Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с дисплея


shadi

Recommended Posts

Здравейте...

Използвам Роланд г-600.Много съм доволен от клавира,но в момента единствения проблем е че диплея вече не свети както преди.Веднъж свирих някъде под слънцето и от тогава на сам дисплея е много слаб.Даже нощно време се вижда много трудно.Отидох в един сервиз в Пловдив,човека се занимава с ремонт на клавири.Той ми каза че ще ми излезе много скъпо,че трябва да се смени целия дисплей и се отказах.Някой дали ще може да ми помогне,да каже някой съвет?Благодаря предварително!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има възможност да сложиш няколко светодиода отстрани или отдолу да го осветят, това ще е най-евтиното решение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При теб варианта е следния:

 

1. Намираш човек, който разбира, да разглоби клавира и да премерите дължината и широчината на подсветката на дисплея, както и от коя страна са изводите.

2. Пращаш размерите и описание ето на този сайт: http://www.midi-rakete.de/eng/masse.htm

3. Поръчваш евентуално и след това сваляш старата подсветка и монтираш новата.

4. Имаш си чисто нов дисплей, който вероятно след няколко години ще достигне същото състояние...неизбежно е.

 

 

Друга алтернатива е смяна на целия дисплей с друг тип дисплей, който се осветява по съвсем друг начин, но това много по-трудно и по-скъпо...

 

Успех. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има възможност да сложиш няколко светодиода отстрани или отдолу да го осветят, това ще е най-евтиното решение

За този вариант със светодиодите и аз се сетих но немисля че ще свет както трябва,Благодаря!!!

 

 

 

При теб варианта е следния:

хубава идея е,а знаеш ли колко ще ми излезе тая работа горе долу??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

здр,току що разбрах че подсветката мога да я намеря в Истанбул,струвало 40 лв,имам номера на фирмата,но все още не сам намерил човек които може да ми го купи и да ми го прати,който се интересува мога да му дам номера;))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

според мен не си струва да го поправяш.преди 6 год.един колега имаше същия проблем и го реши като сложи над дисплея една крушка.та мойто мнение е или караш по на4ина с крушката или го продаваш и си купуваш па 50.мога да ти намеря на много изгодна цена от франция или германия само да има кой да ти я докара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.