Jump to content
Българският форум за музиканти

Кратка металийка


Recommended Posts

http://www.box.net/shared/otg3v634v0

 

Реших да поекспериминетирам с 2 демота на Peavey, които пристигнаха с Vypyr-a -

"Revalver" и "Reaper"(то зат'ва от време на време се чуват едни съскания - защото е демо). Нахвърлях една груба идея за песновка през това време :girl_witch:

 

Как ви харесва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там на мелодичното соло тъкмо щях да се сетя откъде си го пооткраднал, ама може и ти да кажеш. :girl_witch:

Иначе чинелите не е нужно да са чак толкова силни. Парчето (като изключим споменатата 80-тарска мелодия) е яко траш!

Не се разбра кой и какво е Вайпъра?

 

Харесва ми ле-е-еко подозрително относно авторството на онази мелодия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериозно, кажи ми откъде съм откраднал, нямам идея :)

 

При мен чинелите звучат даже леко тихо :|

 

Peavey Vypyr-a е кубенце, което си бях купил преди време и върви с диск със споменатите софтуери :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един съвет - ако ще си редиш барабани, вложи малко време в това да проучиш как и какво свирят барабанистите, просто в това което си направил барабаните по-скоро развалят картинката, тотално неестествено звучат, като акцентирам - проблема не е, че звучат наредено, а в това какво е наредено и как е наредено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

gary moore- in the field ,за барабаните ползвай готови лупове,особено на преходите според мен не ги докарваш/то и аз съм един барабанист,ама...най обичам да ритам касата,ама като включа фуса и соло тупанчето става мазня, да не говорим за томовете.Звука на китарата е добър-за ритъма става въпрос

Редактирано от sardaesox
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рифовете са яки! :D

 

Да, барабаните са малко нереални...

 

Запиши с истинското ПиВи, да му чуем гласеца, ако още е при тебе! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
gary moore- in the field

 

Верно много 1 към 1 звучи, ама тая песен хич никога не ми се е набивала, че и да си я въртя в главата...

 

Един съвет - ако ще си редиш барабани, вложи малко време в това да проучиш как и какво свирят барабанистите, просто в това което си направил барабаните по-скоро развалят картинката, тотално неестествено звучат, като акцентирам - проблема не е, че звучат наредено, а в това какво е наредено и как е наредено.

 

А па много ще ми помогне ако ми кажеш кои моменти ти звучат неестествено. Надявам се не е през цялата композиция, де :D

 

Запиши с истинското ПиВи, да му чуем гласеца, ако още е при тебе! :)

 

Ако се хвана да го преработвам и развивам - ще драсна нещо с говедото :D

Редактирано от Valserp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно барабаните, според мен е прекалено с крашовете на съответсвтащи на всеки акцент на китарата. Както и касата е твърде наситена. Мисля че ако е по ограничена и съвпада с заглушените тонове на рифовете ще придаде повече стегнатост и ще втвърди китарите. Ако си намериш и друг семпъл за затвореното фусче най вече ще е по добре , според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има нещо ,че барабаните са редени кофти,ама при положение ,че не е барабанист човека няма как.Касата е малко силна и динамиката иска да се пооправи.Фуса е добър нали само динамиката,обаче соло барабанчето трябва да е друго ,според мен ако намериш с малко кънтеж да има ще е по -добре.Китарите са чудесни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добри рифове! :hysterical: Повечето от забележките по звука ти ги казаха колегите, аз няма да се правя на разбирач за това, което пропуснаха да споменат, важното е - наистина кефи! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Пренаредих рифовете в някаква базова концепция, пренаредих барабаните, презаписах с големия батко Ultra 112. Използвах и невероятните си мастъринг-умения, за да придам малко обем на звука. Моля за коментари на нова сметка :punk_guitar:

 

http://www.box.net/shared/j6si7q9b0z

 

Едит: Сега забелязах, че краш чинела пак е малко силничък... Избили са му високите след многото компресии.

Редактирано от Valserp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре е, но аз бил изцъклил повече високите/презънса на кубето... мътнее като че ли...

 

Драйва от крънч канала или от по-големия метъл? С какъв микрофон?

 

Като цяло китарата звучи благо, но я изцъкли, че се губи. :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Вляво е Crunch канала, вдясно - Ultra. Солото е с Ultra.

Верно имат нужда от мааааалко високи, но това е, щото не можах да позиционирам микрофона като 'ората.

Редактирано от Valserp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.