Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

шишман, Telerig - :music336:

 

Не съм раздвижвал темата от доста време, но нямаше с какво. Щеше ме се нещо интересно да постна, но за сега няма.

Реших да покажа някои проекти, които са частично или по-скоро косвено свързани с ремонти, но си мисля, че ще са интерсни да се видят, имайки предвид, че не са съвсем познати като визия, идея и концепция.

Колегата a_panov предложи един негов инструмент, да бъде цялостно префасониран. Още от предварителните ни разговори му казах, че е по-добре да се направи нов гриф, от вместо старият да се реже , лепи , подпълня и какво ли още не и той се съгласи. До тук добре. След, като пристигна при мен китарката, ситуацията се промени още, поради факта, че и тялото трябваше да се модифицира, а то се оказа Plywood. И...хайде, нова китарка. Откъде тръгнахме, до къде стигнахме?! Всъщност това е един непретенциозен и ниско-бюджетен инструмент, който представлява Страт (непълно копие) + Джаксън (гриф).

Вчера го завърших и тази сутрин Сашо си го взе. Аз направих няколко снимки, надявам се и Сашо да покаже някоя друга освен, ако не си е променил мнението относно нещата написани от него в пост N:#596, в тази тема :girl_witch:

Снимки:

s7300007c.jpg

 

s7300008x.jpg

 

s7300011s.jpg

 

s7300013p.jpg

 

Гриф - Клен;

Фингърборд - Палисандър;

Тяло - Елша, 2 части.

 

Повече снимки - утре :metalist:

 

К. Димитров

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Галица Империтрели

 

Нито купувам,

нито продавам,

само се хваля!

 

0. Мензура 24.75"

1. 21 - джъмбо прагчета

2. http://www.farnell.com/datasheets/27516.pdf BOURNS Model 95 Premium Guitar Potentiometer - Това е от каталога на Фарнел, чиито представители в Бълхария са Комет! Така че в нашта мила татковина имаме достъп до хай-тек на света, само трябва да заплатим 20 лева за потенциометъра и отделно транспорта! КИТАРЕН ПОТЕНЦИОМЕТЪР! И на Коцето му направило впечатление че усилва звука равномерно! Отделно от това при намален докрай потенциометър има минимално остатъчно съпротивление - пише го в ПДФ-а, а не като другите потенциометри да ти остават някакви 2 ома (примерно)!

3. Врътка за потенциометър - Прелетя от Англия чрез ибей

4. Заден мост - Ибей Англия

5. Уши за колан, плочка и винтове за закрепване на гриф към тяло, жак под ъгъл - от втория етаж на малкия цум

6. Ключове от xxxx

7. Хибридни струни 8-48 Dean Markley DM8811 - от Baby Thomas от форума тука

8. Адаптер от Америка произвеждан от "българче" IHB4msmHot Bridge - http://www.ilitchelectronics.com/pickups.htm - Кърти, лепи, подмазва, шпаклова... мифки, вани, фаянс, теракот, гранитогрес, бордюри, тухли четворки, вар, гипс, цимент...

9. Екранирана с медно фолио!

10.Бридж с задно поставяне на струните!

11. Вкопан бридж, вкопана врътка на потенциометър!

12. Вкопана метална прочка под ключовете!

 

Galitza_001.jpg

Galitza_002.jpg

Galitza_003.jpg

Galitza_004.jpg

Galitza_005.jpg

Galitza_006.jpg

Galitza_007.jpg

Galitza_008.jpg

Galitza_009.jpg

Galitza_010.jpg

 

Утре ще си напиша отзивите, сега съм уморен! Снимките са от телефон!

Редактирано от a_panov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8. Адаптер от Америка произвеждан от "българче" IHB4msmHot Bridge - http://www.ilitchelectronics.com/pickups.htm - Кърти, лепи, подмазва, шпаклова... мифки, вани, фаянс, теракот, гранитогрес, бордюри, тухли четворки, вар, гипс, цимент...

 

"Българчето", ако не се лъжа, е бившия инженер на завод "Милин камък" - Враца от близкото минало. Затова не е чудно, че адаптерът кърти, лепи.... и т.н. :cheers2: Неговите хъмбъкъри, които на времето се слагаха на кремоните са също яка резачка, въпреки някои скептични мнения за тях. :P

П.П. ...китарката кефи! :hooray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Адаш, Сашо (a_panov) е изобретателя на името. Long Live Кирилица!!!

EAmechaniX: Дочко, никакви китари за теб повече! Туй то! Каквото беше беше! От сега нататък ти се полага само дневна порция "Сушен Слонски Хобот" (за по-кратко ССХ) с изтекъл срок на годност...

a_panov: Сашо, снимките ти са много зле, ще поствам моите :)

dandilov: Имаме напредък ......

 

...обещаните снимки:

s7300012v.jpg

 

s7300010.jpg

 

s7300015.jpg

 

s7300016r.jpg

 

 

К. Димитров

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха така! Напредък да има! :coolp:

Коце, га ша мой да видиме тука и мойта, Баце? :nono::)

Не, че я бързам, ама да подсетя малко... да не си я забравил. :ph34r:

 

П.П. Знам, че не си! Майтапче... :happy: Когато може - тогава, както сме се разбрали. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Дани, аз точно това имах предид - има напредък. Топчето е залепено, изрязано и сега подреждам местата на хардуера. Тези дни очаквай включване :)

 

К. Димитров

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ухааааааа! Ибре, дебре.... :):thx:

Дай снимчици да видим от къде тръгнахме и до къде сме стигнали.... Нямам търпение да видя какво се получава! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези дни очаквай включване :)

Така говори и за мойта китара...

