Jump to content
Българският форум за музиканти

"Приключение" в търсене на Т О Н А


Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)
...И аз точа лиги, ама знам, че никога няма да опитам... :headbang:

 

До колкото познавам EAmechnaiX - не е скрънза. Даже тъкмо обратното. Мисля, че всеки, който има достатъчно апетит ще може да вкуси от Sand Witch-a... предполагам още следващата седмица. :cheers2:

 

К. Димитров

Редактирано от BassTraffic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 231
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Е така или иначе ми идва малко далечко, пък и...някак странно би било да му пиша "Ем...не се познаваме, ама дай да ти посвиря на китарата" :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^На никого не съм отказал, едва ли ще направя изключение за теб.

 

Спомням си преди време, когато си купих китарата на Ангъс Янг.Има едно момче(от форума и от Варна), върл фен на Ангъс и мечтата му беше да пипне такава.Та обадих му се и го поканих.Той отказа под предтекст, че никой току - така не прави такива неща и не дойде - причините ...само той си знае.

 

...и Коце, не съм скръндза, ами съм пестелив! :cheers2:

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Последна права преди финала!

Боята е нанесена, както и лака. Остана още малко работа по надписите, след това полиране и хайде към Варна.

 

 

pic0297.jpg

pic0296.jpg

pic0294.jpg

pic0293f.jpg

pic0291.jpg

pic0300.jpg

 

К. Димитров

Редактирано от BassTraffic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това определено се оказа неочакван цвят на тялото за мен. На първата снимка има едно местенце, което ми изглежда все едно лака е нарушен, но вероятно е от облясък на снимката. Като визия китарата размазва, но това определено не е моя цвят. Всеки човек има вкус, все пак, а моя клони към основно чисто дърво, без никакви цветове. Хубавата дървесина не заслужава да бъде боядисвана :wallbash:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Мен ми харесва "слоновата кост" отзаде. Много винтидж! :wallbash:

 

Само да попитам - на последните две снимки, където се вижда задната страна - това отпчатъци от пръсти ли са или игра на светлината. Или може би пепел/мръсотия?

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^Според мен са отражения. Забележи, че на предпоследната снимка въпросните отражения са на горната част на китарата, там където дървото е изрязано, а на последната са отдолу. Китарата е снимана от едно и също място, но завъртяна, а мястото на отраженията е същото. Не го обясних по най-добрия начин, надявам се да си ме разбрал.

Но нека все пак майсторът да си каже :wallbash:

Редактирано от Dawnfall
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

:) O, yes!

 

Китарата е станала, поне за мен, противоположност на това, което беше преди - по-светла като облик, но с по-тъмен и стегнат звук, предполагам (поне такава беше идеята на цялата трансформация). Фен съм и на цвета, и на цялостния вид и на всичко! :):wallbash:

 

Поздравления, KD!

 

И честито на EAmechaniX ;)

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога само да кажа, че завиждам... И че знам на кой ще си дам бастъ за боя и прагове скоро време кат мине финансовата криза :wallbash:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си позволих да си кажа мнението, защото с Коцето сме си говорили на тази тема и знае позицията ми за боядисаното дърво и няма да ми се обиди. Пък и страдам от тежка форма на откровение с хората, които познавам и ценя труда им, което цял живот ми вреди, защото не всеки ме разбира правилно. :wallbash:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
...На първата снимка има едно местенце, което ми изглежда все едно лака е нарушен, но вероятно е от облясък на снимката.

...Всеки човек има вкус, все пак, а моя клони към основно чисто дърво, без никакви цветове. Хубавата дървесина не заслужава да бъде боядисвана :)

 

Разбира се, че няма оснавания да се обиждам или каквото и да е друго негативно усещане. Тая китара е на показ за да се види как се прави и да се обсъжда, и то не само откъм позитивният аспект на упражнението.

Няма нарушена цялост на лака. Блик е най-вероятно.

По отношения на цвета- туk имаме единомислие. Аз също споделям тази гледна точка и тя се вижда от инструментите в сайата ми. Там няма нито един боядисан инструмент. Тука обаче става въпрос за нещо друго. Първоначалната идея беше, че инструмента ще се боядисва. Точно на тази база се избираше, както материала (махагона), така и цялата концепция за ремонта на китарата. Ако идеята беше да се запази натурален цвят, то тогава махагона щеше да се селектира и нямаше задницата да е съставена от 5+1 парчета разнороден махагон, а и цената щеше да се подуе :huh:

 

Само да попитам - на последните две снимки, където се вижда задната страна - това отпчатъци от пръсти ли са или игра на светлината. Или може би пепел/мръсотия?

 

Dawnfall е прав. Това са отражения на дръжките на длетата от таблото с инструменти окачено на стената.

 

 

Поздравления, KD!

 

Благодаря :cheers2:

 

Цитат - ludmata:

(Мога само да кажа, че завиждам... И че знам на кой ще си дам бастъ за боя и прагове скоро време кат мине финансовата криза smile.gif)

 

Тая криза... :butcher:

 

К. Димитров

Редактирано от BassTraffic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пък и страдам от тежка форма на откровение с хората, които познавам и ценя труда им, което цял живот ми вреди, защото не всеки ме разбира правилно. :butcher:

При наличието на толкова много различия между нас, все пак има едно съвпадение. :huh:

...питай Коцето, той ще се оплаче хубавичката! :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има едно нещо, което много ме радва при Коцето. Клиентът винаги е прав! :) Предполагам си го направил на "дива гъба", но всичко отива на един красив финал :cheers2: Цветът не грози инструмента, не съм казвал нещо подобно ;) Отваря го, но не го очаквах като Гранде Финале :butcher: Усещам как след няколко дни ще има един ухилен чиляк, който ще свири на една нова стара китара, която го радва в пъти повече :huh: + към цялото ми изказване искаме семпли и мнение как е променен звука ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^С удоволствие ще ви ''размажа'' от саунд, но от свирене....едва ли.

 

Последна права преди финала.. след това полиране и хайде към Варна.

Чакай малко!Къде се разбърза толкова...ами ключовете, адаптерите, копчетата,струните ...кой...аз ли? :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
...Клиентът винаги е прав! :huh: Предполагам си го направил на "дива гъба",

 

Ако някай си мисли, че Краси е лесен като поръчител на даденото упражнение... :butcher: Със завидните му познания по темата музикални инструменти и дарбата му да говори (пише), за малко да мина на антидепресанти!

Все пак нека се има предвид, че злият гений в това начинание е Краси, което автоматично означва, че за всички недъзи по китарката - отговорният съм аз.

Все пак има още доста работа да се върши. Сега разбирам, че адаптери и струнник трябва да слагам - защо са ти бе Краси? И така си свири добре, без тях не става ли? :cheers2:

 

К. Димитров

Редактирано от BassTraffic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.