон ефект...супер е !модела е FX 8 :):):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

ей страшно мн се извинявам ама нищо не разбирам от някой работи , та затова гледам тук пишете за пултове и исках да попитам какво може да се прави с пулт ? да се записва ? да се смесва ? да речем мога ли да включа 2 китари и 2 микрофона в едно такова чудо ? нужно ли ми е друго към него , накратко търся нискобюджетно и компактно решение за репетиции на група ,ако може някой да ми даде съвет пулт ли трябва да търся и какъв или усилвател (то дали не са едно ) или изобщо моля ви ориентирайте ме .. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[TE]

 

Сравнение с Behringer, Phonic и тем подобни не може да има, ясно е, че продуктите на Soundcraft са по-добри - все пак Rupert Neve не работил с Behringer, нито пък Behringer са правили АМЕК :green:

 

bobalanе, като казваш, че Soundcraft ти звучи добре включваш ли и по-бюджетните серии, като Spirit? Защото при скъпите е ясно.

Soundcrafta е мечта

поне от пауър спирита с който съм се сблъсквал- имаше вграден Лексикон процесор - както и крайно стъпало

 

май цената на това което бях пипал е над 2 бона

но е ясно -срявнения с берингер- фоник са безмислени

дето вика Ицо - мани ги тия цървули

 

саундкрафта няма да те подведе

вече е въпрос кой модел да си избереш

 

аз след време ще си взема такъв пауър спирит плюс маки тонколонки

може и джей би ел( маки мишпулт също е опция)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.