Jump to content
Българският форум за музиканти

Добрите метъл китари


Recommended Posts

Моля ви, стига с тези дъски :greenball: Кажете нещо за тези китари Caparison, че ми стана интересно. Прегледах им сайта, има доста приятни моделчета, даже вървят с техни специални адаптери капарисън. Единственото нещо, което не ми хареса са цените :surprise: 3000$+ (ще чакам да ударя 6ца от тотото :cheers2: ) Иначе, някой ако е имал допир до такава китара може да сподели нещо :cheers2:

 

 

 

Peace !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-общо казано добри са. Естествено вкусове разни...

Шредърски предимно. Правят се в Японско. Звучат добре. Абее качествени са. Тя и цената говори за себе си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля ви, стига с тези дъски :greenball: Кажете нещо за тези китари Caparison, че ми стана интересно.

 

Абе, нам как да ти кажа, ама Марти Фридман записва "Youthanasia" с Fender Stratocaster, дарк сънбърст. Самия Марти го нарича "Coffee table", но прави записите с него, нали? :cheers2:

 

Да не говорим на какво прилича сигнатурния модел на Ейдриън Смит - San Dimas. :surprise:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее, те откакто Фендер купиха Jackson/Charvel всичко им прилича на Страт :cheers2:

Не ме разбирай погрешно, Страт ми е любимата китара още от малък.

Марти записва с доста китари :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля ви, стига с тези дъски :girl_witch: Кажете нещо за тези китари Caparison, че ми стана интересно.

 

Абе, нам как да ти кажа, ама Марти Фридман записва "Youthanasia" с Fender Stratocaster, дарк сънбърст. Самия Марти го нарича "Coffee table", но прави записите с него, нали? :D

 

Да не говорим на какво прилича сигнатурния модел на Ейдриън Смит - San Dimas. :P

 

:offtopic-001: Марти Фридман е основоположник и на модела Kelly на Jackson.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
:D Марти Фридман е основоположник и на модела Kelly на Jackson.

 

:girl_witch:

 

Основоположник на Kelly, млади нечифтокопитнобибипецо, е именно Kelly Bradford.

Марти Фрийдман има собствен сигнатурен модел Jacson от серията Kelly, но не е основоположник на модела. :P

 

Бтв, таз киитара може би е най - красивата като форма, но най - неудобната за свирене... :offtopic-001:

Редактирано от Jorko_Beliata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Като се има предвид изчанчената постановка на дясна ръка, която има Фрийдман нищо чудно на него да му е била най-удобната! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Като се има предвид изчанчената постановка на дясна ръка, която има Фрийдман нищо чудно на него да му е била най-удобната! :punk_guitar:

 

Това е вид постановка (школа), Върнън Рийд от Living Colour също свири така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля ви, стига с тези дъски :punk_guitar: Кажете нещо за тези китари Caparison, че ми стана интересно. Прегледах им сайта, има доста приятни моделчета, даже вървят с техни специални адаптери капарисън. Единственото нещо, което не ми хареса са цените :rocker: 3000$+ (ще чакам да ударя 6ца от тотото :music336: ) Иначе, някой ако е имал допир до такава китара може да сподели нещо :cheers2:

 

 

 

Peace !

 

...тествал съм подробно Caparison-а на Анди от Онслот...китарата звучи добре...удобна е...не бих казал нищо лошо за нея...но аз лично имах много по-големи очавания за марката...самият Анди като че ли повече се радва на Джаксъна си...а аз лично не бих си взел такава китара за толкова пари...не си струва на тази цена...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Metal китарите са предимно до вкус непречи да свириш с Gibson и startocaster Сетих се за Caparison-а добри китари са някаде бях хващал такава и ако имаш парите си заслужава да ги дадеш !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По горе бях прочел, че най-добрите китари се изработвали в Япония :), ама това за мен ми звучи както , Мерцедес са най- добрите автомобили ... В днешната убийствена конкуренция немога да приема тези стереотипи от едно време! За това ще посоча няколко не японски китари, които предполагам , че по-голямата част от вас не са чували (но дано да греша :) )

 

UK - http://www.blackmachine.net/ http://invictusguitars.co.uk/

 

US - http://strictly7.com/ http://www.ricojrguitars.com/

 

Полските майонези :) :) http://www.mayones.com/

 

Всички са ръчна изработа доста скъпи , уникални инструменти

 

ПС: ако вече сте говорили за тези инструменти моля да бъда извинен не ми се четяха всички постове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна няма такива филми като "тая страна произвежда най-хубаво хххх". В Китай промишлеността е на такова ниво, че могат да направят всичко. И сандали за по 2 лв и подводници за милиони, зависи за какво ще им платят. Ако някой все още възприема жълтите като манифактура от типа "в тая колиба се правят подметките, в другата връзките"...толкова по-зле за него. Тъжно е, че дойдоха времена, в които съм по-спокоен нещо да е правено в Китай/Индонезия, отколкото в България, ама е факт. /изключвам къстъм решенията на нашите съфорумници, например/.

 

Strictly 7 ако не се лъжа правят сигначъра на Ола Енглунд /не го харесвам кой знае колко като китарист, обаче е нагледен урок как да си развиваш начинанието с ютюб :)/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ола свиря с тях да , бих добавил , че е мастър дизастъра на клиповете в ютюб :D и на смесване и готин звук (на мен поне миксовете му мн. ми харесват), като китарист не мога да кажа нищо, понеже никога не е показвал нещо повече от връткане на копчетата на ампове и толкоз :D :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.