Jump to content
Българският форум за музиканти

30 годишен Африкански махагон ...


Recommended Posts

Здравейте!

 

Онзи ден се натъкнах на невероятно находка - сдобих се с 4 парчета 30 годишен махагон. След часове ровене в нета, понеже не съм спец по въпроса, се оказа (по мои изчисления, които съм сигурен, че са коректни), че това е Африкански махагон. Основното, по което го разпознах са лилаво-розовите ивици/оттенъци, характерни за този тип. Разбрах още, че го наричат "Банин".

Общо купих 4 дъски: двете са с дължина по 3 метра !!, а другите две с дължина по 2 метра. Ширината им средно е около 40 см а дебелината 4-6 см.

Снимах най долната дъска, до която имах достъп. Последните 3 снимки са на втората дъска, която не съм сигурен дали е същия тип махагон или друг. Текстурата и определено е различна, и се надявам спецовете да ми кажат - това същия махагон ли е, но рязан по дръг начин, или направо си е различен.

 

Утре ще изчистя идеално всички дъски и ще ги снимам детайлно за разпознаване. Този материал ще го продавам на парче, така че, който има идеи и оферти - да споделя на РМ. Ето и снимки на материала (утре ще има повече!):

 

Plank_A_001.jpgPlank_A_002.JPGPlank_A_003.JPG

Plank_A_004.JPGPlank_A_005.JPG

 

Ето снимки и на втората дъска, която все още не съм разпознал какъв махагон е. Спецовете да помагат! :greenangel:

Plank_B_001.JPGPlank_B_002.JPGPlank_B_003.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Огън е махагонеца! Не личи талпите да са от различен сорт на махагона. В зависимост от среза шарката е различна, но изглежда добре!

Точно такъв махагон на огромни трупи караха с корабите до нашите пристанища, после материала заминаваше за заводите за фурнири и оттам по соц разпределение към мебелните заводи. Имам познат, който отмъкна една Газ-ка (около 5 кубика) и изгори половината за огрев преди разбере, че тази дървесина става и за друго.

 

П.Пс. Можеш да ми направиш оферта на ЛС за всеки случай.

 

К. Димитров

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пусни ми една оферта и на мен за всеки случай. Махагончето изглежда супер. Имам една талпичка с текстура като тая на 4-тата снимка, но не знам какъв точно вид е, а и не става за тяло, ако няма да има допълнителен топ фурнир, защото е само 3см дебела. Така че двуметровите талпички ме вълнуват.

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Данчо, това е една много красива дървесина, която много народ ще зарадва. Зверя се на снимките от закуска и много се чудя дали и аз да не се метна в кюпа. Ако имах инструментите(вече ги нямам, защото всяко нещо беше разграбено след като дядо ми почина), направо щях да ти търся телефона, за да ти се обадя. Ще помисля още малко, защото един махагонен басец ще ме накара да се нося като ангелче :) Няма да се обидя на една цена, която да споделиш с моя милост както пожелаеш - дали на ЛС, дали тук :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да пратиш едно ЛС с примерни цени информативно,че мисля да направя един подарък на баща ми :surprise:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Може ли да пратиш едно ЛС с примерни цени информативно,че мисля да направя един подарък на баща ми :punk_guitar:

 

 

Имаш ЛС.

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Данчо, не съм звънял, защото не ми е останало време. Тия дни ще взема да ти дрънна един телефон да се чуем :hysterical:

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност има огрооомна разлика от махагон до махагон. 1/4 от палетата и пакетажа в сетовен мащаб се прави от махагон.Тези , които са идвали в завод "фурнир" са били друга работа. Талпи като твоята най-вероятно са от този период.. Аз като мебелен дизайнер бих им намерил доста по-подходящо приложение..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Няколко къса вече заминаха, остана още малко.

 

80 лв за линеен метър и на двете ширини.

 

Поздрави !

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.