Jump to content
Българският форум за музиканти

Български сола:)


Henderson

Recommended Posts

  • Отговори 92
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Васил Нешев, няма слабо соло

 

мдаааа...Васко е голям пич!!! Супер китарист е жалко, че се изгуби съвсем, свирил е в "Славяни" една от най яките БГ групи през 80-те. :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По темата - китариста на Контрол мисля че се казваше Стоян Тенев - наистина нема слабо соло - голем съм му фен. Има и много други, знайни и не знайни, но само за протокола - типично по български - от всички известни китаристи в БГ най-малко се покрива с представата за добър китарист Митко Кърнев. Не може да се каже че е лош, но според мен прекалено го превъзнасят. Има сигурно 100 и повече китаристи в БГ дето ще го отминат като бързия влак малка спирка. Но това си е мое мнение де. Друг китарист който много ме кефи - Сашо Мариновски от Сигнал. Много има още, но не ми се пише - почти всички вече сте ги споменали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По темата - китариста на Контрол мисля че се казваше Стоян Тенев - наистина нема слабо соло - голем съм му фен.

:bravo::bravo::bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ние, по-младите, има ли начин да чуем тези групи отнякъде? :D

Много е трудно... Апокрифки на сдъфкани касетни ленти... "Паралел 42", "Славяни", "Атила", "Дисонанс", "Орион"... А ако нмериш да чуеш "Хатински камбани" на "Златно струни"... :bravo::bravo::bravo: Не знам де... То е въпрос на вкус, ама и тогава се правеше рок тук... "Диск" също бяха яка банда...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз принципно колекционирам такива работи, но много трудно се намират... Тук-таме изскачат някакви, но много рядко...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да добавя - солиста на Ренегат също е много печен. Ако сте го слушали на живо, ще разберете какво имам предвид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драго Драганов ("Епизод") - "О, Шипка", "Молете се" и прочие.

г-н Гюзелев (Респект към него) - "Пак тъъърсиим вкусът на врееметоооо ... "

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бреи бреи много ми харесвате солата бе хахахаха мерси за хубавите неща които казвате инак по темата лечев е човека които ме запали да свиря всички негови сола с ФСБ са жестоки и много смислени миро от сафо свири силно да не забравяме пепи главанов сериозно относшение показва и тои и разбира се налбантов има и още малко БГ китаристи но те са не известни тожа са хората които ми допадат като не умаловажаэам труда на всички останали ЛЕТ ДА ФОРС БИ УИТ АС :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бреи бреи много ми харесвате солата бе хахахаха мерси за хубавите неща които казвате инак по темата лечев е човека които ме запали да свиря всички негови сола с ФСБ са жестоки и много смислени миро от сафо свири силно да не забравяме пепи главанов сериозно относшение показва и тои и разбира се налбантов има и още малко БГ китаристи но те са не известни тожа са хората които ми допадат като не умаловажаэам труда на всички останали ЛЕТ ДА ФОРС БИ УИТ АС :)

АААААААА сетих се за ШИБИЛ мнооого ма мноооого добър....... :):):):D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо лично към Хендерсон ама т'ва на Сафо - "Божествена лудост"! е поредната българска комерсиална глупост ...... в България ще 'почне ли някога да се прави по-сериозна музика ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пешето да се сещате; свири с Джендема, беше в един от соловите албуми на Маричков - "Вярвам в теб", нещо подобно...

Обаче най-яките му неща бяха в "Ноу брейк".

Дали някой помни тази знаменита група? Анди Барет?

 

Недко, който свири на предпоследния блус-фест парчето на Снейк "Sweet talker" заедно с Боксер; сега е в Германия, свирил в Корея... Убийствен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екзитус - Сърцето ми от камък е !

цялото парче е невероятно :) евала на тия пичове , не ги знам по имена , нооо браво :) :violin: :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.