Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Колеги искам да ви питам ако някой случайно знае дали в България се продават ръкавици (не знам дръм термина ще ме прощавате ако е друг) за свирене на Меinl ???

Ако да ще съм много благодарен да сподели тази информация.

Ще се радвам на инфо за такъв сорт атрибут и от други фирми (Ахед примерно) къде и колко струват.

Благодаря предварително. :rolleyes:

Редактирано от just_drummer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много добро решение за ръкавици! аз свиря близо година и нещо с ръкавици на марката MEINL. не само за мазоли че няма да имаш но няма да хвърчат и палки дет се вика! взеха ми ги за 30 евро! и съм много доволен от тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попринцип е нормално кожата малко да загрубее от свирене, но мазолите са знак, че нещо не е, както трябва. Опитай да оставяш палката да се връща малко по-свободно, а не да абсорбира енергията в ръката ти. Но, попринцип ако търсиш нещо, проучаваш кой му е дилър и го питаш него. :rolleyes: Като цяло не виждам голяма приложимост в ръкавиците, освен може би ако ти се потят ръцете прекалено много!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам два въпроса по темата:

1. Каква е файдата от тях, тя контактната повърхност пак си е гола (палец и показалец).

2. Байк ръкавички дали не вършат приблизително същата работа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мммм... мисля, че има такива каквито описа, НО има и такива, които изцяло закриват ръката.

Иначе за 2-я въпрос не мога да дам мнение. Колегите ако могат, Ок :hooray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за вас аз имам само 3 мазола - 1 в началото на показалеца на дясната ръка, един съвсем мъничък на 2та фаланга на показалеца на лявата ръка и един още по-малък на средния пръст на лявата ръка т.е единствените места, където палката се допира с кожата. Като се замислите при положение че свиря с дясната ръка на hat-а е логично да се образуват там, защото палките непрекъснато се движат и търкат кожата. Ако вече имаш мазоли някъде другаде по-ръцете - проблема ти е сериозен! И да спомена друго нещо - въпросните мазоли ми се появиха едва след като започнах да свиря на цял сет, докато се учех на малък барабан такива проблеми нямах. Та затова според мен няма много смисъл от тия ръкавици, то е ясно че ръцете ти ще загрубеят на 2-3 места, питаш ли ги китаристите кво им е на пръстите :thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

bibo незнам човек но от както си свиря с ръкавици нямам мазоли! забравих да кажа че са цели! лично за мен когато се скъсат пак ще си поръчам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.