Jump to content
Българският форум за музиканти

Дилема за Jackson Guitars


Recommended Posts

Здравейте :) Понеже по късно тази година през/след лятото мисля да си взимам 2ра китара (да я правя в по различна настройка, а не само да бъзикам 1 и т.н.) и си мисля да си взема нещо по-сериозно и се спрях на Jackson-ите. От малък ми е мечта да имам каквато и да е Rhandy Rhoads body form китара демек стреличка (не V ) и като цени и качество Jakson-ите са май най-добри :) До тук добре, само че днес ходих до Rising-а и съм малко раздвоен. Желаниата са ми да има Floyd rose по възможност оригинален и EMG 81, 85. Само че такова животно няма и 2та варианта са ми- Да си взема базовия модел с "Duncan designed" адаптори и да си купя отедлно EMGта и да ги сменя (само че китарата не е с оригинален Floyd rose и това ме притеснява защото имам Cort evl k4 и ръчката и вече съвсем се прецака и е адски хлабава и трябва да я натягам постоянно иначе прецаква звука). Другият вариант е http://www.jacksonguitars.com/products/pro...duct=2913024858 -С червени линиики, която е ааадски яка според мен като дизайн и т.н., разликата в цената не е толкова трагична и сигурно ще се оправя. Виждате че е с оригинален Floyd, по яка изработка и т.н. Сичко е перфектно само че е има само EMG 81 bridge . Аз я взех и я пробвах (по удобен гриф за жица не съм хващал :hysterical: ), после пробвах Jackson с номрална форма и EMG 81 и 85 и вярно че кубето и настройките му бяха малко гадни, но горе долу разлика не открих :greenball: Въпросът ми е как според вас е по-добре да постъпя и дали RR 24 rhoads няма да се окаже - по яка на външен вид, за сметка на качество и power :thumbs_up: Мерси предварително ;):offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откровенно нямам идея коя е по добра, не разбирам от такива китари.

 

Сори за офа, просто исках да се възползвам от темата и да питам

 

Какво значи израза идеална китара за жица, в смисъл винаги съм се чудил дали става въпрос за соло или за тежък ритъм, така и не можах да си уясня термина

 

Иначе успех с покупката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ммм доколкото знам RR24 е с ценичка приближаваща 2к(Аз незнам какъв е бюджета ти, та затова давам малко по-евтин вариант). Пък варианта със RR pro с duncan от обявата като че ли е по-приемливо особенно след смяната им с EMG-та в последствие (въпреки че тия адаптери са мноого добри - най-много да има нужда да се екранират). Вярно, флойда не е оригинален, но не са лоши като цяло (освен ако не скачаш по него - въпреки че и в такъв случай има изключения).

А и май Оригиналния флойд на това Ранди RR24 не е на Шалер.

Абе, най-добре е да ги провериш и двете и да решиш кое точно искаш и тва е :girl_cray2:

Редактирано от ke3jackson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Jackson rr24 - Ненормално зверска китара, само за рязане на глави. Вади супер брутален и тежък звук, но 1 адаптер е малко кофти ... Зависи, ако прецениш, че няма да ти трябва нек адаптер и ако свириш само бруталии - взимай китарата без да му мислиш, няма да съжаляваш :):girl_cray2::hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Jackson rr24 - Ненормално зверска китара, само за рязане на глави. Вади супер брутален и тежък звук, но 1 адаптер е малко кофти ... Зависи, ако прецениш, че няма да ти трябва нек адаптер и ако свириш само бруталии - взимай китарата без да му мислиш, няма да съжаляваш :) :) :rocker:

 

Хм, аз сравнително само жици свиря, но тва значи че за сола няма да става или? По ника ти съдя че си фен на алекси, който ми е но1 любим китарист :girl_cray2: Примерно неговите сола няма ли да излизат?