...и така вече шести месец... :)

 

U r elephucked, Хачко!

Нека видим за кой ше е ССХ*-ча.

 

 

*суров слонски хобот

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво за инициативата, интересен проект... откъде идва името? :)

Снощи съм спал два часа и половина! От от 5 сутринта до 7 и половина... Не мога да и се нарадвам като на младо гадже... Това е китарата която съм си представял в сънищата си! Няма втора такава китара! Няма! Наистина по цялата земя няма втора такава, никой не е правил копия все още! Толкова ми е удобна все едно че е правена за мене! Завиждате ли? Завиждайте! Защото съм си я изстрадал тая китара до последната прашинка в лака! За Галица Империтрели започнаха преговори с Коцето на 30 Април тази година! Същевременно се опитах да видя дали някой от хората които разбират и се занимават с електроника от форума биха искали да направят един вграден предусилвател, но никой не искаше. Почнаха преговори с Коцето, той ми каза че след 2-3 месеца ще може да "ме" вземе. Първоначалната ми идея беше да скопи грифа на едно страт копие - да се направи ремонт. И то от 25.5 да се направи грифче 24.75... Да се резне грифа и да се смали мензурата, да се лепне нов фингърборд, да се сменят ключове. Като наближи времето накупих частите... И като дойде моя месец да пращам всичко и тогава Коцето ме помоли да е следващия месец... Съгласих се. Пращам следващия месец и какво се оказва? Оказва се че не само моя живот е тежък а и на други хора, в частност имам впредвид Коцето, влизам му в положение и го изчаквам още 1 месец като вече частите са там. Началото на септември почва да я прави китарата и се оказва че това дето искам може да стане но "хората" ще кажат "майстора" си е оставил ръцете. Говорим основно за грифлето и стигаме до консенсус да се прави нов гриф щото ще е по-бързо и качествено... И хоп на другия ден ми се обаждат от Нова загора с друг сюрприз! - Ама то тялото ти е сандвич и не става да се лепи щото ще сцепи лака вдишне ли влага, и какво да правя? Съгласявам се на ново тяло и тичам да докупувам уши за колан, планка с винтове дето държи грифа към тялото.

 

Кореспонденцията е поддържана в изключително приятелски тон. Разговорите не са разточителни, от едно мое обяснение и коментиране от отсрещната страна се разбираме по всеки въпрос. Да не говорим че тази година е годината на промените в моя живот. Станах на 35 и всичко се обърна, майка ми почина, разделихме се с жена ми и почнахме бракоразводно дело. Редуваха се месеци с много пари които профуквах и безпаричие. С две думи бях ръковорен от принципа "Кой ако не аз, кога ако не сега?".

 

Ако говорим за самата Галица Империтрели съм си я представял точно такава! До последната извивка, в нейните пропорции, цветове и звуци всичко ме радва и изпълва гърдите ми с радост.

 

Питат ме от къде идва името Галица Империтрели? Ето от къде идва:

boshka.jpg

 

А и по думите на Майстор Лютиера е много по лесно да се направи нова китара отколкото да се отремонтира некачествена такава. Така се и роди Галица Империтрели! За нея имах някой изисквания които ги казах предварително и те бяха направени! Друго е да си мислиш нещо и когато е готов инструмента да почваш скандали защо това не е направено така или онака! Всяка кривка и детайл беше дискутиран с Майстор Лютиера, още преди да започне да работи аз му пратих едно описание с какво бих искал да прилича моята китара. Лист и половина А4 с 20-30 точки описващи всеки детайл, със много снимки от други китари. И понеже знаех какво искам и предварително го бях описал, Майстор Лютиера още от началото имаше цялостен поглед върху Галица Империтрели и какво е специфичното за нея! За нея има две специфични неща. За първото може да се досетите но, второто почти никой няма да обърне внимание на него. А и второто е толкова важно за мен колкото и първото! И така, първото особенно нещо в Галица Империтрели е късата мензура от 24.75" и късото грифле (грифченце) от 21 позиции + широчина на грифа е като стратовски на Фендер. Това е първата особенност, втората е:

s7300013p.jpg

s7300007c.jpg

Отстоянието от струните до корпуса на тялото е толкова колкото е при Фендер Стратокастер отстоянието от струните до пикгарда. Затова и бриджа е вкопан, второто изискване бриджа да е вкопан е това че струните се застопоряват отзад при болтовете на седлата а не минават през тялото. Този бридж е по-висок от тия дето струните се застопоряват в тялото. И за да се свалят струните беше нужно да се вкопае.

 

Получавам по скайпа, на лични и по имейла всякакакви запитвания. Колко пари струва, дали я продавам, дали може да изпрося да се направи още една такава, за записи на звука(нямам гиър защото бившата ми жена изхвърли всичко през терасата и го потроши), откъде може да се намери адаптора или дали имам при мене излишен, имам ли още потенциометри налични при мене да продам... На когото мога помагам на когото не мога му благодаря че е отделил малко от живота си да разговаря с мен.

 

- Лека нощ ТЪРСЕЩИ*!

 

*ТЪРСЕЩИ - хора които търсят красотата, хармонията и самите себе си в този живот и свят!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.