Jump to content
Българският форум за музиканти

Carvin


Begemot

Recommended Posts

Ами де да знам , не съм пробвал такива , ама май не си заслужават ...

Аз не съм запознат , така че не искам да получа гадни критерии за изказването си

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми що се изказваш неподготвен тогава?? под "критерии" имаш предвид "критики" сигурно...???

 

 

Карвините са повече от сносни китари за парите си. Като имам предвид, че за относително малко пари получаваш повече качество, отколкото би предположил :lol: Като под малко пари разбирам, е има и Карвини под 1000 долара, които като инструменти от други марки биха стрували поне 2000...

Много удобни китари, има възможност да свалиш струните страшно ниско над грифа, ако това ти харесва и ти е удобно (бтв. това е и едно от "рекламните съобщения" на Карвин, че можеш да свалиш страшно ниско струните). Мен най-ниското възможно на Карвините ми е прекалено ниско, но за някой вероятно е удобно пък и е добре да го имаш като възможност :P

Саунда е доста добър, качеството вече го споменах.

 

Не си уточнил бтв за китари или усилватели питаш ...

За усилвателите има собственици на такива в този форум, така че те да се изкажат ...

На мен като цяло ми харесват, но просто не са моя тип звук, което си е въпрос и на вкус. Иначе има много "ламба" в тях ...саунда е плътен и добър...

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи в RF доскоро висеше (може и още да виси незнам) един Тони МакАлпайн сигничър (6 струнния)... Не ми достиска да поискам да го пробвам но това което ми направи впечатление беше, че е с флойд, но без нът заключване. За сметка на това обаче ключовете имаха заключващ механизъм. Като цяло китарата изглеждаше повече от впечатляващо! Беше някъде около 2400 денги ;)

Редактирано от Sieger
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, и аз за него говоря ;) Не знаех, че е такава пара :P Иначе най-якия звук от китара който съм чувал е на Allan Holdsworth. Той свири с Carvin, направен специално за него. Предполагам то си зависи от ефектите де, но звука е много як. Албума се казва "Heavy Mashinery" ако някой го интересува.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най-якия звук от китара който съм чувал е на Allan Holdsworth. Той свири с Carvin, направен специално за него. Предполагам то си зависи от ефектите де, но звука е много як. Албума се казва "Heavy Mashinery" ако някой го интересува.

Звука на този зъл гений идва от начина му на свирене и звукоизвличане и може би не повече от 10-20 % зависи от ефектите и китарите му ... той за това е велик .... а албума и на мен ми е от най любимите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи в RF доскоро висеше (може и още да виси незнам) един Тони МакАлпайн сигничър (6 струнния)... Не ми достиска да поискам да го пробвам но това което ми направи впечатление беше, че е с флойд, но без нът заключване. За сметка на това обаче ключовете имаха заключващ механизъм. Като цяло китарата изглеждаше повече от впечатляващо! Беше някъде около 2400 денги ;)

Мдам, точно него съм го пробвал. :P Много добра китара!

Освен това и от ДЦ серията съм пробвал от най-ниските модели 127 (която беше към 950 евро в Германия)... и ДЦ400 май беше неква много добри и много качествени инструменти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Carvin правят много готини китари. На техния сайт има възможност он-лайн да си поръчаш кастъм китара с екстри по твой избор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хъм и дали знае някой, какви тайни техники използва. Ще ми е много интересно да чуя.

предимно легато ... поне според мен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.