Jump to content
Българският форум за музиканти

Изумен съм


soundcare

Recommended Posts

От Май месец насам най-често ползвам нещата на Spectrasonics и се изумявам колко ПРОСТО и най-вече ПЪЛНО(всичко което може да ти потрябва) и още повече акустично може да е бъде направен даден виртуален инструмент.Другите инструменти ми убиват музата направо!!От единият записваш 1 трак,от другият друг трак.....добавяш ефекти,търсиш.......и т.н. и т.н. Та накрая си заредил 10 инструмента с по 1 ефект и после накаде.....2-ро пц и накрая компютърен клуб.... :greenangel: -базикам се

 

Другото което е .....Spectrasonics е доста млада компания(въпреки че е създадена от ни най-малко безисвесният муз. инж. Ерик Пърсинг) веднага вдига летвата с TRILOGY™ , a с Omnisphere и Stylus RMX направо правят другите -не смешни,a ЖАЛКИ!!!!

 

Мнението ми не е професионално,но продуктите им се използват от най-големите музикални имена.

 

Някой може ли да я сравни Оmnisphera или Rmx-a с подобни?

Редактирано от soundcare
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Spectrasonics - млада компания?!?! Те си бяха лидери още по времето на AKAI-ската ера ... И бяха име много преди да чуем за 90% от сегашните лидери в областта на виртуалните инструменти.

Аз лично имам/ползвам Spectrasonics семпли от 2000 г. или нещо такова, просто нямам вече конкретен спомен ..

 

Между другото - много пъти съм засичал телевизионни заставки по националния ефир, които са правени именно със тези семпли (особено с Liquid Grooves).

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми да млада в СОФТУЕРНО....като изключим семплите.

Идеята ми е,че не е като Steinberg,Nativе....т.н.......имащи по 1000 неща.

Редактирано от soundcare
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе за 40-50 Gb семплиране, дето с малко повечко играчка с един дори безплатен синт и два ефекта можеш да си докараш идеята... няка си не ми се сртува изгодно. Иначе ако си го купя и ще го ползвам. С всякакви звуци може да направиш добро звучене, ако го можеш. Иначе едва ли всичко ще звучи добре от смплирани звуци от жичката на изгоряла крушка минала през каква ли не обработка, за да бъде семплирана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко Офтопик.. тоя Trilogy го ползвам, ама нещо не ми прилича на истински бас, някъкви други софтове за бас китари по точно за рок и метъл и балади :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

Spectrasonics Bass Legends

Best Service Chris Hein Bass

 

East West Quantum Leap Hardcore Bass

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ За нормално просвирване на миди и към него закачен софта, май само тоя East West Quantum Leap Hardcore Bass ама гледам нещо на пиковете KONTAKT... ще трябва ли и той да търся

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... между другото като става дума са бас вст-та , някой да има инфо от къде може да се намерят миди файлове за бас от типа на тези които вървят с дръм вст-тата - говоря за стандартни бас партии направени на миди файлове с различна дължина - такт, половин такт и т.н. .... не че е проблем особен липсата им , но ми писва от време на време да редя ноти с мишката :greenangel: ... поради липса на динамична миди клавиатура в момента :hysterical: ... ще съм много благодарен на инфо ... живи и здрави . Цеко :icon_shithappens:

Редактирано от zanev 70
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^В Steinberg Virtual Bassist нямаше ли и такива екстри ? Не си спомням много добре, защото я разкарах 5 минути, след като я бях инсталирал. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко Офтопик.. тоя Trilogy го ползвам, ама нещо не ми прилича на истински бас, някъкви други софтове за бас китари по точно за рок и метъл и балади :D

ТОВА ГО ОБЪРНАХТЕ НА БАС ТЕМА! :)

 

За това сега подготвят подготвят

 

 

Иначе съм 100% съгласен че Trilogy не става,а то си е 2001 или 2002г. не е от най-новите инструменти

 

НОООоооооооо ако си МАК юзър имаш безплатен ъпгрейт от Trilogy до Trilian :)

Редактирано от soundcare
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе за 40-50 Gb семплиране, дето с малко повечко играчка с един дори безплатен синт и два ефекта можеш да си докараш идеята... няка си не ми се сртува изгодно. Иначе ако си го купя и ще го ползвам. С всякакви звуци може да направиш добро звучене, ако го можеш. Иначе едва ли всичко ще звучи добре от смплирани звуци от жичката на изгоряла крушка минала през каква ли не обработка, за да бъде семплирана.

 

Принципно твойите коментари са сила.В случаят също горе-долу си прав,но съм забелязъл,че предпочиташ фрее(опън) приложения(не ме -разбирай погрешно),аз съм ЗА! тях,но докато сме в монатарата система те никога няма да бъдат напълно развитиз.Не съм професионален музикант, .ДА ще го барнеш с нещо типа на синт мейкър ще кривиш .....или даже ще се задълбочиш в тип C++ и т.н..Ноо в крайна сметка никога няма да получиш акустичен звук.

За това хората са си поиграли и са направили базата толкоз голямам.

 

Виж горе долу как

. Редактирано от soundcare
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко Офтопик.. тоя Trilogy го ползвам, ама нещо не ми прилича на истински бас, някъкви други софтове за бас китари по точно за рок и метъл и балади :D

ТОВА ГО ОБЪРНАХТЕ НА БАС ТЕМА! :)

 

За това сега подготвят подготвят

 

 

Иначе съм 100% съгласен че Trilogy не става,а то си е 2001 или 2002г. не е от най-новите инструменти

 

НОООоооооооо ако си МАК юзър имаш безплатен ъпгрейт от Trilogy до Trilian :)

 

 

Ооо човече, това кога се очаква да излезе из наще сайтове :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко Офтопик.. тоя Trilogy го ползвам, ама нещо не ми прилича на истински бас, някъкви други софтове за бас китари по точно за рок и метъл и балади :D

ТОВА ГО ОБЪРНАХТЕ НА БАС ТЕМА! :)

 

За това сега подготвят подготвят

 

 

Иначе съм 100% съгласен че Trilogy не става,а то си е 2001 или 2002г. не е от най-новите инструменти

 

НОООоооооооо ако си МАК юзър имаш безплатен ъпгрейт от Trilogy до Trilian :)

 

 

Ооо човече, това кога се очаква да излезе из наще сайтове :D

 

 

хххх в първият момент си помислих,че говориш за бг. сайтове ......еми из наще не знам,но офицялно излиза

 

26 ОКТОМВРИ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.