Jump to content
Българският форум за музиканти

Marshall Tsl 100 Jcm 2000


Recommended Posts

От известно време в маршала ми се появи лек брум,като преди се появяваше по-рядко и го отдавах на тока,но напоследък рядко е без него.Главата има режим да работи с 25 вата мощност,и аз именно така работя.Като я пусна пък на пълна мощност освен лекия брум се появява и леко "жужене'.Извинявам се за терминологията,но не знам как да го опиша.Не е проблем да се свири,но мен си ме дразни.Моля някой компетентен,или някой,който е имал подобен проблем да сподели мнение.Може-би е от лампите.Намират ли се такива лампи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм много компетентен ,но съм имал същия проблем. При мен се оказа от предусилвателните лампи. Носих го на майстор ,каза ми да свеня крайните ,смених ги и проблема си остана .Тогава реших да си подменя всичкити и проблема изчезна. Предполагам, че и при теб да е така. Ако имаш приятел с усилвател с такива лампи ,вземи да пробваш. Аз пазарувах моите от USA,по интернет ,нямаше никакъв проблем с доставката, която беше около 25$. Дано съм бил полезен ,успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако можех да знам че със сигурност е от лампите ще търся да купя.Снощи например по едно време изчезна брума ,после се появи съвсем лек...не знам.Не вярвам да е от кабели,защото когато намаля и трите канала до край,пак го има.Все-пак и без това е хубаво да има резервни лампи,така че ще търся.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Размърдай лампите в цоклите. Можеш също да разместиш местата на лампите.

 

Може да е от лампи. от прецакани кондензатори. кофти спойки. кофти ел инсталация.. От много неща може да бъде

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Размърдах лампите в цоклите,и работата стана.Дано не е временно,както преди.Ако продължи вече ще разменя лампите.Благодаря за съветите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Размърдах лампите в цоклите,и работата стана.Дано не е временно,както преди.Ако продължи вече ще разменя лампите.Благодаря за съветите.

 

Защо не напръскаш цоклите с някакъв контактен спрей ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм много запознат,но тоя контактен спрей не е ли проводим?Ако е така,тогава не е добра идея защото има голяма вероятност да се окасят пиновете на лампата и да има заря,ако не се нацялят точно дупките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдам...по-добре без контактен спрей.

Ако ги използваш от дълго време аз бих последвал съвета на Fashion и съответно бих подменил лампите.

 

За съжаление, качеството на произвежданите ламбета в последните няколко години е под всякаква критика :/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.