Jump to content
Българският форум за музиканти

Запис на звуци от компютъра


lubo4131

Recommended Posts

Здравейте, можете ли да ми кажете, дали има програма, която да може да записва звуци, които са входящи за самия комппютър. Примерно, искам да запиша аудиофайл от някакво интернет радио или телевиъия.

дали по принцип е възможно това и ако да, с каква програма

много ви благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, можете ли да ми кажете, дали има програма, която да може да записва звуци, които са входящи за самия комппютър. Примерно, искам да запиша аудиофайл от някакво интернет радио или телевиъия.

дали по принцип е възможно това и ако да, с каква програма

много ви благодаря предварително.

 

Здарвей !!!

Да възможное това и програмата е Sound Forg.

Успех .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ползваш Windows, може да ползваш и Sound Recorder-а на самия Windows. Мисля че беше някъде в Start -> All Programs -> Accesories... някъде там!

Иначе програмата за която спомена nota се нарича:

 

Sound Forge

 

Подобни са безплатнете Wavosaour, Audacity, Foobar, Aimp. Има още, но платени като Wavelab, Sound Forge, Winamp и още кой знае колко много...

За това за което си писал(а), че ще ти трябва някоя от тези, дето написах, ще ти свърши идеална работа. Нататък вече е въпрос на настройки, звукова карта или чип...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На старата ми Realtek имах опция Stereo Mix в recording панела на Windows-а, която ми позволяваше в който и да е аудио редактор да записвам всичко, което чувам (дори скайпа). Не знам защо, но на сегашната ми E-MU Tracker Pre, която е външна USB карта, тази опция вече я няма. Виж дали ти я нямаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На старата ми Realtek имах опция Stereo Mix в Recording панела на Windows-а, която ми позволяваше в който и да е аудио редактор да записвам всичко, което чувам (дори скайпа). Не знам защо, но на сегашната ми E-MU Tracker Pre, която е външна USB карта, тази опция вече я няма. Виж дали ти я нямаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.