Jump to content
Българският форум за музиканти

Journey To Ixtlan


Recommended Posts

Благодаря ти! :)

Поработих малко над микса и някои детайли http://www.nalbantov.com/Dimi_Nalbantov_Jo...y_to_Ixtlan.mp3

 

Много е добро, евалла! Като го слушам и в главата ми изникват имена като Джеф Бек и Джо Сатриани. Звука е чук. Как ги правите тези записи бе, хора?! Впечатлен съм. Поздрав и успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Убийствени звук, свирене и композиция - красота. Тая китара звучи в началото като опитомен звяр, който после къса синджира! Цар си, Митак, много въздейства това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да си призная, погледнах тази тема само заради заглавието, защото много харесвам Кастанеда...обаче много приятно се изненадах :thumbs_up:

 

Има само едно нещо, което не ми допада чак толкова, а именно някои техничарски пасажи, ама мен не ме слушайте - аз съм си романтичка... :thumbs_up:

 

Но като цяло - :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е изкефи на "махх"!!!

Гениален бийт! Мелодично - мазало! Само дето докато смогна да го изкоментирам, Черното Пиле е пуснало още 3.14 микса и аз вече не знам откъде да подхвана. Говоря за последния (преди моя коментар) - макар че в един или друг вариант чух същото и в предишен (ама не знам кой е).

 

Тази китарка, дето я свириш накрая, със затихване, звучи като гайда! Как се правят такива работи с китара, аз понятие си немам, обаче... парчето има много ефектни акценти в бийта и търпи някъде да направиш стоп. Не съм сигурна дали логически най-подходящото място е това, но си го представям след 2:35 секунда. И там където влиза след това високата соло-китара - пускаш няколко ритъм акорда с кухарката, и върху нея - тази "гайда". Тя е толкова хубава, че заслужава специално и ефектно място в композицията - не я смачквай на финала, та и с фейд! И ако може да не е толкова "суха" като бленда, ако имаш някакъв ефект - да звучи по-"аспирирано" (абе гайдар викни и му кажи кво да свири... :) ) И от нея нататък си развий градацията с двугласчето и гръмни един финал.

Страхотно парче! (Трепери ми долното чене от завист... :):):) )

Браво!! :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Благодаря на всички за отделеното време! Радвам се, че ви допада! :)

За гайдата. Много лесно: Уа-уа педала го фиксирам с китарния кабел в едно положение, без да се връща в крайно най-ниско положение.

И така се получава този специфичен звук :(

Да, това няма да е края на песента!!! Смятам след гайдаря да има още една минута с тема и аутро.

 

Поздрави на всички,

Митко

 

п.с Весела Цветница на всички в Неделя!

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.