Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за звукова карта


Iv4ata_GuItaR

Recommended Posts

Утре ще си купувам звукова карта защото искам да свиря с Guitar Rig 3 и др. програми за китара засега съм се спрял на CREATIVE AUDIGY SE 7.1 24 BIT и CREATIVE X-FI mX XTREME AUDIO втората е по-скъпа затова искам да знам дали първата ще ми свърши работа за гитар риг 3 или ми препоръчайте нещо друго което ще свърши работа но в рамките на 70 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно не се натиквай с Крейтив!!! И не търси по РС фирмите карта за музициране. Там продават ширпотребски гейм-карти.

Тук в секцията "Продавам" има доста интересни предложения за истински аудио интерфейси от М-аудио, Е-му...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 70 кинта едва ли ще намери нещо по-добро от Creative, но нищо не преьи да пробва с пазарене.

Аз съм с Creative Audigy 1. С kX driver. Просто е убиец и си върви екстра. Да не говорим за routing възможностите с тоя драйвер. :recourse:

 

Iv4ata_GuItaR,

ако ми трябваше по-яка карта (щото не върви на моя комп да му слагам М-Аудио FireWire) щях да ти подаря моята. Но... :pray:

Намери си карта (дайе за по-малко пари) от серията emu10k1 или emu10k2. С kX driver-a заспива. Сега съм на тотал латенция 20 мс. - приемливо е като за начални занимания на 768 семпъла за такт. Бива си го. И това сигурно (ако изобщо намериш Аudigy 1 или 2) за окоо 30 лв..

За непретенциозен музикант като мен си е екстричка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си, но аз последното М-Аудио си го намерих за 70 лева, а всякакви сравнения с Аудиджи са просто смешни!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Извинявам се, че пиша в тази тема, но според мен няма нужда да се създава нова за следното питане:

Препоръчайте ми саунд карта за около 150 лв... моля!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Baby Thomas - Мой приятел записва вкъщи с Creative X-fi Elite и трябва да ти кажа, че звука е много по-чист и с по-голяма динамика отколкото на бившата ми карта Audiophile 192. А и почти всичките ми познати, които се занимават сериозно със смесване и работят в студия, са на мнение, че дори евтиното E-mu 0404 PCI има доста по-добър звук от M-audio (изкл. са новите Profire модели), да не говорим за сравнения с аналогични продукти на RME, TC, Digidesign, Presonus и тн.

 

На M-audio най-големия плюс са user friendly драйверите и това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.