Jump to content
Българският форум за музиканти

Български сола:)


Henderson

Recommended Posts

 

 

 

пич тази характеристика принадлежи на теб  а не на мен. ти си крайната инстанция не аз. как пък с всички които имат различно мнение от мойто се разбрах само с теб се дърлим още.

Прочети си предишния постинг там за напъните и тия ряботи.Всичките ти изказвания са от този сорт.Не съм никва крайна инстанция,за разлика от теб аз не налагам на никой мнението си и съм толерантен към повечето потребители и не се заяждам само защото някой се е опитал да обясни,на някой друг,нещо си!!!Когато нещо не се отнася конкретно до теб може би е по добре да не се намесваш в разговора с обиди и категорични мнения по въпроса.Мисля,че това е въпрос на възпитание и елементарна култура.При теб тези неща липсват или поне аз съм останал с такова впечатление от момента на нахълтването ти във форума.

виж сега какво предлагам аз . дай да се видим наживо да се напием и ще оправим противоречията. ако си навит пусни един пост в сайта. може би си мислиш че ми е драго да се заяждам само с теб но не е така. ок. ние сме на различни позиции по много неща но това няма значение. дай да пийнем пък и ако тогава не се разберем всеки по живо по здраво :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 92
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

евала на пичовете които се сетиха за Шибил Бенев[/b] може би най-добрият ни джаз китарист....а всички може би ще се съгласите с мен че става ли дума за солиране - ДЖАЗА е музиката..колкото и да се пънат музикантите няма да солират по пентатоничните скали по 20 минути изграждайки такова разнообразие като в ДЖАЗА...но стига съм хвалил музиката аз.....Харесвам Пламен Ставрев - блусар който определно знае как се солира блус...харесва ми Миро от Сафо наистина добър китарист....Миднайт Трио - уникална банда китарджиичето свири на класическа китара мн добре......и да не забравяме АУЕЙК (AWAKE) - Сашко респект

към тебе много голям както и към моя съгражданин Иван фронтмена....Относно тея спорове за Кърнев един много мъдър човек ми е казвал "Като не харесваме нещо просто го подминаваме но все пак го уважаваме" - хора замислете се над това:) :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АУЕЙК (AWAKE) - Сашко респект

към тебе много голям

За съжаление Сашо ( иначе ми е приятелче и му се кефя ;) ) вече не е в Awake,но му желая успех с Bad Habbit! Наздраве,Саше! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

IBobz, че то на Shaping е най-здравото соло в целия албум :)

Чак пък най-здравото... :think:

Редактирано от iBobz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сетих се едно много яко соло - на група Атлас, Пепи Писарски - "Песен за истината". страхотен живец вкарва в парчето, чуйте го ако имате възможност.

 

За Лечев няма да коментирам - светая светих... любимия ми негов период е със Стари Муцуни, а най-любимото соло - "Музикантска съдба". И днес като го слушам се насълзявам ( не че солото точно е тъжно).

 

 

И определено мисля,че Кърнев е убийствен - няма жица, която да не ме кефи. "Деца на нощта", "Синьо", нещата с "Мони и Домчил", с Д_2... само ми кажете не е ли яко солото на първото парче на Д_2 - "Не мога да спра да те обичам"

На Алегро китариста (Бисер?) - също.

Миро от Сафо - парчето за балона има много яко соло.

 

 

И ЕСТЕСТВЕНО АЗ СЪМ МНОГО ДОБЪР, ВСИЧИТЕ МИ СОЛА МЕ РАЗМАЗВАТ ОТ КЕФ, ОСОБЕНО, КОГАТО СА НАД 10 МИНУТИ

 

 

БТР, Недялков, Рачев,.... - не са мой тип...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ЕСТЕСТВЕНО АЗ СЪМ МНОГО ДОБЪР, ВСИЧИТЕ МИ СОЛА МЕ РАЗМАЗВАТ ОТ КЕФ, ОСОБЕНО, КОГАТО СА НАД 10 МИНУТИ

:) Браво,умря циганката... и ся к`во?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаете ли го вица, дето хевиметалистът отихъл да спасява Спящата красавица, праснал едно солце , припял, с което изгонил змея и опрайл мадамата. После обаче дошъл прогресивметалистът, праснал едно соло от 15 мин, та приспал и звяра и мадамата :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Румен Антов - общо взето всичко около ь и Ъ, и Ера, и Ritch Company сигурно има и др. банди, които не знам. Но иначе има още страшно много БГ китарджии, на чиито сола се кефя страшно. Повечето са "Провинциални" изпълнители...

 

Румен Антов има цял инструментален албум записван 91 - 92 много як - баш шредърски .Пълен е с тапинг ,арпежи и номерца с ръчката много модерно е звучал за тогава сигурно .За сола на Ахат са яки всичките според мен; на Фактор имаше една песен дето вокалиста се надпява с китариста и с народен мотив много бързо соло ; Никола Драгнев - Кучето на крайният Квартал е убиец !Също много добри сола съм чувал от китариста на Паралел 42 някакво дълго му беше името.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Люси Стойнев - Бед Сити - мен лично много ме нахъсва.

 

За Ер Малък - :D:):D

 

Китарките в "Дюн" на БТР - идеални са !!

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаете ли го вица, дето хевиметалистът отихъл да спасява Спящата красавица, праснал едно солце , припял, с което изгонил змея и опрайл мадамата. После обаче дошъл прогресивметалистът, праснал едно соло от 15 мин, та приспал и звяра и мадамата :hello:

Да, но е различно, представи си че не прогресар4ето а змея забие жица .... :П

 

 

Змей форевър!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Солото на "Душа-камбана" / или некво такова парче на Диана експрес - Мелодия на годината нам коя си/.

"Вкусът на времето" /Щурците/ - Пепи Гюзелев, "Случва се", "Не така" /ФСБ/ - Иван Лечев.

Едни от първите сола за които се сетих като видях темата бяха 2 от изброените в цитата (първото и последното по-точно). Не че няма по-технични изпълнения сред по-новите, но тези са наистина ценни.

За солото на "Вярвам във тебе" на Киора, признавам че е доста запомнящо се, но лично на мен ми звучи малко как да кажа... по детски (малко елементарно като замисъл), а отделно първият му вариант който чух 92г. беше доста "необработен" с дразнеща грешка към края, иначе китаристът им наистина свиреше добре - гледал съм го и на живо преди доста време.

Искам да спомена и едно соло на Сигнал от песен, която въпреки усилията си от 15-тина години насам не мога да намеря. Припевът започваше "Лятото не си отива, лятото е още тук, любовта е още жива...", а соло беше убиец :godbless::headbang::D - ако някой я има, нека да драсне някой ред!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....а всички може би ще се съгласите с мен че става ли дума за солиране - ДЖАЗА е музиката

Съжалявам, но трябва да ти кажа, че не съм съгласен с това твърдение. Не искам да излагам аргументи, за да не предизвиквам кавга, но нека да приемем, че е въпрос на вкус (и на търпение :godbless: ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.