Jump to content
Българският форум за музиканти

Български сола:)


Henderson

Recommended Posts

Здравейте.

Сорри ако има такава тема! Преди малко чух на Сафо - "Божествена лудост"! Според мен това е едно от най-яките и истински сола които съм слушал! :guitar: Аплодисменти за Миро! Просто разцепва в това парче!!! ;);)

Други сола които ме кефят са:

Иван Лечев - Високо и още няколко сола от концертния албум (87 ако не се лъжа :think:

В момента не се сещам други, които да са ме накарали да настръхна както горепосочените! :lol: Но сигорно има...

Нека да няма спорове от сорта на, "Иван Лечев е по-добър от Пеци Гюзелев" или спор между ФСБ и Щурците! :lol: :green: :lol::lol: , а просто всеки да изрази мнение и даде примери за любими БЪЛГАРСКИ СОЛА (от странната ни кръчмарско китарна школа!!) :wow: :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 92
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Хубава тема.Бате Бисо от Алегро,познат във форума като потребителя-Tocata.

В целия албум Моногама на Алегро има убийствени сола ;)

Не се сещам за по добри ;)

Редактирано от Smokejack
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бате Пламен от Соларис не си поплюва, има страхоооотни неща.

На Киора - Вярвам в теб - солото е страхотно според мен

На Автобиография (Ь) е страхотно също

На Зайди, зайди - Росица Пандова е направо невероятно ;)

ами засега толкоз, като чуя нещо и се присетя ще добавям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубава тема.Бате Бисо от Алегро,познат във форума като потребителя-Tocata.

В целия албум Моногама на Алегро има убийствени сола :lol:

Не се сещам за по добри ;)

Страхотни са наистина! :lol:;) Аз досега не знаех, че tocata е китаристът на Алегро, евала му! Сано китарата е малко прекалено надънена в "Моногама" тук-таме, но иначе ме кефи общия много real саунд на бандата.

Харесвам солата на Пепи Главанов от Сленг, Митко от Арт Хазарт (вече не съществува тази група). Не се сещам в момента за други, а има още доста достойни соладжии в БГ :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Korozy - Dying Memories

WARTIME - Awekening

DeathZone - Breaking The Mist

Nalbantov - JackFrost

 

за момента тези ми изплуват в тиквата, ако се сетя още някое ще го напиша ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Солото на "Душа-камбана" / или некво такова парче на Диана експрес - Мелодия на годината нам коя си/.

"Вкусът на времето" /Щурците/ - Пепи Гюзелев, "Случва се", "Не така" /ФСБ/ - Иван Лечев.

Все нещо ще изпусна...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Киора - Вярвам в теб - солото е страхотно според мен

въпреки че не харесвам някои ЧЛЕНОВЕ на бандата тва соло си е напрво шедиовър (лично мнение). една от мелодийките дето няма да ми излезе от главата никога....;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубава тема.Бате Бисо от Алегро,познат във форума като потребителя-Tocata.

В целия албум Моногама на Алегро има убийствени сола :lol:

Не се сещам за по добри ;)

Страхотни са наистина! ;):lol: Аз досега не знаех, че tocata е китаристът на Алегро, евала му!

:lol::lol::lol:

:lol::lol: Бисере,Бисере,прави са хората,а ако знаеха и едно време как ядеше Ал.Сколник и кой ли още не-как няма да свириш!

Моногама-Руулс!

Целият на Киора-също е с яки сола!

Stone Cold-Ежедневие-ruls!

:lol::lol::lol::lol: :lol: :lol:

:lol::lol::lol::lol:

:lol::lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

БТР - Елмаз и Стъкло - Лесни са за свирене и двете сола, но звучат доста добре.

Хехе,чичо Кирчо е старо куче ;)

Само се пра`и,че не може да свири щото го мързи ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цветан Недялков - не искам да го псувам човека, много е добър, може да свири всичко, но поне това, което съм чувал звучи малко бездушно.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цветан Недялков свири злобно.

 

Примерите са много, но това, за което се сещам конкретно са солата на "Не съм избягал" (без претенции за точност на наименованията) и яките разцъквания на парчето от тая работа....5 страрс - дуета на Владо и Алекс ако не се лъжа, дето се пее: "...пази се от тъмното, не от мен...".

 

На концерти, като че ли зацикля малко в едни повтарящи се рабути, но ако седне да мисли на някво парче солото...става лошо.

 

Може и да ми се смеете, но мен ме кефи и Митака от Д2.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата върви супер:)

Айде някой ако може да каже от къде да си дръпна нещо на Алегро че не съм слушал, а ми стана интересно! :exclaim:

Относно Киора и аз не харесвам някои от ЧЛЕНОВЕТЕ, но определено солото е мнооого яко! Класика!

Цветан Недялков има доста яки сола! Иначе инструментала му (1 към 1 сатриани) определено не ми допада (лично мнение) но в никакъв случай не мога да кажа че свири бездушно! Особено рокаджийски и испански неща!!! :virtuoz: :guitar:

А Славчо и Кирчо, колкото и да ги марзи, колкото и да се напъват...просто не става...за мен няма feeling! :ph34r:

Ако имате възможност пускайте някви линкове към някои парчета защото доста от нещата не съм ги чувал а ми е интересно да ги чуя!

Мерси :cheers::beer:

 

Едит: Митака Кърнев си е супер профешънал! Много стабилен китарист!

Редактирано от Henderson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.