Jump to content
Българският форум за музиканти

"Приключение" в търсене на Т О Н А


Recommended Posts

Това със семплите EAmechaniX трябва да го е съобразил. Предполагам е драснал някое друго рифче :hysterical:

 

К. Димитров

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 231
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

^ :blink: Не съм, не сметнах за необходимо.Това със семплите, преди и след какво ще докаже?!

Че след трансплантацията на махагон, кленов топ, сет нек и дебелина на тялото 54мм, ще е много по-добре ли?!

Че то си е ясно! B) ...иначе за какво да го правя?!

Преди да купя китарата (бях с oldman и ultramega), още тогава казах, че ще има пластики по ред причини.

Живот и здраве, може да драсна нещо после, ей тъй за спорта.

...то важното е на мен да ми хареса.

Другото нещо е, че ако исках можех да взема нещо готово и така щях да приключа това, а сега

нямаше да пиша тук.

Идеята е следната:

Можем ли да постигнем хубав (субективно и условно) звук и добър външен вид (въпрос на вкус) с ограничен бюджет и как става това.Т.е. да го покажем на всички.

То...най - лесния вариант е един топ 1 кач. за 300$ и един гръб за още 100$ да кажем, т.е. ново тяло и магията е готова.Т'ва и баба го може!Говорим за материали, които са ни налице и от тях може да се направи нещо, повече от сносно.Далеч съм от мисълта, че сандвича ще звучи, като гибсън леспол къстъм шоп за 10 бона.

Но както казва един мой приятел:

- Дървото има повече предимства, от колкото недостатъци. :greenangel:

И друго, тук говорим за тотален експеримент между три типа дървесина.

Аз също не знам какъв ще е крайният резултат, но със сигурност знам, че ще е в пъти по добър,

както звуково, така и визуално. Разберете го и Вие с мен - това е напълно безплатно.

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако завишиш качествено и количествено наградния фонд, струва ми се ще има по-голямо изобилие от предложения за име :thumbs_up:

 

К. Димитров

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

EAmechaniX +

Anarchy +

механа +

Aria =

----------------------

EAmechAnarchia

 

Отделно меркурий влиза във флустцентрация с венера , датата на първия пост е под знака на Телеца , което измества знака с един дектотетър от което се получава МЕХАНАРХИЯ . Кореспондира правилно с анархия , механа , ариа и ника ти

PS .Ако има проблем с анархията , делим на "anarchy "и получаваме - хипАРИЯ

Редактирано от Басурендер
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...чак пък разводни!?!

А за чесането на езиците...та това е форум все пак. Иначе съвсем друго щяхме да чешем :) .

 

К. Димитров

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

За да се отводни малко темата и за да се намали сърбежа по езика, поствам поредната доза снимки. Може би това ще е последната серия от снимки. Следващата ще е вече при завършен инструмент (освен ако някой не поиска нещо конкретно).

Ариата вече е със залепен гриф, което означава, че най-деликатната операция е завършена. Залепването на гриф с поставени прагове и с вече фиксирана позиция на струнника, си е меко казано, деликатна работа.

Слепката е проверена и имайки предвид опита, който натрупах със set-in инструменти, EAmechaniX получава автоматично 25 години гаранция :) .

 

pic0294.jpg

 

pic0295e.jpg

 

pic0302z.jpg

 

pic0297b.jpg

 

 

Сега остава само фино шкурене и лакиране. Не особено приятни занимания, но все пак и те са в пакета от удоволствия, които предоставя правенето на китарки...(и басове :greenball: )

 

К. Димитров

Редактирано от BassTraffic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^

Шкуренето, особено фино, където прецизността е на много високо ниво, е процес изпълнен с пот, прах, псуване и здраво бъхтене, обаче след едно стабилно (като качество) лакиране, разбираш къде е отишал всичкия труд. :greenball: (Не че не го знаеш де, ама просто ей така, имах нуждата да го кажа).

 

Иначе много добра работа по залепянето на грифа и сандвича! :)

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е при финото шкурене. Много нецензурни думи се изливат и то най-вече ако има някаква пропусната драскотина, която да се "озъби" след лакиране.

 

К. Димитров

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като Слайд спомена сандвича...се сетих:

 

Новото име на китарата ще е Sand Witch - Пясъчна вещица!

 

...и сега обещаната бира :greenball:

 

SviStyle :)

 

Ако минаваш покрай Варна, обади се да почерпя както си му е редът. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

EAmechaniX получава автоматично 25 години гаранция :hooray: .

 

Може да ставам малко нагъл,.. :beer: ама все пак да попитам.

Ще получа ли гаранционна карта? :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.