Jump to content
Българският форум за музиканти

Схеми на китарни ефекти


Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Хиляди благодарности.

Интересуваше ме мнението точно на човек като тебе на който са му минали през ръцете въпросните машинарийки...

При първа среща сърдечно ще биродаря.

Всичко добро.

Редактирано от Linchpin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 38
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Относно предложението на създателя на темата предоставям следния линк - ЩРАК!, който беше компилиран не толкова отдавна от съфорумници в това число и аз... Дано не ме бият модераторите... Съдържа всякакви схеми, за които може да се сетите, подредени и систематизирани, плюс две интересни четива.

 

Дано са ви от полза!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе защо не направите две кликвания да влезнете в Гугъл? Абе защо не ползвате търсачката на форума, който има огромно богатство от професионални коментари? Абе защо ви мързи толкова много?

 

 

защото понякога тук питат малки деца на по 10-11-12 години който не са толкова напред нито с китарата нито с понятието google или просто са хора които не толкова на ти с английския колкото нас. ако не попитат в Българският Форум за Музиканти не знам къде трябва да търсят помощ. срещал съм двете противоположности откакто пиша тук - от най-грубите отгвори до най-ясно и разбираемо обяснените такива. когато видя че някой не разбира нещо което на мен конкретно ми е ясно винаги ще му помогна за да мога да подкрепя един бъдещ музикант.

 

а да се опитваш да разделиш обмен на информация от получаване на информация си е чиста проба снобарщина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защото понякога тук питат малки деца на по 10-11-12 години който не са толкова напред нито с китарата нито с понятието google или просто са хора които не толкова на ти с английския колкото нас. ако не попитат в Българският Форум за Музиканти не знам къде трябва да търсят помощ. срещал съм двете противоположности откакто пиша тук - от най-грубите отгвори до най-ясно и разбираемо обяснените такива. когато видя че някой не разбира нещо което на мен конкретно ми е ясно винаги ще му помогна за да мога да подкрепя един бъдещ музикант.

 

а да се опитваш да разделиш обмен на информация от получаване на информация си е чиста проба снобарщина.

 

Според мен , няма никаква снобарщина . За да получиш някаква информация от форум , трябва да си готов за нея - трябва да имаш някаква основа по въпроса . А относно 10-11-12 годишни специално заиграването с тока е опасно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Мда и аз бих предпочел да държа 10-12 годишните далеч от поялниците и тоците... Не става въпрос за снобария, ами за това доколко сам ще си помогнеш, аз да искаш да ти помогнат и останалите. Резките мнения тук специално (раздел изработка и ремонт, тъй като дугаде нито чета, нито пиша и нямам наблюдение) са били предимно и главно когато някой пита нещо, но го пита по начин, по който показва, че:

а) няма никакво фоново знание зад гърба си и дори да му обясниш конкретния въпрос ще има да му обясняваш още 2 години примерно електротехника или 3 тома книжки - резултатът е "прочети книжки", като спестяваме, за да не се изпържиш като си навреш неграмотните пръсти някъде по схемата, а ответът обикновено е "аз исках помощ, не съвети какво д чета", "аз искам да направя един скапан ефект за китара, не да правя фирма за ефекти", "аз искам помощ, а не образование" и т.н. и т.н.

б) питането е нагло или арогантно, като получава сходен отговор

в) питането е такова, че някой иска всичко наготово, смляно или директно готово за консумация без да се сети да гугълне поне, защото при гугълване излизат в първите 3 резултата толкова информация, че можеш и сам да си отговориш, ерго някой го мързи да мисли и му се казва в лицето.

 

Иначе винаги както аз, така и всички останали, които са имали или имат някакво знание по даден въпрос не сме скъпили време или усилия да обясним нещо на някого, независимо колко запознат е питащия с материала, стига да покаже, че иска да научи нещо, а не да види нещо отгоре какво е и да отбие номера, поставяйки себе си и близките си на сериозен риск.

 

Колкото до 10-12 годишните, не знам откъде го измисли, но по мои наблюдения келеши, които решават да правят ефекти в ранните пуберски години са предимно на мин 14-15 години, така че нека да спазваме едно готино западно правило: keep it real!

 

Поздрави,

Влад

Редактирано от vlex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де,ако не на 10-12 години ,кога да почнат момчетата?И ако не с китарни ефекти примерно с какво?С дрогата или с ядрена физика?Има достаъчно схемички,от лесни по-лесни,които са по силите на начинещите.Пък който знае повечко-да обяснява.И мен са ме дразнили отворковци,дето хем са неграмотни,хем псуват като хамали,ама тук случаят не е такъв.В крайна сметка мисля,че всеки има какво да научи от другите.Може и да не съм прав,ама една комбинация музика-малко електроника ще отвее свободното време на малките в правилната посока и за простотии няма да има време!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз започнах като дете още с батерийки и лампички на 10-12 вече оправях контактите в къщи (нямаше и кой да ги оправя) и сега се радвам, че се случи така :) Така, че дерзай! Никога не е късно да станеш за резил (това в кръга на майтапа) :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Здравейте, аз съм христо (барабанист но свиря и китара).Идеята ми е всеки, който има схема за китарен ефект да поства тука и така

 

 

http://www.freestompboxes.org/viewtopic.php?f=19&t=1295

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Някой има ли схема за EHX Bass Big Muff Pi . Търсих къде ли не, само толкова близо до схема стигнах: http://www.effectsdatabase.com/model/eh/bigmuffpi

:cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.