Jump to content
Българският форум за музиканти

Два стандарта (джас)


kolio_k

Recommended Posts

Врътнах ги на бързо, по скоро за да видя как звучи китарата (Ibanez PM100) през кубе. Не съм си играл много със саунда, плейбеците и без това са с гадно качество, особено този на Г.С. Китарата е записвана по системата китара/кабел/кубе/мик (Шур СМ57)/комп. ривърба е от компа.

 

http://www.4shared.com/file/97749168/47dc3...steps_koko.html

 

http://www.4shared.com/file/97749236/df555...hings_koko.html

 

От свиренето има още какво да се желае, особено на бързото парче, на моменти засичам, защото ми етрудничко :)

 

Ще се радвам на коментари за саунда ( на китарата, другия е ужасен) и свиренето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

китарата обажда супер!!!! а за свиренето....с удоволствие бих посвирил с теб!!! радвам се че има талантливи и трудолюбиви хора като теб!!!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колъо,мерси че записа нещо точно с тази китара!Иначе кво да кажа за записите...All the things много ме накефи,много разнообразни неща си ударил,най-вече стилни фрази.Не се обиждай,но в тва парче свириш доста като раирания,което вероярно е нарочно :) .Giant Steps...ебаси,аз бих паднал от коня още на 5-6-тия такт в това темпо,просто евала!

 

P.S. Кубето Меса Студио 22 ли е?

Редактирано от spongebob
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слънчице е звука!!! Ще я крадем таз китарка!!!

За свиренето не съм в позицията да коментирам. Мен много ме кефи :)

 

Поздрави, дидо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви много за слушането и за коментарите, аз обикновенно не свиря много много в тази посока (поне през последните години) и наистина се кефя, че ви допада.

 

@Spongebob

 

Друже, въобще не се обиждам, напротив, свиренето в посока Пат на All the things, беше съвсем желан ефект. Все пак с тази китара е редно :girl_cray2: , в рамките на майтапа. Аз от край време обичам да се бъзикам така, обикновенно за сметка на Скофиилд и Стърн обаче.мКакто каза Даниел по горе, дай боже всекиму така да го критикуват.

 

Колкото до GIant Steps, на това парче наистина ми е трудно да правя музика. Винаги съм го възприемал за нещо като упражнение за разгряване и импровизация.

 

 

@Блъфа

 

И аз бих поджемил с удоволствие, правя го винаги когато мога :rulez: . Мерси за хубавите думи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сладък и е гласа на китарката, сега се чува (не е като през видеокамерата).

 

За свиренето к'во да говоря: ти си си завършен джазмен, при това разностранен (има мнозина, и между големите имена, дето са 'one trick pony'. Ти не си). И колтрейнските прогресии си ги изял със все рогата и копитата, не се оправдавай, че ти било трудно :hysterical:

 

Само в това 'техническо разгряване' ако можеш да вложиш малко повечко 'суинг', да го поразкършиш с акценти и 'фийл' - тогава няма да е просто упражнение. (Който не може да свири, критикува, нали...)

 

И ATTYA е много интересно направено, отправките не са само към РМ, но има и твои моменти - стилно звучи.

 

Шапки долу!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за коментарите и за слушането. :godbless::godbless:

 

@Бицев

 

Мерси много, на това темпо свиря осмините равни ( не ги суингирам, че ми идва бързичко ), мога да пробвам тези дни малко по скромно темпо, тогава ще стане и по до музикално. На това темпо наистина ми идва като техническо упражнение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

 

Не бой се, мнозина и равни не ги могат (а пък аз и на четвъртините ще се запрепъвам :godbless: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май съм останал нещо неразбран :P .Според мен Кольо доказа,че има собствен почерк на свирене с авторските парчета,които пусна и е може би единствения във форума,който може да се разграничи от имитиране когато поиска.Иначе нивото на изпълнение е такова каквото в Бг няма за съжаление,имам в предвид китара конкретно,така че адски се кефя на тези теми.

Кольо,жестоко ще е ако направиш един проект трио.Просто си го мисля де,те нещата не стават ей така,но ще е голям кеф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Благодаря ти :P

 

Това за триото ми е минавало през акъла,надявам се някой ден и до там да опра. Досега съм свирил в квартет със сакс, в трио само в разни джем формации

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

 

И триото е много интересен формат, има какво да се изпита (и покаже) и в разни други комбинации.

 

По-важно е, според мене, ако можеш да закрепиш една по-постоянна формация, без значение като лидер или другояче. Джем-бандите са голяма работа, но в постоянното свирене в един състав се раждат по-трайни неща, особено като си научат хората 'и кътните зъби' и свирят като единен организъм. Лично не съм изпитвал по-голям кеф от свиренето с хора, които ти 'четат мислите' - а и за творчество е най-добра база.

 

Не е нужно да живеете в един град и да репетирате редовно - има ред примери сред най-големите дето живеят в различни щати (и континенти дори) и се събират през няколко месеца - но все едни и същи хора. Колективно мислене - и чувстване...

 

Може би си го опитвал евче или планираш - само споделям наблюдения...

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.