Jump to content
Българският форум за музиканти

малък въпрос за амп


Dball

Recommended Posts

Значи разгелждах амповете и се спрях на Фендер Ф212Р.Хареса ми като характеристики и мисля да го взема но тои е транзисторен.Възможно ли е да се сложат лампи на такъв транзисторен усилвател и да стане хибриден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи разгелждах амповете и се спрях на Фендер Ф212Р.Хареса ми като характеристики и мисля да го взема но тои е транзисторен.Възможно ли е да се сложат лампи на такъв транзисторен усилвател и да стане хибриден.

 

FM212 е завършено изделие като цяло.

Всичко е възможно но въпроса е дали е рентабилно - дали промяната в саунда ще те устройва за парите които ще бъдат инвестирани.

 

По практично е да си купиш друг усилвател (след като още не притежаваш този).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Все едно е да си купиш бензинова кола и да искаш да я пригодиш на дизел.

Просто си купи хибриден амп.

Marshall AVT, Paevey TransTube и нещо от тоя тип,които предлагат "2та свята в едно".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчвам ти да не си харесваш усилвател по характеристики,а да отидеш да чуеш на място.Дори ако послушаш някакви демота в youtube ще са в пъти по-полезни от четене на спецификациите им.Тоя специално е един от най-гадно свирищите усилватели до които съм се докосвал(лично мнение),въпреки че на думи си има всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Притежавам въпросния амп и не бих се изказал толкова крайно.За цената си има не кой знае какъв драйв канал,но пък според мен сносен чист канал.Така и не го провах с някое хубаво камионче да видя какво ще изкара,защото малко след като го купих,си купих изцяло лампов амп :godbless: .Пък и във форума доста често има оферти за него втора ръка. Истината е (ПОВТАРЯНА 1000 пъти) - иди и пробвай!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах много време по-малкото братче (15 ватовата версия). Наистина, чистия канал бива, но за драйв, дали ще е с педал отпред или вградения, трудно се постига дори сносен звук. За тези пари мисля може да се намери нещо, което да е по-добре балансирано от към качества и да има що годе добър драйв и доста добър чист канал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Калояне, без да ми се обиждаш, ама има значение за какво ще го ползваш и как ще го ползваш. :)

 

Ще останеш изнедадан, трябва да минеш някой път на репете - едното ни китаристче свири точно с FM212, и наистина си мисля, че е ЧАК толкова лош. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, за какво да се обиждам. И аз не съм казал че е чак толкова лош, просто смятам че има по-добри оферти. Има едни страшно изразени високи в тоя амп, дето лично на мен ми резонират с дебелото черво :) А вашия китарист с какво го ползва отпред ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

За какви пари ще си купиш този амп? Аз бих те посъветвал да си вземеш нов CRATE 18 вата, ако искаш вярвай но за около 570-580 лв. имаш лампов амп , който според мен (пробвал съм и фендера и CRATE) е на светлинни години пред транзисторния ФМ212.

Аз бих си взел лампов амп , дори и да направя компромис с броя на говорителите или мощноста ...

Такъв амп предлагат в Динакорд , но не пречи да провериш във всички останали магазини за друга марка.

 

И още нещо , което забравих да напиша. Лампово крайно стъпало много по-добре се комбинира са камиончета отколкото всяко трназисторно такова. Така че дали ще ползваш драйва на ампа или камиони вземай лампата.

 

Поздрави!

Росен

Редактирано от DeathZone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Росене, ама нали се сещаш, че трябва да МОЖЕШ да свириш, защото на лампов амп всичко си личи. :)

 

 

П.П. И си чакам кокошката, и лютата монтанска!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ооооохх на деди палавника :))))))))) сичко съм приготвил ама треа да поотлежи още малко ракийката :))))))

Но иначе сериозно казано ...... да ... това е още една причина , макар че ФМ212 си е прозрачен доста за транзисторен стига да не преувеличаваш с гейна.

Моето мнение е лампа за същите пари или малко повече дори с един говорител или с по-малка мощност. Много хора забелязвам че твърдо недолюбват лампата особенно когато е крънч звука .... според мен е така защото тогава наистина е голям зор да свириш добре , но това е истината и няма друг начин.

Но всичко е въпрос на вкус и кеф .... кой както го влече.....

:))))))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм го пробвал този амп. По аватари ти, на който се мъдри не друг, а Алекси (или Еврил Лавин, понякога ги бъркам), допускам, че жулиш метъл. За съжаление обаче този рандъл, сам по себе си, надали ще те задоволи като драйв, но за сметка на това по мое мнение дава много добра релация с разни камиончета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.