Jump to content
Българският форум за музиканти

Telecaster


RockoBG

Recommended Posts

Telecaster sucks, още като гледах Crossroads не ми хареса, то и Strat-а не ме кефи, ама по-приемлив. Телето с тая метална джунджурийка при бриджа така ме дразни, същи и при нобовете. Вярно не е кофти от към звук, но ще ме е срам да държа тая китара, както ме кефи по-тежка музика, с тая тенекия никакав случай.

 

Не ми е ясно, ти на фешън ревю ли ще се явяваш с Телекастъра ? :greenball:

Отделно че, външния и вид е относително "грозен" , тъй като мно'о хора го харесват (в това число и аз).

А тежка музика се свири и с телекастъри :) Примери имаше бол, малко по нагоре.

 

Ем тебе те кефи мене не, китарата, че мое да си изкарва всякакъв вид музика, може. Но ако ме питаш Les Paul е в пъти по-красив от Tele-то. Кефете и се, супер звук вади, но за мен звукът и вида трябва да са почти на едно ниво. Т'ва е като Dean китарите, които изобщо не ме кефят, обаче имат хубав звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 188
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Тия дискусии са по-подходящи за на маса, не знам дали се усещаш.

Мен пък Памела Андерсън никога не ме е кефела чак толкова много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора, това е съвършената китара!Мислех да не взимам отношение, ама не мога да се начудя какво толкоз...Може би ви стряска че е необикновена и уникална(на външен вид) с непофторимо звучение?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От личен опит знам,че телекастерите са много фендерски китари...в смисъл имат звука на китара произведена от фендер.

Много е интересен този звук освен това защото не е обикновен звук а е за чуващо ухо :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От личен опит знам,че телекастерите са много фендерски китари...в смисъл имат звука на китара произведена от фендер.

 

 

 

Има логика,ммм...ммм... :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има логика,ммм...ммм... :thumbs_up:

 

 

 

Аз мисля че не е смешно...все пак това е сериозна тема за една наистина добра китара за свирене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Хахха то тук станало забавно бря!?

Телекастъра бил много, как беше, фендерска китара. (Извинявам се) :hysterical:

Между другото, това твърдение е много вярно, ако е изказано в смисъл, че телекастър е модел емблематичен за Фендер. :hysterical:

 

Извинявам се че зачеквам пак офтопика :hysterical: въпросното залепване на грифа малко след нута, когато става дума за гриф с наклонена глава, се нарича "скарф джойнт". Твърдят че издържа тежеста на възрастен човек седнал отгоре, без грижи. Обаче основната идея на това залепяне е не само здравината, а и пестене на материал.

 

П.П. Маринчо, това теле което си постнал м/у другото е бая модерно. ;)

Редактирано от Kalmar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

telecaster е супер китара и да кажа звучи много добре и на блек сабат тиъа дето гледат формата са позор те си мислят че вида е всичко азс са си купих флоид роуз от америка и ще си издълбая телекастъра зада сложа ако може някой да ми каже къде боядисват китари

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.П. Маринчо, това теле което си постнал м/у другото е бая модерно. ;)

"хъмбъкери, флойд роуз и всякакви видове модернизация ". По-скоро се касае до външния вид :punk_guitar: А това Теле си изглежда винтидж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Обаче основната идея на това залепяне е не само здравината, а и пестене на материал.

Ха-ха Калмар, тоя път те сварвам подготвен с домашна работа. :thumbs_up:

 

ако може някой да ми каже къде боядисват китари

...в китаро-бояджийното.

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Хехехехе :)

:thumbs_up: Доста материал изчетох по въпроса за "Скарф джойт". Шири се мнението че въпросната сглобка, не влияе добре на звука. А от друга страна се пести материал, понеже не се налага да изрязваш цяло парче във тази форма, което би направило доста материал неизползваем. За това е предпочитан вариант от големите производители с цел по-ниски разходи. Много производители предпочитат да правят въпросното залепване при главата, което може би е по-добро решение. По мои скромни наблюдения не съм виждал скъп Гибсън или PRS със скарф джойнт. Което значи, според мен, че при всички случаи не е добро решение имайки предвид тона. Самия Майкъл Тобаяс казва, че колкото по-малко залепвания има в един инструмент, толкова по-добре. ;)

Редактирано от Kalmar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.