Jump to content
Българският форум за музиканти

New Project


Recommended Posts

Изобщо не мога да се меря с испанските зверове на китарата, но ми прави кеф да правя подобни имитации. :)

http://www.esnips.com/doc/bc711a8a-8885-42...cb8/New-Project

 

Няма неща като коплет, припев и т.н. :no:

 

Идеално му пасва заглавие от сорта "Четирите сезона на човешкия живот", но ми идва прекалено философско... :hysterical:

 

П.П. ;) Не успях да се справя с трудната за мен задача да сложа и бас. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дзверко а тава!

бе добре си е и така мисля .Без бас искам да кажа

може би ''кухините'' ,(които можеби чуваш) в изпълнението се дължат на не до там автентичния звук на испанската китара.

Ако има бас може би ще се джазира до известан степен което ше го кривне като замисъл мисля

Но това го мисля аз, така че го прочиташ и се усмихваш, няма да се плашункаш

:punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много приятна атмосфера има и някои от моментите мможе общо да ги наречем испански. На мен лично ми звучи като латино-американско с испанско влияние, както е ясно.

С един 70-тарски бас щеше да заспи просто. Но и така си звучи хубаво. Давай други (и по-агресивни като фламенко например, пробвай). :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че си и продуктивен, бе! Нов ден - нов проект :)

 

Бива го - много даже! (Трябва някой ден да се изджемим на нещо такова...)

 

Усещането за рехавост е отчасти от микса: перкусиите 'спорят' с някои от китарните партии, къде за спектър (EQ), къде за панорамно пространство. В същото време остават пролуки, особено в стерео-картината. Динамично също можеше да е по-добре микснато. Бас няма да помогне, макар че идеално би допълнил аранжимента - но едното е въпрос на партии/оркестрация, другото - на запис и микс.

 

Като аранжимент аз лично 'чувам' още неща в ниския регистър: дъното на самите китари (някои поне), бас (фретлес или пък акустично-китарен, както би подхождало на стила) - и един 'тъпан' (нисък ударен инструмент, произволен) на силно време или през едно...

 

Много одбри мелодийки, добре характеризирани с 'различните' солиращи китари. Идеята за 4-те сезона става - има хляб да се доработи в завършена пиеса. Давай все така!

 

:punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Меси много за отделеното време, готините коментари и критиката. :thumbs_up:

 

Мислех да записвам само идеята си (която доразвих по време на запис, което се случва почти винаги при мен) да не я забравя, а по късно да я запиша на ново, но ме домързя.

 

Знам че може и по добре, но сега се уча, а и с тази техника която работя може би не ми позволява да направя нещо по добро...абе и леко не чувам с лявото ухо, ама си измих ръцете с техниката... :(

 

 

За джем не е зле, ще помисля по въпроса...

 

 

70-тарски бас имам, тип цигулка и на него пишеше ОРФЕЙ, но това беше преди да го боядисам в черно...ще трябва само да открадна някоя идея от испанските басисти...не е проблем.

 

Дано не съм ви омръзнал, следващата тема умишлено ще я забавя...ако изобщо я доразвия.Доколкото помня беше нещо като метъл с туземски ритми. :rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудничко! Продължавай с експериментите, не спирай! :thumbs_up:

Много подкрепям идеята на Бицев... за тъпан.

А за рехавото звучене, ама съвсем като слушател и в никаква степен като "капацитет", бих те помолила да послушаш един албум на Al Di Meola - Winter Nights, който на мен ми се струва "полупрозрачен" откъм честоти (в сравнение с други негови албуми).

Ето линк към едно семпълче: http://www.last.fm/music/Al+Di+Meola/Winter+Nights, Carol of the Bells (съвсем произволно, няма нищо общо с твоята мелодична тема). Но там има една ниска китарна партия, която доста пълни картинката. А и..., ма'а му стара, страхотно му отзвучават последните тонове на фразата или основните на разложен акорд. Просто се питам каква е тая резонансна кухина и откъде го вади тоя тон? (Май пак кривнах от темата...)

Много хубаво, zwero, слушам с интерес. А и на теб някак много непринудено ти идват тия идейки - или поне така звучат, което им придава доста характерен облик! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха, не сте ме пропуснали. :) Много ме радват коментарите ви. :)

 

Вчера си сложих някакво измислено пиезо на китарата. Чува се на запис всичко, но не ми харесва много как звучи и го прекарвам през Гитар риг-2. За по-добър звук ми трябват повече парички... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ :) Ако можех да правя такива перкусии в домашни условия, щях да си ударя дупето в тавана. :D

 

Използвал съм програмата Рийзън-3. Избирам 4-5 ритъмчета, после ги издърпвам в Кюбейса на отделни писти и започвам да режа и обработвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.