Jump to content
Българският форум за музиканти

Песни за баритони.


daozealot

Recommended Posts

Здравейте,

търся си песни, който да мога да изпея. Мисля че съм баритон (от Ла на 5та струна до, МАХ - Ми на 1ва струна ми е гласа. Тоест от А2 до Е4 мисля.)

Май само китаристите ще ме разберат ...

Обикновено си харесвам песни и ги свалям (транспозирам ), ама не е същото като да си пееш в оригинал.

 

Ако може някой да ми препоръча песни в този диапазон ? моля :greenball:

 

P.S. всякакви жанрове харесвам- само да НЕ Е чалга !!!

Дори на оперни съм навит :)

Редактирано от daozealot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Отговорено (Редактирано)

Добре дошъл!

 

Тъй като аз също съм баритон те разбирам напълно. За съжаление наистина в много голяма част от по-известните песни изпълнявани от мъже се пее доста над Е4. Както и да е, като баритон със сигурност би трябвало да имаш F4. А отново по темата, тук ти представвям списък с някои от любимите ми парчета които пея или по които работя. Добавил съм и коментари до кой тон всяка една песен стига. Успех!

 

Behind Blue Eyes - goes up to E

Muse - Supermassive black hole - head voice

Korn - got the life - goes to E

Red Hot Chili Peppers - Under The Bridge to E

Red Hot Chili Peppers - Californication to E

Soldier of Fortune - Deep Purple - hits F

BLUR - Coffee and TV

Depeche Mode - Barrel of a Gun LOW - hits to D

Depeche Mode- Personal jesus LOW

Depeche Mode- No good - goes to F

Depeche Mode - Never Let Me Down Again LOW

korn- freak on a leash karaoke - goes to E

Riders On The Storm - LOW!

 

ain-t-no-sunshine goes to E

ORDINARY People goes to F

Legend, John > Used To Love U goes to F and G in faltsetto

Withers, Bill > Just The Two Of Us goes to F

Mayer, John > Waiting On The World To Change goes to F#

Elvis Presley - Fever - low

Elvis Presley - Love me Tender - low

Редактирано от reverned
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

здр. Извинявам се за въпроса в тази тема,но горе долу как може да се определи какъв тип певец си,смисъл бас тенор и т.н, (ноФф съм) примерно аз пея Lionel Richie - Hello със половин тон по-ниско от оригинала..ако това би помогнало да се определи. Мерси предварително.

Редактирано от spellsingero
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Lionel Richie - Hello стига до F4, което я прави подходяща за нормалния диапазон на баритона. Щом си смъкнал песента с полутон, разбирам че F-а ти е неудобен, значи най-вероятно доближаваш края на диапазона си там. Иначе с подходяща техника и практика F-a ще ти става все по-лесен. Не са малко случите в които баритони пеят до G4 (doors, korn, etc.), A5 и даже B5 на места.

 

Успех!

Редактирано от reverned
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много благодаря за песничките ще ги пробвам :)

аз мога да добавя от тези които съм намерил.

Deep Blue something - Breakfast at Tiffanys - Стига до Е

The Calling - Wherever you will go - май не е много висока.

Crash Test Dummies - mmm - хубава нисичка песен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малка поправка...казаха ми че съм драматичен тенор :yahoo: ... (според тембъра)

 

Според класическото пеене, гласът се поставя според това, къде се намира прехода между гръдният и главовият регистър - на кратко се казва "Определя се според прехода". Поставянето е строго индивидуално и е много важно да бъде осъществено от добър педагог, който може да прозре шансовете за развитие на гласа. Защото ако прехода е баритонов, но тембъра е на тенор, развитието е по усмотрение на вокалният педагог.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малка поправка...казаха ми че съм драматичен тенор :thumbs_up: ... (според тембъра)

 

Според класическото пеене, гласът се поставя според това, къде се намира прехода между гръдният и главовият регистър - на кратко се казва "Определя се според прехода". Поставянето е строго индивидуално и е много важно да бъде осъществено от добър педагог, който може да прозре шансовете за развитие на гласа. Защото ако прехода е баритонов, но тембъра е на тенор, развитието е по усмотрение на вокалният педагог.

 

Ами ще видим тази работа значи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
малка поправка...казаха ми че съм драматичен тенор :hysterical: ... (според тембъра)

Най-накрая един човек да вида с моя тембър "драматичен тенор" :thumbs_up:

Това което преоткрих в течение на времето, че трудно се намира песен за пеене в този диапазон. Примерно: песни за баритон са ми изключително ниски, а някои песни за тенор са ми леко високи.

Успех ти пожелавам. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Елвис е бил баритон тъй , че според мене неговите песни би трябвало да не са проблем :cheers2: ее имам предвид като диапазон , щото иначе Елвис си е Елвис :ok:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.