Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за настройка с два тона надолу


Recommended Posts

1-C

2-G

3-D#

4-A#

5-F

6-C

 

 

Това ми е настройката в момента-с два тона надолу. Въпросът ми е мога ли да си свиря все едно съм в стандартна настройка (за скалите и акордите) или трявбва всичко да се транспонира или там както е терминът? Защото ако съм свирил известно време в стандарт и след това се смъкна с два тона, ще бъде трудничко да уча тепърва всичко наново спрямо настройката. Например: свиря "E dur" и си го водя за Ми мажор, а то иначе е "C dur" или някъв До. Проблем ли е, правилно ли е изобщо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено, че всички пръстовки се променят. С 4 позиции наляво. Ако запазиш оригиналните пръстовки, все едно транспонираш в 2 тона надолу. Абе надявам се. че си ми схванал мъглявите обяснения :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, така и предположих. Но това е много шибано! Дефакто тряя тепърва да се нагаждаш върху нови пръстовки и т.н. , или да промениш имената на тоновете...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоновете и да ги наричаш по друг начин, те пак си остават същите. Така че трябва да избираш - да учиш наново всичко, което знаеш, или да си минеш в стандартна настройка. Доста лесен избор според мен. Въобще не мога да си обясня манията по различните строеве - особено от хора, които тепърва започват да трупат речник.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BOSS нямат DEATH METAL в аксесоарите си :greenangel:

 

Автора на темата може да си вземе един сносен каподастър, и да си го ползва когато се налага.

За съжаление обаче не предлагат временни инлеи та пак си трябва привикване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свири си както и каквото ти е кеф :greenangel: И не го мисли. По-малко мислене - повече музика :thumbs_up: Ако все пак толкова държиш да си запазиш прецизността на това кое как се "нарича" си вземи вместо каподастър една седемструнка, така хем ще си дрънкаш акордчета все едно си си в Ми хем имаш ниската тяга на седмака.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Аз пък мисля, че колкото по - рано свикне, да мисли с тонове, и да знае, какво точно свири, толкова по - добре! (и в подписа ми го има) Лично мнение, никой не задължавам, с него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори за офтопика

:icon_shithappens:

Отдавна исках да спомена :)

 

Има и по лоши неща от китаристи, които мислят на прагчета, а именно такива ,които не чуват какво свирят, а такива има много. Аз познавам хора, които не знаят нотите, но ще скъсат от свирене болшинството от грамотните. Знаенето на ноти е полезно , а за професионалисти напълно задължително, но само по себе си не води до добро свирене, просто не е достатъчно. За това е нужна музикалност и дарба, усет плюс много труд. А свиренето по слух е най важното нещо, защото показва, че за да го правиш значи го имаш :)

 

Разбира се въобще нямам предвид, че не трябва да се учат ноти или нещо подобно, точно обратното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Автора на темата може да си вземе един сносен каподастър, и да си го ползва когато се налага.

За съжаление обаче не предлагат временни инлеи, та пак си трябва привикване.

 

Шефе, аре като ме редактираш поне слагай и запетайките, които съм пропуснал...Еми да, обиждаш ме.

Връщаш ме 12 години назад, когато бях абитуриент в 12 клас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори за офтопика

:icon_shithappens:

Отдавна исках да спомена :)

 

Има и по лоши неща от китаристи, които мислят на прагчета, а именно такива ,които не чуват какво свирят, а такива има много. Аз познавам хора, които не знаят нотите, но ще скъсат от свирене болшинството от грамотните. Знаенето на ноти е полезно , а за професионалисти напълно задължително, но само по себе си не води до добро свирене, просто не е достатъчно. За това е нужна музикалност и дарба, усет плюс много труд. А свиренето по слух е най важното нещо, защото показва, че за да го правиш значи го имаш :)

 

Разбира се въобще нямам предвид, че не трябва да се учат ноти или нещо подобно, точно обратното.

Вярно е това...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.