Jump to content
Българският форум за музиканти

Просто тест


Ex74

Recommended Posts

Сая вечер реших, че ще отворя cubase-а и ще се опитам да го разуча. Да, ама не. Иска много нерви.. :greenangel:

Успях да намажа 2 мелодийки и да ги синхронизирам колкото мога... че на едната и ревърб сложих (да, щото си нямам в кубето...)

Звука като цяло е мазало, на моменти пращи. Искам да питам защо се получава толкова загхлъхнал сякаш звук от Line Out-а на кубето... по-хубава саунд карта ли ми трябва? :icon_shithappens:

 

ако не ви се чака превъртете до 50-тата секунда, там е "солцето" :rocker:

идеята беше да има и друга мелодия, ама ме мързи да мисля в момента по време на "празната част" какво да има...

 

http://www.4shared.com/file/102708010/95ab..._imagining.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пращи, защото ти е много силен сигнала. Като записваш гледай нивата ти да не отиват в "червеното".

Я обясни как точно си го записал за да ти кажем какво да направиш. Опиши и използвания хардуер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Cort EVL-K4 -> Roland Cube 60 -> Recording out/headphones (ха, не било line out) към Mic In на вградената 6 (май) канална саунд карта (Asus).

Записвах го... с Cubase, записах на първия аудио трак клийн-а с китарата, напрвих втори и запсах "солцето". Не знам как да го едитна да стане по-цветен звука, затова е само тъй :thumbs_up:

Като ънмютна микрофона звука който излиза през колоните на компа е невероятно чист и ясен, но като е записан е с ~50kbps качество..

Редактирано от Ex74
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Намали нивото на recording оut -a на кубето(по принцип трябва да има копче, което да влияе само на силата на изходния сигнал).

 

Ако няма - влез в настройките на картата и намали канала, където влиза кубето.

 

Би трябвало да стане.

 

Иначе чистата китара звучи яко :thumbs_up:

Редактирано от circles
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Тая вечер (сутрин) ме изби яко на простотия :beer: и реших да направя втори дубъл с 2 китари и кюбейс:

http://www.4shared.com/file/102912705/9142...ka-piratka.html :oops:

Пак разминаване, шльокав звук, а тоя път съм прекалил с намялането и е тихо... иска си няколко проби и нерви докато му свикнеш.. :godbless:

Редактирано от Ex74
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.