Jump to content
Българският форум за музиканти

За запис


Recommended Posts

С групата искаме да се запишем,и още незнаем най-удачния начин...в репетиционната имаме 2 кубета(1 китарно и едно за бас) ,като може да вземем и още 1 за китара(с 2 китари сме).Имаме и пулт с 5-6 (работещи) канала,микрофони можем да намерим.Дайте ми съвет как е най-удачно да се запишем ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми с комп (лаптоп) и веье да видите тоя пулт как мойе да го свърйете счс саунд-картата на компа.

 

П.п. Шибана фонетика! Не се науьиха тия хора...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От пулта -в саунд картата,и оттам в компа,в някой хост като кюбейс или рийпър най добре.Аз повече не знам,другото е въпрос на хардуерни възможности

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре,един последен въпрос имам.Ако направим така,китари,бас,вокал,всичко ще се чува тихичко от лаптопа,нали ? А пък барабаните ще си се чуват силно акустично...така става малко трудно.Или не е така,всичко ще се чува от колоните,пък м/у другото ще се и записва ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре,един последен въпрос имам.Ако направим така,китари,бас,вокал,всичко ще се чува тихичко от лаптопа,нали ? А пък барабаните ще си се чуват силно акустично...така става малко трудно.Или не е така,всичко ще се чува от колоните,пък м/у другото ще се и записва ?

Така както изглежда -ще да ви се наложи някой от вас да научи доста неща или да си намерите човек, който да го влече и да се занимава, или направо да си намерите студио: Звукозаписът си е цяла наука-ако искате само да запишете как си джиткате-можете и с един диктофон дет' се вика.

Идеята е, да вкарате колкото се може повече микрофони(отделни инструменти /изолирани) на отделни писти ,за да имате възможности да моделирате звука - едва ли ще успеете да се изолирате на гиг - (свирейки едновременно) ,нито пък ще тръгнете да пазарувате толкова машинарии.

Така че моето предложение е да си запишете нещата едно по едно от основните нататък и всяко да е на отделна писта, като това разбира се го правите на един и същи проект ,разбира се - всичко да си е в синхрон - като си запушвате ушите с вече записаните неща и свирите в/у тях...

успешно !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.