Jump to content
Българският форум за музиканти

Paint Art


Recommended Posts

Някой може ли да ме светне къде/как да си нарисувам/боядисам върху тялото на електрическата китара някаква картинка и как да я запечатам да не се трие :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има няколко начина - air brushing, ваденки, шаблони.

 

Air brushing е много скъп метод. Ползва се за рисуване на картинки върху автомобили. Няма да можеш да си го направиш сам - само пистолетите ще ти струват маса лефф, д ане говорим, че трябва и да си добър художник и да разбираш от всякакъв вид акрилни лакове и бои.

 

Ваденките са популярен метод - при повечето фабрични китари с картинки са ползвани ваденки. позволяват ти да си сложиш дори твоя снимка на китарата и всякакво пълноцветно изображение.

Забележи, че казвам ваденки, а не лепенки.

Става дума за водни ваденки, доста подобни на тези, които децата си лепят по кожата. Правят се на лазерен принтер и след залепянето слоят става много тънък, като ципа. После върху него се нанася прозрачен лак и работата спи.

Аз от доста време издирвам хартия за водни ваденки, ама нещо не съм намерил досега.

Пусках даже цяла тема, но май никой не успя да намери.

 

Шаблони - за елементарни или геометрични фигури може просто да си направиш модел на CorelDraw и после да го пуснеш на плотер. След това го слагаш върху китарата и боядисваш със спрей или пистолет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си мислех че се маха лака, после се рисува, и след това се запечатва...

 

но на мен главната идея беше да е рисувано, не да е от готова картинка... нали се сещаш, по готин ефект има :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tогава отиди при някой художник, който прави Air Brushing. Ще ти струва много пари, но ще е уникално.

 

ТОВА е сайтът на един мой бивш колега, правил е колата на Краси Алфата и на други местни знаменитости.

Разгледай за какво става дума и, ако те изкефи, му се обади.

Виж как си е направил Опела и с него джитка из Велико Търново:

 

auto14.jpg

 

Задължително разгледай цялата галерия с негови работи. УНИКАЛНИ СА.

Ако има и други мераклии да си направят жестоки картинки по китарите или по КОЛИТЕ, да му се обадят. Много е добър, няма да съжалявате.

Айде на тунинга! :D

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братушките, както винаги, имат готово DYI решение на нещата. :)

В случая, някакъв от дискусията споменава, че за пълноцветни изображения методът не работи перфектно.

Ма на кого му дреме?! Вече знам как да си правя ваденки за главата на грифа с подръчни материали. :rolleyes:

Ники, фен си, наистина! ;);):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Можеш ли да кажеш нещо повече за този метод че ми стана интересно? Дали го лепят или нещо такова?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Муахаха ето ме и мен да си кажа "експертното" мнение ;)

Това за фотохартията е мн умно бтв ;) та за еирбръшинга... по принцип аз се занимавам с авиомоделизъм и при него също се използват аерографи. Само че разликата е освен в размера и в цената... има и евтини аерографи от порядъка на 20-30 евро но за наистина прецизни рисунки(говоря за рисунки с доволно голяма точност от порядзка на десети от милиметъра) стига и аерограф от 70-ина евро. Можете да ги намерите тук... Втория комплект естествено е напълно достатъчен за една такава рисунка... Поръчвате от Конрад чакате 2 седмици и ето че сте готови да драскате :D

 

омфВЛЕКС нещо ми става за да пиша така несвързано и ламерски най-вече ама не ми обръщайте внимание...

 

Айде и със здраве ;) надявам се че съм помогнал :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сдобиването със самите пистолетчета не е основният проблем при аерографията.

Както и не всеки, който има машинка за татуиране може да прави татуировки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Estestweno 4e e taka. No ako 4oweka iska da si risuwa nqkwi elementarni ne6ta naprimer geometri4ni figuri sig i sam 6te se sprawi :D a ina4e wyprosa 4e nqkoj kojto moje da risuwa trqbwa da go naprawi est ne se pomenq... poneje go napla6ihte 4e struwat aerografite mn pi6a - da go uspokoq ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубавите пистолетчета са скъпи, трябва ти компресор, има и консумативи.

Едва ли някой ще си купи оборудване за еър бръшинг само за да си боядисва "елементарни неща" по китарата.

Да не говорим, че същите елементарни неща се правят от автобояджия срещу 5 лева.

 

PS: Цените от сайта, който си публикувал, са зверски и са в британски паундове, а не в евро.

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Аз да повъзродя малко тая тема :D Значи реших да си лепна на главата на кремоницата една думичка "джибсън" гласяща понеже по мое мнение леко наподобява :D Та идеята ми е айде хубаво ще си извадя картинката на китарата ама проблема е че трябва да я кисна у вудъ! (добре де само главата) работата е че китарата я получих подарък от един фр и в мойте 'опитни ръце' малко я поолющих та тук таме липсва лак по главата... Чудех се първо да пръсна малко с безцветен лак и после да се гавря дали ще стане :D и после с безцветен лак да пръсна за запечатване... става въпрос за пръскане отдалече така че да стига малко и равномерно количество лак и да не се стече... Айде хора ваш ред е :D

 

:think: :D:dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.