Jump to content
Българският форум за музиканти

Поставяне на двоен адаптер


Recommended Posts

Здравейте!

 

Наскоро бях на репетиция с групата и другия китарист имаше китара с два двойни адаптери и изкарваше сравнително по-тежък звук от моя.Доста хора казаха,че идва точно от адаптерите.Моята китара е Squier Strat Affinity с три адаптера.Реших да си сложа един двоен и исках да попитам как става,съвети,препоръки и всякакви неща от този род.Благодаря за вниманието и съветите!

 

П.С.:Нов съм с електрическите и въпроса ми е за самите адаптери :cheers2: Дали ще се промени доста звука?Например ще стане по-тежък или?

 

Извинете ако съм сбъркал раздела :butcher:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

първо трябва да си купиш нов пикгард който има отвор за хъмбъкър (двойните адаптри). зеука в най-общи линии ще е малко по тежък и плътен за сметка на част от високите.. и пак зависи от адаптер.. от китара....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звука ще стане като на хъмбъкер... има два варианта. Или добре да си изрежеш пикгарда или да си купиш нов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или да си купиш нещо такова:

SL59-1.jpg

макар че не е от евтините варианти.

Също трябва да провериш(ако вече не си го направил),дали под пикгарда тялото е изрязано така , че да можеш да монтираш

класически размер хъмбъкер(двоен адаптер).

Имам предвид това:

Flametop_Front-routed_Guitar_Bodies_Detail.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

По едно време имаше и евтини страт хъмбъкери. Обаче много китаристи смятат, че звукът не е точно като на large size хъмбъкер.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен няма смисъл да слагам двоен адаптер ако звука няма да стане доста по-тежък.Плюс това,както изглежда,яко ще се изръся...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

може да си намериш за под 50лв(ново) нещо такова

MiniHumCHW.jpg

но не бива да очакваш да извадиш звук като от 150лв

 

редакция:

тук под точка 3 се продава за 130 - нещо по- истинско

Редактирано от badValue
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

А задължително ли е лютиер да я погледне?Аз мисля,че ще мога да я разглобя или пък да я нося в музикален магазин.Все пак звука ако стане по-плътен,остър и най-важното-тежък,ще е добре да я тунинговам....

Редактирано от Malcolm_Young
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако можеш да си свържеш всички кабели правилно си я прави сам,ако не занеси я някой да ти е направи. Не очаквай чудеса обаче. Аз съм със същата китара.Един ден реших да се заиграя с адаптрите и се хванах да им нагласям височината. Нагласих ги така,че да ме кефи звука както на клийн,така и със санс-ампа и сега съм напълно доволен с това което излиза от китарата. Колкото толкова. Следва ПРС от ефтините :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако можеш да си свържеш всички кабели правилно си я прави сам,ако не занеси я някой да ти е направи. Не очаквай чудеса обаче. Аз съм със същата китара.Един ден реших да се заиграя с адаптрите и се хванах да им нагласям височината. Нагласих ги така,че да ме кефи звука както на клийн,така и със санс-ампа и сега съм напълно доволен с това което излиза от китарата. Колкото толкова. Следва ПРС от ефтините :thumbs_up:

Мерси,човече.Понеже не разбирам много-много от схеми няма да пипам.А след като я "поразръчка" малко много ли се промени звука?На мене ще ми трябва почти и само за дисторжън,така че...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Промяната не е съществена,просто звученето така ми допада повече на мен.Единствено на нек имаше най-голяма разлика като че ли,но е чисто субективно. Все още си звучи като сингъл,но малко по-добре изразен такъв. Ако искаш да ти звучи като двоен адаптер си слагаш такъв или си купуваш такава китара. Аз реших да изкарам максимума от наличното. Мислих си да си сменя адаптерите,но реших,че е по-далновидно да си взема китарата по-горен клас с хъмбъкъри. Всеки сам си решава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.