Jump to content
Българският форум за музиканти

Импровизация...


Recommended Posts

Отлично - много кефи! Особено ритъма (целия бекинг-аранжимент), вкарва слушателя в подходящо настроение. Солото също е приятно - смислено и мелодично.

 

Ако уводната мелодийка ти е самата тема, добре е да я подсилиш (чувам, че накрая се повтаря) да стане още по-запомняща се. Имаш във 2-рата половина няколко 'рифчета', всичките отлични - но както са и повторени, всяко се 'конкурира' с главната тема като запомнящ се мотив. Можеш да си заделиш повечето от тях за друг/и проект/и, да оставиш само едно като 'бридж', да си засилиш темата и останалото да е истинска (свободна) импровизация. Така ще е самостоятелна пиеса, а сега е един чудесен саундтрак (съпровод) за някое романтично видео..(може и това да си целял?).

 

Както и да е, игнорорай неканените ми съвети, работата много ми харесва - браво!

 

:thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много красиво това. Темите верно са равностойни, и на мен ми липсва кулминацията, но пък от друга страна това се връзва с цялостното настроение - лежерно, но вълнуващо. Супер е, давай още!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Мерси. Работата е там, че не съм замислял това да е инструментал. Просто записах четири акорда и завътях едно соло...към края се опитах да мисля. :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

zwero, яко ме кефят такива перкусии - енергични, туземски, тип "поцинкована кофа, обърната с дъното нагоре"! Настроението е като в Trashing the Camp на Фил Колинс ("Тарзан" на Дисни). Ето линк - да се обогатиш с още гениални експериментални идеи: http://www.youtube.com/watch?v=ENScl66Q5a0...feature=related :thumbs_up:

 

Пък китарите вече носят съвсем друго настроение - по към Gipsy Kings ми върви. Ето и моят "неканен съвет" - що не пробваш едно (така характерно!) китарно двугласче по темата?

 

Много е свежо и непринудено като звучене - добре че са ти останали сили да го смесиш и да ни го пуснеш! :bravo:;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Мерси и на вас... :music:

На мен ми върши работа и 20 годишната акустична Кремона. :hysterical: (това съм го записвал с нея)

Gipsy Kings не слушам, но ме вдъхновява най-много...

Редактирано от zwero
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.