Jump to content
Българският форум за музиканти

За кубето и звуците които ми бъркат в мозъка


Ashandarey

Recommended Posts

Здравейте,от бая време си имам китара но по стечение на обстоятелствата наскоро се хванах сериозно и забелязах че ако дигна кубето над 1,5 най-ниските тонове трещят(особено свободна струна на ниското Ми) (не съм сигурен как точно да го определя,освен че е безкрайно отвратително)та въпроса ми е има някакви начини да се отстрани/намали (освен купуване на ново кубе)

ps:свиря на ibanez rg 321mh със кубе line 6 spider III 15

мерси предварително :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някога включвана ли е бас китара в това малко кубе?

Слушането на музика в него също нанася големи щети на говорителите.

 

Не си пояснил този проблем при чиста китара ли го има само или и при двата канала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето тук АБВ тест между маршал мг КК, рандал КХ15 и въпросният лайн 6

 

 

според мен line 6 spider III 15 просто звучи не много приятно...

и най- зле от трите. но различните уши, чуват различно.

 

а сигурен ли си , че не става дума за фретбъз, който да ти се усилва от драйвканала на ампа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е, имаш ли идея какво е фрет бъз?

Закарай китарата си в някой магазин(на приятел, учител) и чуй дали и там не ти бръжди 6-тата струна.

Ако това, също се чува и акустично, като китарата не е включена в усилвател.

Има едно такава гадно бъждене. Това е фретбъз и може да не я разкарваш, а направо на лютиер за лек фикс.

То по принцип си мисли за смяна на амп, де. Но провери и китарата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих посъветвал колегата да направи запис, макар и кратък, за да можем обективно да помогнем. Знам, че понякога е трудно, особено когато човек не се занимава със записи или няма РС пред него, но е по-трудно да гадаем, определено. :)

 

:cheers2:

Съжалявам, но не мога да се сдържа. Линка, който Тони даде - за пореден път се убеждавам, че Лайн 6 винаги са били и остават миризлив ЛАЙН

По-тъжното е, че цял свят ги купува като едва ли не THE HOLY GRAIL of tone.

Звучи много тъжно. :P

 

Но оперделено този факт не е критерии, че проблема, който автора на темата описва е от амп-а :excl:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, пробвах я акустично и звучи чисто освен когато бендна струната почти до 4-тата струна ,тогава се появява звук тип бъз ама не знам дали това е индикатор,ако мога утре ще отида да я тествам на друго кубе,запис за нещастие в момента не мога да направя защото жаковете са на друго място.

Ии на последно място ако се окаже фрет бъз дали можете да ми препоръчате добри лютиери в Сф?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.