Jump to content
Българският форум за музиканти

Каква е тази китара?


bassko_78

Recommended Posts

Не знам дали тук трябваше да пусна тази тема - дано съм уцелил!

Един приятел иска да ми подари една древна соц-китара (тип violin-bass B) ) и ми стана интересно каква марка е - трябва да е или българска или руска. Моите предположения основно клонят към Кремона, но никъде в нета не успях да намеря такава. В руските сайтове също я няма. Не успях да видя и точно такива адаптери на всични БГ и СССР китари, които успях да изровя. Иначе такива ключове видях и на Кремона и на няколко руски и чешки китари.

Моля ако някой е виждал такава и знае каква е, да ми помогне. Благодаря предварително!

 

Ето снимки:

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1833/21...ZdJm4HOlKxs.JPG

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1538/19...iiScRqPCSWW.JPG

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2798/99...kEFFGWC5raw.JPG

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2986/15...LnxaU08hdN6.JPG

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2316/15...BPKYRIMRGWK.JPG

 

:godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...прилича на бас "Орфей" (...мисля че са ги правили в Пловдив. Някой от моделите от БГ марките на "Пълдин" и "Орфей" се припокриват и си приличат доста...)..на снимките не се вижда главата отпред, но предположенията ми са че е "Орефей"-че :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отпред на главата нищо не пише, затова не съм я показал. Всъщност никъде нищо не пише!

Иначе си е ръбата и грозничка (зависи на кой какъв му е вкуса де), но това и е чара :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маи че е орфеиче не съм сигурен но един път гледах една такава и ми казаха така.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах такъв звяр някъде... ако го намеря ще ти кажа на него дали пише нещо... не че има значение де, освен за разпалки за друго...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

100% сигурност-Орфей-Пловдив.Производство някъде около 1970година.

Колеги-този бас е на 40 години!

Редактирано от MARK B
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^ Електрониката на Орфейчето/такова е със сигурност/ е ужасна, но дали сега евтините басчета ги правят от по-качествен дървен материал? :hysterical: Ако си го стегнеш има шанс да звукне прилично. В случай, че е добре на пипане му смени адаптерите и си праскай рокенрол от 60-те. :hysterical: Ако, обаче грифа се е изметнал - може и да си го пазиш за красота.

Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички!!!

Ще го стегна да става за свирене естествено, защото ми е интересно какъв звук може да извади и ще си го държа за красота и като реликва - ами то си е антика. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми тя май темата е поприключила ама нека и аз дам вота си за "Орфей". Свирих на такъв бас две години. Това беше първата ми китара която не беше точно моя но я ползвах две години след което я върнах. Впечатленията ми от тази която беше в ръчичките ми са че беше много силна - какво имам предвид - значи един пич си свири в репетиционната с нов и лъскав бас (не помня вече какво беше) влизам аз (естествено смях като извадих дървото), приключва репетицията им, включвам Орфейчето в кубето дето го ползва той, не променям нищо, увеличавам "Volume"-то колкото той беше го увеличил, и добре че репетиционната няма стъкла че щяха да паднат. Няма да си кривя душата звука не беше по-добър но пък силен. Не знам от какво е. Грифчето е много от различно от Squier-ското, или от това на Yamaha-та (с това свиря сега), но не бих казал че е много неудобен.

Заключение: да ти е честита новата китарка, със здраве да си я ползваш. Имаш си вече - по мое мнение - една много различна китарка с характер с която мое много да се упражняваш и забавляваш !!! :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това един от първите басове произведени в "ОРФЕЙ" ПЛОВДИВ. Една от любимите ми китари има много як JAZZ саунд приличащ на контрабас особено ако е с тумастик струни. Китарата е с малка мезура като Gibson BASS.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това един от първите басове произведени в "ОРФЕЙ" ПЛОВДИВ. Една от любимите ми китари има много як JAZZ саунд приличащ на контрабас особено ако е с тумастик струни. Китарата е с малка мезура като Gibson BASS.

 

 

вече са ти отговорили но според мен не е добра за6тото е адски стара орфеика демек българска несъм доволен от българските китари но не са и ужасни има и мн позле и с няколко лева може да я направиш добра

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.