Jump to content
Българският форум за музиканти

Help: Как да си направия Cue файл!?


HidePower

Recommended Posts

Здравейте, имам следния проблем... изтеглих си един албум който е в доста лошо състояние. CUE файла на албума е малко некачествено каправен, тоест 1-вата песен свършва и почва следващата песен за около 2-3 секунди. Давам веднага пример за да ме разберете: Песента "[01] - Money Talks" свършва и за 2 секунди започва песента "[02] - Girls Like That" след което си започва нормално "[02] - Girls Like That" и така "[02] - Girls Like That" взима от следващата песен и така е целият албум! Та накратко ми трябва програма или не знам... с която да корегирам кога да започват песните и кога да свършват. Държа да подчертая, че пробвах да отворя CUE файла с MEDIEVAL CUE SPLITTER, но не ми позволява да корегирам написаното там време, пробвах също с NOTEPAD-а към CUE-то и от там да направия корекция на тайминга, но не стана... Или да направия нов CUE файл към албума, но не знам как... ПОМАГАЙТЕ!! :rockband: Предварително благодария на отзовалите се! :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами кажи какъв ти е източника. Какъв формат ти е аудио-образа на диска. Нищо не си казал. От къде е? Пусни си го във Foobar или там който ти е плеъра, засечи си тайминга и си го редактирай ръчно. Щом казваш само второто парче е сгафено пък после си почвало, както си трябва. Имаш някакъв излишен ред с кратки времена.

Пусни cue файла. Ще разберем къде е грешката... може да се е получила от драскотина по диска за две секунди и после да си е описано нормално. И за другите махаш стойността на грешката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами кажи какъв ти е източника. Какъв формат ти е аудио-образа на диска. Нищо не си казал. От къде е? Пусни си го във Foobar или там който ти е плеъра, засечи си тайминга и си го редактирай ръчно. Щом казваш само второто парче е сгафено пък после си почвало, както си трябва. Имаш някакъв излишен ред с кратки времена.

Пусни cue файла. Ще разберем къде е грешката... може да се е получила от драскотина по диска за две секунди и после да си е описано нормално. И за другите махаш стойността на грешката.

 

Aми 1-во не е диск а съм го дръпнал от нета и албума е в .WV формат. Във Foobar си зареждам .WV файла на албума и си ги изпълнява по същя гаден начин по който и в VLC Player и КМPlayer... а във Foobar незнам как може да се оправи тайминга на албума. Само да кажа че целия албум е прецакан, не само второто парче дадох просто пример с него. Eто го CUE-то http://www.2shared.com/file/7247336/bd8767...f_The_Deep.html Като се го заредя файла в Medieval CUE Splitter от там се опитвам да изтрия написания тайминг на парчетата но не ми дава да пипам по тайминга каквото и да е било! Просто като натискам Backspace не става нищо. Може би трябва да направия нов CUE файл към албума, но не знам как! Офф писна ми вечеее.... :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би имаме същите варианти на албума от замунда, кчдето е голямата колекция ведно... :thumbup:

Ако е така, мога да те уверя, че при мен албума си се просвирва абсолвтно точно. Сравних двата .cue файла и като си го заредя него във foobar, нямам никакви грижи.

 

1. Направи си hash проверка на торента с албума/албумите на Deep Purple. (спри, торента с албумите. десен бутон върху името му в торент програмта и трябва да се появи в контекстното меню нещо като Make a Hash Check или нещо подобно).

 

2. Пробвай също (ако предното не дава резултат) да го копираш на друго място на диска (двата файла и .wv и .cue) и зареди наново оттам .cue файла.

 

Друго не се сещам, но проблемчт е някчде при теб, ако сме с един и същ източник де. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оффф... леле маЛЛЕее :D :D След дълга борба днес със този тъп CUE файл най накрая намерих ето това в нета http://www.jakeludington.com/ask_jake/2006..._cue_sheet.html и по този шаблон успях да си направия чистак ново CUE!!! И сега всичко е ОК и се наслаждавам на динозаврите на хард рока с чисто ново CUE :girl_witch::rocker: Даамм... не крия, че скачам до небето от кеф. Ами благодаря ти много за отзива както и на всички които са си направили труда да прочетат темата :D и бтв точно от замунда ми е дискографията :P самоче не знам на теб защо ти тръгва нормално, а на мен не. (Hash проверката съм си я нагласил автоматично след като сваля даден торент преди да започне да сийдва да я пуска, така че не е от това ;) )

 

P.S. - Виждам, че и ти си фен на Deep Purple, та да те питам ако знаеш от къде мога да дръпна албума Stormbringer (2007 Remastered) във флак или подобно на него качество щото тука от 1 седмица се ровя и никъде го няма.

 

ДА ЖИВЕ DEEP PURPLE :band1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Респект - но тука се говори в такъв явен текст, че цялата тема трябва да иде на кино.Пък има и модератор съпричастен в нарушението... :blink:

 

Пишете си гив ЛС тия образователни дискусии, правилата си имат причини -

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.