Jump to content
Българският форум за музиканти

Самоделно Кубе


Recommended Posts

Имам едно такова и точно тук питах мога ли аджеба да ползвам част от карантиите му или директно цялото за лампов амп - отговорът беше, че с удоволствие и кеф, особено ако искам да се изпържа като обърна щепсела и фазата иде на шасито... :cheers2::D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 31
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Виж не е е задължително просто ти или някой друг който разбира е добре да провери с траф ли е изпълнено анодното захранване или от мрежата....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто пуснах модела и хората си го казаха - нема го бъде... :cheers2: Ще погледна все пак тия дни изпълнението и ще пробвам да проследя ревърс енжиниъринг-стайл схемата, пък токувиж просвиря и на лампи :D

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Досега несъм попадал на такива без траф и най-масовите Aкорд,Хр.Ботев,Хармония,Орфей и ощя няколко други чиито имена не помня са били с траф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят първи усилвател, който ползвах за свирене беше точно такова радио(без грамофон, но със вход за такъв).Определено си имаше захранващ трансформатор и не е имало никакви нежелани ефекти.Срещал съм и лампово радио захранено по другия начин(Пионер), но то беше с много по-малки габарити и нямаше вход за грамофон.

Иначе се чудя-след като момчето си има колони и усилвател, защо му е да ги прави на "кубе"?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха и аз да се изкажа по темата: За да си направиш нещо трябва да имаш много мерак, парички и.. мерак :girl_cray2: Ако искаш да стане като хората ще трябва да прочетеш и малко книжки: За усливателната част малко основи на електротехниката, малко аналогова електроника и си готов... да изгориш първите си елементи; да си купиш малко хапаратура - поялниче, свестно мултимерче и разни дребни детайли. После пак четене, пак тестване и така... За кабинета има едно четиво дето му забравих името, ама може и да минеш само с бърз туториал за някоя програма за смятане на обеми спрямо говорители... След пъривя ще научиш доста, и като направиш втроия ще е почти про, третия алмост про и т.н. Няма да се плашиш, всичко става с времето си :huh:

А сега ако искаш конкретизирай с какво разполагаш и почвай :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опасявам се, че човека се е отказал още след първите няколко поста. Май само ние следим темата, а той е духнал да разглежда алъш-вериш форума за тънкажни кубета. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обаче това не пречи философиите да продължават...

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Здравейте, искам да попитам мога ли да си направя самоделно кубе и как мойе да стане?Трябва ми за бас(да си свиря в нас).Имам няколко колони които не ги използвам.Искам да попитам какво трябва да напрявя зада превърна колоните в кубе!!!

 

Имам едно доста старо кубе за теб, има 4 входа,соло/ритъм/бас/клавир+ вход за микрофон.Лош външен вид, но като си мераклия ще си го направиш красиво. Дъни яко, дадоха ми го за 100 вата, но нищо не разбирам и не съм сигурен.Иначе е немско производство(ГДР).-200лв. Мого да ти пратя снимки на Skype:Mr.Milcho или E-mail: livis@abv.bg

GSM:0898897004

Людмил-Варна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

един съученик си беше направил 1 кубе което звучеше много добре

но се пак тряа да имаш някаква идея от електроника иначе няма да стане

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам едно доста старо кубе за теб, има 4 входа,соло/ритъм/бас/клавир+ вход за микрофон.Лош външен вид,

 

 

E то на кубето(от Combo) по принцип главната му идея е да служи за включане на 1(една) китара.

Какви са тия измишльотини по-горе?

Усилвател за целата група?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Определено старото радио е един добър вариант,особено за у дома!Особено ако се намери радиошкаф СИМФОНИЯ!Двутактно крайно стъпало с мощност някъде около 10-12 W,добри говорители,които лесно се заменят и с по-добри,защото има достатъчно място,а в отделението за грамофона може да се прибере какво ли не-и нотите,и ефектите,и каквото ти дойде наум!Естествено,най-вероятно ще трябва да се подменят ВСИЧКИ кондензатори и предполагам лампите,но това ще е в процесът на лично участие в делото.Но трябва да се предупредим-необходими са и познания,защото в тези радиа напреженията хич не са безопасни!Колкото до офазяването-това може да стане в предвоенни апарати,които наистина в голямата си част са с безтрансформаторно захранване и там трябва да се внимава.Иначе тези,които сега е възможно да се намерят-АКОРД,МЕЛОДИЯ,СИМФОНИЯ,РИГОНДА или ВЕФ в това отношение са безопасни!

Редактирано от ditronix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E то на кубето(от Combo)

 

:) Абе не съм много съгласен, че кубе идва от комбо. По-скоро си е баш от cube. Най-вероятно от известната серия на Роланд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Отиди в библиотеката, ако знаеш къде се намира. Ако не - питай.

2. Извади си карта. Задължителна е.

3. Намери си книги за възможно най-начинаещи по електроника. Чети. Ако ти е трудно потърси помощ от някой, който има опит в четенето.

4. Опитай да осмислиш нещата, които пише в книгите.

5. Повтори предните две операции докато стигнеш поне до ниво полупроводници.

6. Купи си готов предусилвател със собствено захранване от някой магазин.

7. На изхода му включи слушалки.

8. Свири на слушалки.

9. Събирай пари. Ако трябва помоли родители/роднини/приятели.

10. Купи си готово кубе ако не си се увлякъл от първите 5 точки по електрониката.

 

По-подробни инструкции не мога да ти дам. Не може с един-два-три-десет поста в някакъв форум да разбереш електричеството и електрониката, да не говорим за всички онези неща, които научаваш от практиката.

Но пък нямаш идея какъв кеф беше когато първата ми схема проработи. :)

 

Читать надо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.