Jump to content
Българският форум за музиканти

Колеги помогнете при избора ми на микрофон


marti77

Recommended Posts

Честито и от мен със здраве да си го ползваш :) Напълно съм съгласен с колегите, че микрофон се избира индивидуално - един от микрофоните, които ползвам е някаква китайска имитация на Шур - не е истина как ми пасва на гласа просто, имам и 58-цата на Шур от който също съм доволен, но китайчето ми върши перфектна работа - всеки глас е супер индивидуален и затова се получава този "ефект"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сладури :D ,

 

бихте ли ми казали от какво зависи какъв микрофон е за теб?

В смисъл има ли някаква зависимост примерно тази марка за нисък глас, онази за по--висок?

Или зависи от тембъра?

 

Или просто трябва да ти звучи добре гласът? :hysterical:

 

Мерси ви мнооого и предварително! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

"Shure beta87A вече е при мен, мноого доволен съм smile.gif. Благодаря на всички за хилядите протегнати ръце smile.gif....Вяра от теб видях girl_witch.gif "

 

Жесток микрофон пич! Честито!... Аз на скоро си взех бета 58А , при доста колебания м/у него и 87А :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз искам само да попитам, понеже аз пък ще си взимам безжична система, кое бихте ми препоръчали:

- Sennheiser ew 135 g2

- Audio Technica 3000

- Line 6 XD v70 (новите дигитални микрофони с 1029323-те симулации)

 

Попринцип не съм фен на дигиталните истории (ефекти и прочие), но чета много добри отзиви за Line 6-a в harmony central и тн и тн. Няма абсолютно никакви смущения, "модулира" няколко модела микрофони (sm58, beta 58, sennheiser 835 и и др.) може да му се слагат различни капсули (sm58 i beta 58 например), удобен за настройване и няма никога да има проблеми с разни лицензи.

От друга страна Зенхаизер и Аудиотехника са си признати и отвърдени фирми в този бранш. Моля за съвети! Благодаря предварително :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласен с spellsingero. Преди години когато започвах да свиря по морето голяма мечта ми беше да си купя микрофон Електровойс, но за огромно мое съжаление се оказа че колкото и да опитвах да го настроя просто не ми пасна на гласа. Оттогава работя само с микрофони Шур /sm58: 568sb: Beta58/ и честно казано никога не съм имал проблеми. А относно дистанционните микрофони Аудиотехника не съм особено очарован.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мнението на колегата. Определено помага, когато отпадат варианти. Моля и другите за помощ, че засега сякаш съм за line6-a :) Не ми се правят грешки (все пак говорим за 1000 и нагоре лева, които трудно ще си върна) ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колеги някои има ли впечатления от Electro-Voice N/D 367 дават го за женски глас но мен ме интерисува дали става и за по висок мъжки глас.Гласа ми е с повече среда и Shure много ми тънеи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

В много скоро време колегата Nevermore от форума ще внася безжични системи от заводите на Sure но брандирани различно. Доколкото знам цените ще са доста приемливи. Можете да му пуснете ЛС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.