Jump to content
Българският форум за музиканти

Slapping без палец?


Rossko

Recommended Posts

- Jayen Varma

Не мога да разбера тоя пич как го прави това нещо.. айде слап частта е ясна общо взето обаче някои има ли идея как се попва с тази техника, че на мен ми е много непонятно.. между другото техниката се нарича Tabla Slap(ако не се лъжа) обаче из нета не намерих и капка информация за правенето й :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Техниката е доста по-стара, аз съм я виждал още през 80-те, но басиста, чието име не помня (за съжаление) използваше клечки за свиренето. Аз съм пробвал с химикалки, привъзани с ластик към пръстите, не е много удобно, но е ефектно. И все пак си е интересно, как свири бай Мангал :):girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Alexis Sklarevski го обясняваше това в неговите готини бас уроци - едни от наистина готините за слап бас. Естествено малко по-различно, но.

 

fifcho от нашиот форум - виден левичар басист свири с нормален бас фънк по тоя начин.

 

 

 

ПС: междо другото сега се сетих за тоя басист по-горе. Той е някъв тип дето се фали в майспейса си, че е най-бързия, най-добрия и незнам си кво още. беше ми писал някви лични в майспейса преди време.

 

one of the fastest bassist :)

Редактирано от Nikifena
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Tony Levin... излишни са коментарите. Басист на място. Много го харесвам именно за това - никога не прекалява с каквото и да е, което си е трудна работа.

 

Но, този от клипчето квото и да си говорим, добре се справя - китариста не го знам, но добре си пасват :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горният пост не е за коментиране.

Яко ползва техниката.Таблата предполагам повечето от вас знаят какво е.Ако не - намерете,защото там е разковничето.Аз съм барабанист ама откакто свиря по-малко бас,взех да интегрирам някои от техниките,които усвоих при баса.Например т.нар. ми патент "Тенеке флажолет",за който трябва да снимам клипче.Едва ли съм го измислил първи,но....

А иначе Виктор Уутън е изфабрикувал една друга техника за слепване.Прави се като си заврете в изходна позиция показалеца от вътрешната страна на струна сол и плъгнете навън.Така не е нужно да променяте позицията на пръстите в "слеп позиция",за да изкарате този вид звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^"Тенеке флажолет" :D , че покажи го, та и ние да видим що за чудо е това, иначе ми звучи като нещо, което се продава на Капалъ Чарши...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм добър на табла, но не виждам стратегията при играта каква връзка има със свиренето.Ако може малко разяснение ще е супер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горният пост не е за коментиране.

Яко ползва техниката.Таблата предполагам повечето от вас знаят какво е.Ако не - намерете,защото там е разковничето.Аз съм барабанист ама откакто свиря по-малко бас,взех да интегрирам някои от техниките,които усвоих при баса.Например т.нар. ми патент "Тенеке флажолет",за който трябва да снимам клипче.Едва ли съм го измислил първи,но....

А иначе Виктор Уутън е изфабрикувал една друга техника за слепване.Прави се като си заврете в изходна позиция показалеца от вътрешната страна на струна сол и плъгнете навън.Така не е нужно да променяте позицията на пръстите в "слеп позиция",за да изкарате този вид звук.

 

 

Ти си басист???Не знам защо не искаш да коментираш!!!И аз се мъча на баса,ама знаем какво е фънк бе браточка.А и гледам кой е на аватара ти,не мога да те разбера.Тва дето викаш за фажолета,що верно не направиш едно клипче :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.