 

Аам и относно бюджета, ke3jackson, имам 3 месеца до тогава за сега имам към 800 спестявания, продължавам да спестявам, наближава ми рожден ден а и лятото мисля 1 месец да работя нещо (ученик съм все още ;) ) и 2к предполагам ще събера. А да и еврофутбола напоследък само излиза и от там ще има малко :hysterical: Иначе в Risinga е 1800 лв :)

Редактирано от Kris_ESP_M2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Хм всъшност я да питам за който е 100% сигурен- С този модел ли Alexi laiho и Roope Latvala там правят демонстрацията на Вивалди и Passage to the reaper и всъшност такава ли е била Wild child китарата на Alexi ? Щото аз си мислех, че е с 2ния EMG HZ F-H2, какъвто му е на сегашния ESP но в Youtube гледам коментари че такава била май :girl_cray2:

Редактирано от Kris_ESP_M2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами същия звук на алекси трудно ще го изкараш, но иначе и той свири с китара само с бридж адаптер емг. Мисля, че с добър усилвател ще изкараш доста добър звук и ще се приближиш до него. Относно демонстрациите, незнам точно с каква китара ги е свирил, но знам, че преди е бил с джаксън... преди да му я " откраднат "

 

А иначе ти помислил ли си за усилвател ... няма логика да си купиш китара за 2 бона и да свириш на кубенце за 100лева на старо

 

 

Айде успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааа ама аз не започвам сега да свиря ;) Всм за да си го зема това чудовище съм понапреднал :P Най-точно казано като да ме разбереш нивото ми е Children of bodom - Downfall. Не е ултимейт про, не е и зле :) Кубето ми е Black Heart little giant лампово и е мноого добро :huh: за 512лв или нещо такова го зимах и дори рекламна китара на Behringer да сложа вътре свучи добре :) С Cort evl-k4 + това кубе не само CoB, но и бая други групи ги докарва почти перфектно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Остави това, не знам какви са ти уменията с китара, но сигурен ли си, че тези 2к можеш и има смисъл да ги отделиш?

 

1800 е ;) Ще ми излезе през г*за с извинение и цензура :huh: но ще ги събера за няколко месеца (+ това което съм спестил до сега) А дали си струва- за това съм написал темата вие да ми кажете :) За сега аз мисля че да :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
1800 е .Ще ми излезе през г*за с извинение и цензура

 

Ако китарата е в добро състояние цената е добра. Виж какви са цените на нова в Щатите, в Еропа са също толкова, но в Евро.

Когато бях в Щатите многократно съм пробвал всякакви Джаксъни в Guitar Centrе. Даже и аз мислех да си взема една "лястовица", обаче пръстите ми са късички и грифът долу не ми е удобен, затова си взех SL2H BGF.

Редактирано от Gregg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз 2000 лв. за китара с един адаптер не мога да се насиля да тръшна. Независимо колко брутална музика свиря, все 1-2 пъти ще ми щукне, че искам да свиря някое соло на нек адаптер и.... хлъц.

 

Освен ако вече не притежавам 10 китари, разбира се.

 

Какво значи израза идеална китара за жица, в смисъл винаги съм се чудил дали става въпрос за соло или за тежък ритъм, така и не можах да си уясня термина

 

Аз лично ако кажа нещо такова, винаги имам пред вид "тежък ритъм". Солата из тежките стилове могат да бъдат изпълнени със хиляди разновидни тон-настройки, но ако китарата не дава остра атака и стегнат бас я слагам в класификация "не става за жица".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз 2000 лв. за китара с един адаптер не мога да се насиля да тръшна. Независимо колко брутална музика свиря, все 1-2 пъти ще ми щукне, че искам да свиря някое соло на нек адаптер и.... хлъц.

 

Освен ако вече не притежавам 10 китари, разбира се.

 

Какво значи израза идеална китара за жица, в смисъл винаги съм се чудил дали става въпрос за соло или за тежък ритъм, така и не можах да си уясня термина

 

Аз лично ако кажа нещо такова, винаги имам пред вид "тежък ритъм". Солата из тежките стилове могат да бъдат изпълнени със хиляди разновидни тон-настройки, но ако китарата не дава остра атака и стегнат бас я слагам в класификация "не става за жица".

 

 

E ок, искаж да кажеш, че нещо като това

(просто 1вото дето видях) или да речем соло от типа Metallica - master of puppets няма да звукне?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Valserp имаше предвид тежък РИТЪМ звук. Наистина има китари, които звучат по-стегнато и такива, които звучат по-кишаво и омазано, но не мисля, че може да се направи 100% вярна класификация според марка или тип конструкция. Просто едни китари са ОК за целта, други просто "стават", но нещо не им е "баш". Е, трети не стават никак, но все пак трябва да имаме предвид какво ще свирим, когато купуваме. Когато говорим за висок клас инструменти, все ще се намери начин за изкарване на звук, според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.