Jump to content
Българският форум за музиканти

Koch Amps


synchu

Recommended Posts

Баш шефа е тотален фен, откак мноооого отдавна се сдоби с Pedaltone-a ми (и ся вече и други екстри на Кох), който е забележителен преамп в духа на скорошните разгорещени спорове за и против V-Twin & Tubeman :rolleyes:

 

Коch имат много специфичен звук на драйв каналите според мен, който на едни се харесва на други не (на мен специално -да :D ). Нямам идея на какво се дължи, но не съм успявал да го изкарам от друг амп досега, както и обратното, което е добра референция, според мен отново :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А в какво се изразява "спецификата" на звука ? Скоро (като си взех крайното стъпало), гледах един точно такъв и ми беше интересно как се справят и какви са, а пък не съм имал случай да пробвам досега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не съм написал, защото няма как да ти го напиша добре без да го чуеш - дет се вика холандска е фирмата - влез у некой магазин и виж и чуй:-)

Ами един "мазен" такъв драйв с доста добре изразени високи, даже понякога на някои им звучи "харш", ако мога така да се изразя, но е въпрос на вкус, китара, и ламбетата, които му ръгнеш :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да тропнем по масата и да кажем, че и на стария континент - се правят добри усилватели !

Че аз като се замисля доста от класиките и новите имена в тоя бранш са си европейски - Marshall,VOX,Hughes &Kettner,ENGL,a Солдано ако не се лъжа беше от Европа. :):girl_witch:

Ще е интересно ако направиш един обзор и на Българската и/или GDR лампова техника.Би било интересно да се види тяхното производство и продуктите на западните фирми от същия период.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като фен на Koch (запален от synchu :yahoo: тряя го почерпА тоА човек нЕкой ден ) да пусна няколко линка:

 

Това е официалния им сайт: http://www.koch-amps.com/

А ето и един малък тур из фабриката им:

 

Ако има интерес ще направя някой ден ревюта на Pedaltone и Studiotone B)

 

В тубата има още видео но не всичко е с добро качество.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам защо ми триете поста? Попитах за легендите... интересно ми е не познавам продуктите... ама както и да е тука малко снобареете в повече

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото най-горините семпли които съм чувал за сега от тези усилватели са от сайта на t.c. electronic

Тестовете на G-System са направени точно с Pedaltone и Studiotone

В тестовете на една от звуковите карти също се ползва Studiotone.

 

 

@billymilano айде ако ще питаш нещо - питай, ако ще говориш глупости или ти е снобария - пропусни. За легенди - питай баба ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами айде виж името на темата и подзаглавието... помислих, че има някакви интересни факти и легенди... и не се дръжте като некакви неземни, щото не е гот....

 

ПП а бабите ми и двете вече не са живи, та нема как да ги питам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.