Jump to content
Българският форум за музиканти

Pensa Guitars


Mecho

Recommended Posts

Привет,

вчера на концерта в зала България Влатко Стефановски свири с такава китара:

http://www.scalaguitars.com/ Разглеждайки сайта му открих линк към тази марка:

http://www.pensaguitars.com

Много красиви инструменти :) Някой дали е пробвал?

Редактирано от Mecho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PENSA CUSTOM GUITARS !!!!

Mark Knopfler свири с пенса, няма какво повече да говорим за марката :violin:

Но предполагам, че притежателите на такава китара (ако ги има в България изобщо) са доста малко

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Марк Нопфлър отдавна не свири с Пенса,свиреше с Пенса-Сър,тоест доста по различни китари,които Джон Сър правеше докато работеше за Руди Пенса.Джон Сър отдавна самостоятелно призвежда китари и усилватели под марката Suhr:SUHR Guitars.Аз лично имам удоволствието да свиря на Сър китара,но доколкото знам Пенса-Сър също са били(и още са)страхотни инструменти.

 

 

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тези Скала - на Pensa или на Suhr са?

ина4е Suhr - избора на всички Влад(т)ковци! :)

а и на някои Реб Бичовци :)

 

явно става дума за най - най

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно изкъртващи китарки. Аз отдавна им бях хвърлил око докато разглеждах гиъра на Марк Нопфлър, но цената от няколко (3-5) хиляди долара ме отказа. Не знам и аз защо, ама... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току-що (9:10 сутринта) гледах в сутрешния блок на БТВ интервю с Влатко Стефанофски.

Освен всичко останало, журналистката не пропусна да го пита за китарата му (явно дори в БТВ са забелязали, че не е ква да е) като даже го накара специално да я извади от бега и да обясни детайлно каква е и от какви материали е.

Целият гриф е направен от rosewood, фингърбордът също, но от някакъв малко по-различен вид от този на грифа.

Тялото е хондураски махагон, а топът е flamed maple, демек явор.

Китарата му е личен подарък от Leo Scala, специално направена за него и носи неговия подпис (VS Signature model)

Страхотен инструмент!

 

PS: Става дума за една, която е във формата на Telecaster. Другите му китари също са custom, ма до тях не стигнаха. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да гледах интервюто - забрави да добавиш че Лео Скала е лютиер от Калифорния

Мда, и шеф на Scala Guitars, за които отвори лаф Mecho.

http://www.scalaguitars.com

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горере, flamed maple не е ли клен??

Може да е клен, а може и да е явор - двете дървета са почти еднакви и в английския език няма отделна дума за клен и за явор (единственото различно, за което се сещам е едно дърво, на което викат sycamore-maple - това е по-близо до нашия явор).

В България, пък, е прието да се казва "явор" на всякакъв вид яворов или кленов материал, който се ползва за фурнири.

 

PS:

Flamed maple е вид шарка по явора, а не отделен вид дърво. От тази поредица (според фигурите) има birdseye maple, flamed maple, burled maple и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.