Jump to content
Българският форум за музиканти

Каква е най-добрата ...


Dilian Nedev

Recommended Posts

Значи , търся си лаптоп за on-stage джурджуркане на китара , но не мога да си определя конфигурацията ... Help me , please ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи , търся си лаптоп за on-stage джурджуркане на китара , но не мога да си определя конфигурацията ... Help me , please ...

:cheers::P:P

какво значи он-стейдж?

искаш да си оставиш представянето през публика в ръцете на няк'ъв хардуерен (маде ин Малайзия в най-добрия случай) дивайс направен за обща употреба + М$ операционна система + (вероятно кракнат) софтуер...

:D

Не се ентусиазирай от неща, които си прочел наскоро някъде за евентуално-потенциална-възможност - вземи си свестен усилвател.

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи , търся си лаптоп за on-stage джурджуркане на китара , но не мога да си определя конфигурацията ... Help me , please ...

:);):bravo:

какво значи он-стейдж?

искаш да си оставиш представянето през публика в ръцете на няк'ъв хардуерен (маде ин Малайзия в най-добрия случай) дивайс направен за обща употреба + М$ операционна система + (вероятно кракнат) софтуер...

:bravo:

Не се ентусиазирай от неща, които си прочел наскоро някъде за евентуално-потенциална-възможност - вземи си свестен усилвател.

Аз си имам и усилвателче (то без него не може) , ама съм си намерил един софтуер , с който китарата ми минава като осцилатор на VST инструменти и примерно китарата ми може да звучи със саунда на Native Instruments FM7 ... :);):bravo::bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами има два фактора - производителност на системата (лаптопа) и аудио интерфейс.

 

За лаптопа, каквото и да си избереш от днешните машини в повечето случаи ще е около 3-те GHz, така че процесорът надали ще ти е грижа. Повечето конфигурации, освен бюджетните вече се продават директно с 512 RAM - слагаш още толкова да стане 1 Gb и си готов. Важното в случая е да гледаш за Firewire и/или поне USB 2.0 порт за аудио интерфейса.

 

Ако ще го ползваш и за мултитрак записи е просто задължително да го вземеш с хард диск на 7200 rpm. Недостатък в този случай е по-високата консумация и по-малкото време за работа на батерии, но както знаем - пълно щастие няма.

 

За аудио интерфейс от по-ниският клас можеш да погледнеш на M-Audio играчките - имат и Firewire и USB устройства.

 

Предполагам, че тези нещица са ти повече от ясни, така че ми се струва малко излишно да говорим общи приказки по темата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи , търся си лаптоп за on-stage джурджуркане на китара , но не мога да си определя конфигурацията ... Help me , please ...

:);):bravo:

какво значи он-стейдж?

искаш да си оставиш представянето през публика в ръцете на няк'ъв хардуерен (маде ин Малайзия в най-добрия случай) дивайс направен за обща употреба + М$ операционна система + (вероятно кракнат) софтуер...

:bravo:

Не се ентусиазирай от неща, които си прочел наскоро някъде за евентуално-потенциална-възможност - вземи си свестен усилвател.

ако ще го правиш тва дето говориш по добре преди да излезеш на сцената да се :);):bravo: на всички богове нещо да не се омаже както става даже и в домашни условия :idea:

 

Успех:bravo:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по-голяма безмислица не съм чувал. щял да взучи като не знам си какво...

господи....избави ме :D

още не съм чул някой да се озвучава с лап топ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми да опита човека. Няма лошо. За негова сметка си е...Като му се омаже системата ... ще се изчерви, изпоти, ще тегли една и следващия път ще внимава.

Хвала на храбрите експериментатори :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за кинтите които ще струва може да се пазарува ебаси техниката, от друга страна не можеш да си я носиш под мишницата..аз бих направил първото..пък ако можеш и двете още по хубаво :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами има два фактора - производителност на системата (лаптопа) и аудио интерфейс.

 

За лаптопа, каквото и да си избереш от днешните машини в повечето случаи ще е около 3-те GHz, така че процесорът надали ще ти е грижа. Повечето конфигурации, освен бюджетните вече се продават директно с 512 RAM - слагаш още толкова да стане 1 Gb и си готов. Важното в случая е да гледаш за Firewire и/или поне USB 2.0 порт за аудио интерфейса.

 

Ако ще го ползваш и за мултитрак записи е просто задължително да го вземеш с хард диск на 7200 rpm. Недостатък в този случай е по-високата консумация и по-малкото време за работа на батерии, но както знаем - пълно щастие няма.

 

За аудио интерфейс от по-ниският клас можеш да погледнеш на M-Audio играчките - имат и Firewire и USB устройства.

 

Предполагам, че тези нещица са ти повече от ясни, така че ми се струва малко излишно да говорим общи приказки по темата :)

неколко бел'у'ежки в допълнение. 7200 рпм за лаптоп ше му излезе златен :) ЮСБ йок при всички положения! Особено пък на МАудио. Не съм си изфърлил Транзит ЮСБ-ито само защото не заема много място и никога не знае човек. Но то един рикординг като хората не може да поддържа пък за риъл тайм сакън. ЮСБ архитектурата като цяло е леко скарана с поточността.

Файъруайър бива, но за живо изпълнение с по-малко от RME не бих рискувал.

Иначе дали се използват подобни конфигурации ми май китариста на Дефтонс използва лаптоп с гитарриг само дето е MAC Powerbook G4... и нема общо с уиндоус :) При това от време на време за чисти тонове и щури звуци. Отделно си седят резерв "Кранк" усилвателч'и'тата...освен че са основна част от 'кривия' тон.

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдам, така е - ще излезе скъпичко ако го вземе директно със диск на 7200. По-добрият вариант е да се купи допълнително и да се смени оригиналният. В момента обмислям точно това да направя и съм си харесал ето тва дискче:

 

60GB, Hitachi, ATA/100, 7200, 8096k, 2.5" - $169

 

За съжаление, това е цена без ДДС и май няма как да не се плати въпросното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.